אזהרה

האמת? אנחנו לא רוצים שתכנסו לכאן, אלא אם אתם צריכים. ו"צריכים", זה אומר שאתם או היקרים לכם עומדים לצאת למסע הפרידה.
ריכזנו כאן מידע מהותי שיעזור לכם להיפרד כמו שאתם רוצים, כמו שחשוב לכם, כמו שמגיע לכם. מבירוקרטיות וטופסולוגיות ועד המילים האחרונות שתרצו להשאיר.

MENUMENU
15

זוייב מריה

סיימתי טיפולים!

עדן בריל

סיימתי טיפולים!

ורד יוהל

סיימתי טיפולים!

טל ברוך

סיימתי טיפולים!

יובל

סיימתי טיפולים!

גלית גולן

סיימתי טיפולים!

ידידיה רוזנברג

סיימתי טיפולים!

סלי

סיימתי טיפולים!

אורן אנצו

סיימתי טיפולים!

רועי סמוכיאן

סיימתי טיפולים!

אסף

סיימתי טיפולים!

אייל יונגר

סיימתי טיפולים!

מאיה

סיימתי טיפולים!

לירן

סיימתי טיפולים!

רעות

סיימתי טיפולים!

סיימת טיפולים?

סיימת טיפולים? צלצל בפעמון!

העלאת תמונה

אני צריך לקום ליום שאחרי

חלאס אבטלה - מערכת חלאס | ינואר 10, 2019

חלאס אבטלה – חוזרים לעבודה

אז כמו שאתם כבר מבינים, בחלאס לא רק מדברים. אנחנו עסוקים בכל יום בחיים של צעירים חולים. אנחנו דואגים להציף את הצרכים הייחודים שלהם לסדר היום הציבורי והפוליטי, ומחפשים דרכים חדשות לעזור בהתמודדות עם המחלה ועם ההחלמה.

אנחנו גם מאמינים שלחברים המרכיבים את הקהילה שלנו, יש את היכולת להבין טוב יותר "מה כואב לנו" ולהציע פתרונות מדויקים יותר. אנחנו מאמינים שמסורטנים ומחלימים שחוו וחווים על בשרם את אותם קשיים, יכולים לתרום יותר, לשנות באמת, וליזום למען הקהילה. אנחנו, קוראים לזה "חבר מבריא חבר" ואתם, יותר ממוזמנים להצטרף לעשייה בכל דרך שתבחרו: מייזום פרויקט והפקתו בעזרתנו, ועד השתתפות בו ושיתוף בחוויה שלכם.

והפעם: לטס טוק ביזנס! חלאס אבטלה

הצורך: 

החזרה לשגרה וקבלת התואר "מחלים" קשה ומאתגרת. 7 מתוך 10 מחלימים חווים תחושות דיכאון, דווקא בתקופה שאחרי המחלה, שם הם פחות מוקפים ונתמכים, כשהסביבה מצפה מהם לחזור לעניינים.

אם לא הספקתם לצבור ניסיון תעסוקתי משמעותי לפני המחלה או שנאלצתם לקטוע קריירה לטובת התמודדות עם הסרטן, אתם מוצאים את עצמכם בסיטואציה מורכבת מאוד של חזרה למעגל העבודה.

צריך להתחיל הכל מאפס. לעדכן את קו"ח (ומה כותבים על התקופה שלא עבדתם בה כי לא יכולתם?), להגיע לראיונות עבודה (ולהצדיק את "חור הזמן" שלא עבדתם בו כי הייתם עסוקים בלהבריא…), לחפש עבודה חדשה (כי ככל הנראה התפקיד האחרון שלכם כבר אויש…), אולי לשנות מקצוע (כי המצב הפיזי השתנה ואולי אתם כבר לא יכולים לעשות את כל מה שעשיתם קודם) וכו'.

הפתרון: 

סדנת הכוון תעסוקתי למחלימים צעירים שנפלטו ממעגל התעסוקה בעקבות הסרטן, ומתקשים לחזור לשגרת חיים ולמעגל העבודה. הסדנה תעניק גם כלים,מיומנויות וגם וליווי השמה .

איך זה עובד? 

בקבוצה קטנה של עד 12 משתתפים, בליווי עובדים סוציאליים ופסיכולוגיים תעסוקתיים, נחזיר קודם כל את תחושת המסוגלות, העצמאות והפרודוקטיביות שכל כך חסרה בתקופת המחלה.

נלמד ונתרגל כתיבת קורות חיים, נתכונן לראיונות עבודה וגם נקבל כלים להתמודדות על בעיות שעלולות לצוץ בעקבות המחלה.

בסיום הסדנה, יחד עם חברת ההשמה נסייע לכם למצוא עבודה.

במקביל, יתבצעו חיבורים בין מחלימים למנטורים מתחומי העיסוק שלהם לליווי חזרה לעבודה.

הפרטים הטכניים: 

משך הסדנה: 7 מפגשים של 3 שעות

כמות משתתפים: 12

תנאי קבלה: צעירים בגילאי 18-44, מחלימים מסרטן.

הרימה ת'כפפה: 

יוזמת הפרויקט היא חברת הקהילה רוני קרת, בוגרת סרטן הודג'קינס לימפומה.

רוני חלתה בגיל 25 והתגוררה בסין לאורך תקופת המחלה. לפני שחלתה עבדת בהייטק וכשהחלימה, נתקלה בקושי להשתלב חזרה במערך התעסוקה.

היא הרגישה שסדרי העדיפויות שלה השתנו, הכוח הפיזי לא היה זהה לכוח שהיה לה לפני המחלה והיא לא הייתה בטוחה שתוכל לתת את אותה התפוקה למעסיק הבא שלה. יחד עם זאת, התחדדה אצלה ההבנה שהסרטן "העניק" לה יכולות חדשות העשויות להיות מועילות מאוד למעסיק פוטנציאלי כמואופטימיות או יכולת עמידה בתנאי לחץ וחוסר ודאות . כשהיא פגשה את חלאסרטן, היא הבינה שהיא לא היחידה שנמצאת במצב הזה, והחליטה להרים מיזם שתכליתו יהיה להחזיר מחלימים צעירים מסרטן אל שוק העבודה.

"התקופה הזו שינתה אותי לעולמים… אי אפשר לשוב ולהיות מי שהיינו לפני המחלה… החלטתי ליזום את הפרויקט "חלאס אבטלה" כדי לתת מענה לחברים שלי הצעירים, שאמנם אינם עונים ל"הגדרות" הביטוח הלאומי, אך חווים את אותה הטלטלה נפשית שחווים חבריהם ש"זכו" לאחוזי "אובדן כושר עבודה" מתאימים… איך אפשר להתעלם מהעובדה הבסיסית שכולנו חווים טלטלה נפשית ופיזית?"

היו וסיפרו:

עדי. בוגרת חלאסרטן:

"דווקא עכשיו כשהבראתי, אני מרגישה שאני יכולה לזכות בלוטו של החיים, אבל משום מה מפחדת לגרד את הכרטיס… אז תודה לרוני ולחאלס שעזרתם לי לגרד כרטיס הקריירה, לעזוב עבודה "בטוחה" ולהתחיל אחד שבאמת מתאימה לי."

ניר, בוגר חלאסרטן:

"הסדנה נתנה הרבה מעבר לפתרון לבעיית האבטלה', וזה גם הצוות בחלאס וגם רוני המקסימה, שהרימה את כלהמיזם המטורף הזה, לא העלו בדימיונם: כשלוקחים כזאת קבוצה של אנשים עם רקע די דומה, סוגרים אותם בחדר 5 שעות עם מדריכה מעולה, התוצאות היו מדהימות. החברים מוכנים לשתף חוויות, קשיים, פתרונות, בעיות וגם לבכות לפעמים, מתרחשים להם ניסים קטנים וגדולים סמויים וגלויים עם הרבה רצון לעזור אחד לשני. לכן השלם היה גדול על סך חלקיו ופה הצלחתם בענק!"

דיתי, בוגרת חלאסרטן:

"למידה חווייתית ומרתקת בשיווק עצמי, בכתיבת קורות חיים, ב'איך צולחים ראיון עבודה' כשהשיער שלך עדיין לא גדל חזרה, וגם הביטחון העצמי בהתאם.

בהפסקות התגבשנו בחצר סביב קנאביס רפואי, מיזמים משותפים, ועזרה הדדית במיצוי זכויות. קבוצה מגוונת ותומכת, שלי באופן אישי, עזרה וכיוונה להגשים את חלום חיי ולהוציא לאור ספר… הכרתי חברות לחיים, שנתנו לי גב וכוח לעלות עם פרויקט מימון המונים, ולצאת לדרך חדשה, כסופרת עצמאית".

דנה, בוגרת חלאסרטן:

"כבר בתחילת הסדנה הדגישו שהמטרה היא להכין אותנו לחזרה לעולם התעסוקה והנושא של הסרטן, כבודו במקומו מונח, הוא שם ברקע אבל אינו הפוקוס המרכזי. הרגשתי שזה בדיוק מה שאני צריכה עכשיו כי הסרטן כבר תפס מקום מספיק מכובד בשנה האחרונה והגיע הזמן שהוא יזוז קצת הצידה וייתן לי לקחת את המושכות.

החיבור עם שאר המשתתפים בסדנה היה מיידי, אחרי הכל כולנו היינו די באותה סירה ועצם הידיעה שאתה לא לבד במערכה היה צעד חשוב בשבילי כדי להחזיר לעצמי את הביטחון.

החומר המקצועי שהועבר בסדנה היה יקר מפז, הרגשתי שקיבלתי מתנה".

רוצים להצטרף לסדנה הקרובה? השאירו פרטים כאן >>

כתבות נוספות בנושא

הרצאות מחלימים

יוני 11, 2019

"חלאסרטן" הוא מיזם חברתי המשמש כבית לעשרות אלפי חולים ומחלימים צעירים מסרטן, בני 18-44 בלב העשייה של...

להחזיר את זה הלאה

כל החזרה הזאת ל"שגרה" לא פשוטה בכלל, ואנחנו מדברים על זה ומחפשים דרכים לעזור אחד לשני כאן,...

לוח משרות

יוני 2, 2019

לעשות את הצעד הראשון, כמעט בכל תחום בחיים, זה קשה. להתחיל עם מישהו שמצא חן בעיננו, להחליט...