אני צריך להיפרד

רק רגע,

האמת? אנחנו לא רוצים שתכנסו לכאן, אלא אם אתם צריכים. ו"צריכים", זה אומר שאתם או היקרים לכם עומדים לצאת למסע הפרידה. ריכזנו כאן מידע מהותי שיעזור לכם להיפרד כמו שאתם רוצים, כמו שחשוב לכם, כמו שמגיע לכם. מבירוקרטיות וטופסולוגיות ועד המילים האחרונות שתרצו להשאיר.

חזרה לאתר

אם הגעתם לכאן, כנראה שיש לכם סיבה מספיק טובה והמילה ״מוות״ נמצאת אצלכם במקום, נקרא לו ״דביר״. באופן כללי, אנחנו לא אנשים שקוראים לסרטן ״המחלה״, אז נראה לנו טפשי לא לקרוא למאמר הזה (שהוא בעצם פודקאסט, אבל רגע), בשמו האמיתי.
אבל רגע. קודם כל אם עוד לא יצא לכם להיחשף לפודקאסט ״המחלה״ (הפוך על הפוך, כן?) של חלאסרטן בהגשת היוזמת שלו, ענת שפירא, מחלימה מסרטן השד, אפשר להתחיל עכשיו. בפרק בו מתארחת נגה קלינגר, פעילה מוכרת בקהילה שגם יזמה ומובילה את קבוצת הריצה של חלאס, מתמודדת עם גרורה בראש אחרי סרטן השד וענת טל בובילסקי, עו״ס פליאטיבית, שביום יום שלה מלווה אנשים ובני משפחתם בסוף ימי חייהם, דרך צבר רפואה.
בפרק המרתק הזה, הן מדברות על סוף החיים כמו שצריך לדבר עליהם. ספוילר קטן – כמציאות, ולא כבעיה. על איך מתקשרים את המוות עם הילדים, על חברים שעזבו אותנו, על הסביבה שעוזרת או לא עוזרת לנו בהתמודדות, על ההכנות הטכניות ועוד. הכל פתוח, מתובל בהומור, פותח את הראש, רגיש והכי אמיתי שיש. והאמת, שאם נכתוב כאן עוד משהו, נקלקל.
מתכוננות למוות, המחלה
האזנה טובה.

כתבות נוספות בנושא

רגע לפני המוות

ענת שפירא ודנה שהם, הנמצאת באישפוזה האחרון משוחחות על הרגעים האחרונים שלפני המוות. על האפשרויות, הבחירות, ההשלמה...

לא לימדו אותנו להיפרד

ראינו את זה בסרטים. התפאורה מושלמת בין אם זו מיטה בבית חולים או המיטה בחדר השינה בבית....

צוואות וירושות

שיחה עם עו"ד עידית שחם מגשרת ומומחית בדיני משפחה כמו בכל דבר בחיים, גם לפרידה מהם מתלוות...