אני צריך להיפרד

רק רגע,

האמת? אנחנו לא רוצים שתכנסו לכאן, אלא אם אתם צריכים. ו"צריכים", זה אומר שאתם או היקרים לכם עומדים לצאת למסע הפרידה. ריכזנו כאן מידע מהותי שיעזור לכם להיפרד כמו שאתם רוצים, כמו שחשוב לכם, כמו שמגיע לכם. מבירוקרטיות וטופסולוגיות ועד המילים האחרונות שתרצו להשאיר.

חזרה לאתר
להשאיר זיכרון

המאמר הזה נולד בעקבות פוסט שפרסמה חברת קהילה באחת מקבוצות הפייסבוק שלנו. היא כתבה כך: ״ שאלה קצת מבאסת אבל היי, זאת בכל זאת קבוצה של חולי סרטן: אפליקציית צוואה דיגיטלית/השארת זיכרונות וכו׳, יש המלצה למשהו?״
אז חברי קהילה כתבו המלצות והנה ריכוז של כל המידע החשוב הזה יחד.

  1. Future me | מכתב לעתיד. האתר הזה מאפשר לכתוב מכתב לעתיד שיישלח מתי שתבחרו (בעוד שנה, שנתיים, חמש או עשר). בממשק פשוט וידידותי פשוט כותבים את הטקסט, בוחרים את מועד השליחה ומזינים את כתובת המייל אליה תרצו שהמכתב יגיע.
  2. Safe beyond| הקפסולה הדיגיטלית. באתר הזה אפשר לעשות שני דברים: לכתוב מכתבים ומסרים לעצמנו ו/או ליקרים שלנו שיישלחו במועד עתידי ולהבטיח שימור וכניסה לכל הנכסים הדיגיטלים שלנו (פרופיל פייסבוק, תיבת מייל, חשבונות באתרים שונים…).
  3. אבק דיגיטלי | בבלוג הזה, יש מידע מכל מיני סוגים על מוות בעידן הדיגיטלי. הבלוג אינו פעיל משנת 2018, אבל כל המידע שם זמין ונגיש. תמצאו שם למשל מאמרים וסקירות על עזבון דיגיטלי, על השארת הודעות למשלוח לאחר המוות, על השירות של פייסבוק המאפשר למנות איש קשר למורשת הדיגיטלית ועוד.

אפשרות נוספת, היא אירוע פרידה של ״שירת השבט״. על אף שמדובר באירוע פרידה, הוא מלא בתקווה ובחגיגת נקודות ציון והישגים בחייו של הנפרד, קשרים משמעותיים, רגעי אהבה, שמחה והצלחות. בנוסף, מייצר האירוע חוויות, תיעוד וזיכרונות ליום שאחרי.

מכירים דרכים נוספות להשארת זיכרון דיגיטלי? יש לכם רעיון משלכם? אנחנו כאן בשבילכם. דברו איתנו

 

כתבות נוספות בנושא

רגע לפני המוות

ענת שפירא ודנה שהם, הנמצאת באישפוזה האחרון משוחחות על הרגעים האחרונים שלפני המוות. על האפשרויות, הבחירות, ההשלמה...

לא לימדו אותנו להיפרד

ראינו את זה בסרטים. התפאורה מושלמת בין אם זו מיטה בבית חולים או המיטה בחדר השינה בבית....

מדברים על המוות

אם הגעתם לכאן, כנראה שיש לכם סיבה מספיק טובה והמילה ״מוות״ נמצאת אצלכם במקום, נקרא לו ״דביר״....