אזהרה

האמת? אנחנו לא רוצים שתכנסו לכאן, אלא אם אתם צריכים. ו"צריכים", זה אומר שאתם או היקרים לכם עומדים לצאת למסע הפרידה.
ריכזנו כאן מידע מהותי שיעזור לכם להיפרד כמו שאתם רוצים, כמו שחשוב לכם, כמו שמגיע לכם. מבירוקרטיות וטופסולוגיות ועד המילים האחרונות שתרצו להשאיר.

MENUMENU
21

אביה דביר

סיימתי טיפולים!

תהילה לב

סיימתי טיפולים!

יאנה מרגולין

סיימתי טיפולים!

מרטיו

סיימתי טיפולים!

מיטל לפלר

סיימתי טיפולים!

גולאן

סיימתי טיפולים!

זוייב מריה

סיימתי טיפולים!

עדן בריל

סיימתי טיפולים!

ורד יוהל

סיימתי טיפולים!

טל ברוך

סיימתי טיפולים!

יובל

סיימתי טיפולים!

גלית גולן

סיימתי טיפולים!

ידידיה רוזנברג

סיימתי טיפולים!

סלי

סיימתי טיפולים!

אורן אנצו

סיימתי טיפולים!

רועי סמוכיאן

סיימתי טיפולים!

אסף

סיימתי טיפולים!

אייל יונגר

סיימתי טיפולים!

מאיה

סיימתי טיפולים!

לירן

סיימתי טיפולים!

רעות

סיימתי טיפולים!

סיימת טיפולים?

סיימת טיפולים? צלצל בפעמון!

העלאת תמונה

חוכמת המסורטנים

קעקועים | פברואר 3, 2019

קעקועים

ההיסטוריה סביב הקעקועים מרתקת. החל מטכניקות העבודה ועד לסיבות ולמטרות לפיהן בוחרים אנשים לצייר על גופם. למתמודדים עם המחלה ומסורטנים בוגרים יש כמה סיבות טובות לבחור להתקעקע. האם מותר להתקעקע ואם כן, איך?

ביפן, בתקופת העת העתיקה שמשו כתובות הקעקע כאמצעי ענישה לפשעים החמורים ביותר. בשבטי המאיה והאצטקים במרכז אמריקה וגם בקרב האידניאנים של צפון אמריקה, הושרש מנהג של עשיית כתובת קעקע על גופם של לוחמים, אשר ישבו שעות ללא תזוזה בעוד חבריהם דקרו את עורם במחט עץ מחודדת, ושפשפו פחם לתוך הצבע.

כל המלכים האנגלו סקסונים נהגו להתקשט בקעקועים למרות האיסור שהוציא על כך הכנסייה הקתולית והרמב"ם, פירש את האיסור לקעקוע בתורה, כמעשה של הגויים, אשר היו רושמים על עצמם כתובות קעקע כדי לציין את נאמנותם לאלילים שלהם.

ההיסטוריה סביב הקעקועים מרתקת. החל מטכניקות העבודה ועד לסיבות ולמטרות לפיהן בוחרים אנשים לצייר על גופם. למתמודדים עם המחלה ומסורטנים בוגרים יש כמה סיבות טובות לבחור להתקעקע.

סיבה אחת, המרכזית בינהם, היא למען הסתרה של צלקות כתוצאה מניתוחים. יש כאלו המעדיפים להשאיר את הצלקת גלויה, כסוג של "אות ניצחון" או תזכורת, ויש כאלה שמעדיפים להסתיר אותה באמצעות קעקוע משמעותי עבורם. אגב, גם שחזור פטמה במקרה הצורך נתפס כקעקוע המחסה צלקת.

סיבה נוספת היא איבוד השיער. קעקוע יכול להחליף גבות שנשארו ולעיתים גם שיער ראש.

והסיבה השלישית קשורה לתהליך ולדרך. הקעקוע מסמל משהו: ניצחון, צמיחה, שינוי… לפעמים הוא שם של מישהו שעזר לנצח את הדרך, לפעמים זה אייקון שמסמל משהו.

כשמחליטים לבצע כיסוי צלקת באמצעות קעקוע חשוב לדעת כמה דברים:

צלקות הן תהליך טבעי של הגוף לתיקון פצעים, והתהליך הזה לוקח זמן (גם שנה שנתיים). במשך הזמן הזה הצלקת יכולה להשתנות ולכן כדאי לחכות לסיום הריפוי לפני שמחליטים להתקעקע. תמיד תוכלו להתייעץ עם רופא העור שלכם, לפני שיוצאים לדרך.

קעקוע על צלקת לרוב לא ניתן להסיר בלייזר או לכסות בקעקוע נוסף ולכן כדי לחשוב טוב טוב מה רוצים. זאת התחייבות לכל החיים

כאב הוא עניין סובייקטיבי וגם תלוי מיקום בגוף. אבל קחו בחשבון שקעקוע שנעשה בסביבת צלקת יכול להעלות את סף הרגישות. כמובן ששוב, זה נורא אישי ותלוי צלקת

לא מומלץ לקעקע על צלקות קלואידיות (צלקת המתאפיינת בצמיחת יתר של רקמת צלקת באזור עור פגוע. הרקמה הנוצרת באזור גדלה מעבר לגבולות הפצע המקוריים, היא קשה, מעוגלת ולא אחידה. היא עשויה להיות אדומה או כהה יותר מהעור שסביב הצלקת)

קחו בחשבון שגודל הקעקוע חייב להיות גדול יותר מגודל הצלקת

החלטתם ללכת על זה?

בחרו סטודיו או מקעקע מקצועי, הפועל ברישיון ותחת כל התקנים. נסו לקבל חוות דעת אמינה מאנשים שאתם מכירים, וכבר התקעקעו אצל אותו איש מקצוע.

יש מקעקעים המתמחים בכיסוי צלקות – חפשו אותם. ודעו גם, שלכל מקעקע יש את ההתמחות שלו – צורות גרפיות, ציור מופשט, צבעים מסוימים… נסו לכוון למה שאתם מחפשים.

אם אתם לא לגמרי יודעים מה אתם רוצים, חפשו השראה ברשת, ובאפליקציות כמו פינטרסט ותמיד תוכלו להגיע למקעקע עם כיוון ראשוני ולתת לו לייעץ לכם וליצור סקיצה על נייר.

אחרי שסיימתם – שלחו אלינו את התוצאה! מתים לראות 🙂

כתבות נוספות בנושא

שמח בבידוד

יולי 8, 2019

חבר.ה או בן.ת הזוג שלכם נכנסו לאשפוז ארוך או לבידוד? זה בשבילכם! שאלנו מסורטנים מה שימח אותם...

ראיון עבודה לסרטן

יולי 8, 2019

הייתה לכם עבודה פגז (או עבודה מספיק סבבה כדי שתהיו מאושרים ועם פלוס בעו"ש), המראתם בקריירה (או...

לזה לא הייתי מוכן!

יולי 8, 2019

לא שמישהו יכול להיות מוכן לרגע שבו מבשרים לו שחלה בסרטן, אבל נגיד שיש לנו איזו תמונה...