אזהרה

האמת? אנחנו לא רוצים שתכנסו לכאן, אלא אם אתם צריכים. ו"צריכים", זה אומר שאתם או היקרים לכם עומדים לצאת למסע הפרידה.
ריכזנו כאן מידע מהותי שיעזור לכם להיפרד כמו שאתם רוצים, כמו שחשוב לכם, כמו שמגיע לכם. מבירוקרטיות וטופסולוגיות ועד המילים האחרונות שתרצו להשאיר.

38

אתי

סיימתי טיפולים!

דנה סולומון

סיימתי טיפולים!

אורטל

סיימתי טיפולים!

ענת שפירא

סיימתי טיפולים!

אולגה

סיימתי טיפולים!

איתמר מרכוס

סיימתי טיפולים!

אסף רון

סיימתי טיפולים!

אלעד

סיימתי טיפולים!

אלינור ילוז

סיימתי טיפולים!

מירב סנקר

סיימתי טיפולים!

ליטל בן עזרי קליין

סיימתי טיפולים!

אתי לוי טריגר

סיימתי טיפולים!

נטלי כהן

סיימתי טיפולים!

אפרת טוויל

סיימתי טיפולים!

אופק צינצוליקר

סיימתי טיפולים!

מריה אורי צולימוב

סיימתי טיפולים!

אביה דביר

סיימתי טיפולים!

מיה מושקוביץ

סיימתי טיפולים!

תהילה לב

סיימתי טיפולים!

יאנה מרגולין

סיימתי טיפולים!

מרטיו

סיימתי טיפולים!

מיטל לפלר

סיימתי טיפולים!

גולאן

סיימתי טיפולים!

זוייב מריה

סיימתי טיפולים!

עדן בריל

סיימתי טיפולים!

ורד יוהל

סיימתי טיפולים!

טל ברוך

סיימתי טיפולים!

יובל

סיימתי טיפולים!

גלית גולן

סיימתי טיפולים!

ידידיה רוזנברג

סיימתי טיפולים!

סלי

סיימתי טיפולים!

אורן אנצו

סיימתי טיפולים!

רועי סמוכיאן

סיימתי טיפולים!

אסף

סיימתי טיפולים!

אייל יונגר

סיימתי טיפולים!

מאיה

סיימתי טיפולים!

לירן

סיימתי טיפולים!

רעות

סיימתי טיפולים!

סיימת טיפולים?

סיימת טיפולים? צלצל בפעמון!

העלאת תמונה

סיפורים אישיים

מיה כץ גולן | מרץ 14, 2019

סיפור מבפנים

היי אלופות ואלופים,
אני מיה כץ גולן, אמא ל-3 ילדים בוגרים ו"בוגרת" סרטן בלוטת תריס, גרורתי לעמוד השדרה ולאגן. שהתגלה בשלב 4.
את ההודעה הדרמטית על כך שחליתי בסרטן קיבלתי בפקס, לפני 11 שנה, באמצע הכנת עוגת שוקולד למסיבת הגן של הבן שלי. בתקופה ההיא בחיי, כמעט שהתרגלתי להרגיש דקירות איומות בגב, שהקרינו כאב לבית החזה, וגרמו לקוצר נשימה ודפיקות לב כבדות.
במשך שנה וחצי לא היה ברור מה יש לי, הלעיטו אותי במשככי כאבים, שלחו אותי לפיזיותרפיה, ובסופו של תהליך כשהתברר שמה שיש לי – זה סרטן בלוטת תריס גרורתי (!) חשכו עיניי.
בפקס הראשון שנפלט מהמכשיר, נכתב 'גרורה ממקור לא ידוע', בבדיקה אחרת נכתב: 'תמט בחוליה 8T,' כלומר, החוליה נאכלה כמעט בשלמותה ע"י הסרטן, וכ'בונוס' יש פיזור של נגעים נוספים לאורך עמוד השדרה והאגן. הפקס שלח אותי 'להמשך בירור' ואני רק ניסיתי להבין מאיפה מתחילים? מה עושים?
"fast forward" לסרט המתח הבלשי שמצאתי את עצמי בתוכו, התברר שזהו סרטן בלוטת התריס. מחצית הבלוטה שהוסרה ממני כמה שנים קודם ונקבעה כשפירה.
סוג הסרטן נקבע כ-סרטן פוליקולרי ופפילרי של בלוטת התריס. הוא הצליח לשלוח גרורות לעמוד השדרה ולאגן. שלב המחלה נקבע לשלב 4. הסרטן נגס בעצמות שלי בתאבון רב, והוגדרתי כ'פצצה מתקתקת'.. נשקפה סכנה ברורה ומיידית לחיי אם עמוד השדרה שלי פתאום יישבר כתוצאה מהסרטן!
להבין שעמוד השדרה שלך, השלד שלך, התשתית של כל הגוף שלך, בסכנת קריסה מיידית, זה באמת קשה. אבל זה המצב, הבנתי. ועם זה, אני נאלצת לצאת אלי קרב, לקרב על החיים שלי.
בתוך הבדידות הגדולה והאימה הנוראית, אני עוברת ניתוח מורכב של 11 שעות במהלכו מתחלפים כמה צוותים של מנתחים ואחסוך מכם את תיאור הניתוח שחלק ממה שקרה במהלכו גיליתי רק בדיעבד.
לפני מספר שנים החלמתי לחלוטין. היום אני במקום אחר: בריאה. לגמרי. ואפילו הגב כבר השתקם. אני כותבת לכם את הסיפור שלי, כדי להעלות את מצב הרוח, כדי לעודד ולשדר לכם שגם סרטן סופני – אפשר לנצח ואני ההוכחה לכך.
אז מה היה שם במרחק בין שתי התחנות הללו? איך יצאתי מזה?
קודם כל, צריך להכיר בקיומם של 3 קודקודים למשולש ההצלחה:
1.הידע הנכון – להשיג את הרופאים הטובים ביותר, המומחים ביותר, למצב שלכם. לחקור ולבדוק ולהשקיע מחשבה ואולי גם כסף: מי נחשב למומחה הכי גדול ומנוסה בתחום שאתם צריכים? בואו נגייס אותו לשורותינו.
2. כלי הרכב הנכון – לעשות את כל ההליכים הרפואיים – כל הניתוחים, כל הטיפולים, כל הבדיקות, כל התרופות. לא לזייף ולא לסרב. גם אם קשה/כואב/שורף/מפחיד/מגעיל. כל מה שמוגש לכם במסגרת בית החולים נבדק ונחקר ונמצא יעיל, אחרת זה לא היה ברשימה. אז קחו את מה שמציעים לכם.
3. ה'אני' הנכון – ה-MINDSET הנכון, הלך הרוח שלכם. להגיע בגישה חיובית, ולפתח ציפייה חיובית (ותחשבו על המשמעות של כל אחת משתי המילים הללו) שהמאמץ המושקע מצדנו, כלומר, הניתוח/הטיפולים/התרופות/וכל השאר – יישא פרי. תהיה תוצאה חיובית!
הרבה מדברים על הפחד כמרכיב משמעותי במסע הסרטן.
אכן, הפחד הוא מלווה נאמן ושתקן, שדבק בנו לאורך כל הדרך. לפעמים מתלווים אלינו גם בני הדודים שלו: חשש, הססנות, ויתור, ייאוש, חוסר אמון. ומה משותף לכולם? כולם יחד גורמים לנו לחשוב רק על עצמנו כל הזמן: למה זה קרה לי? מה יהיה איתי? אני אשרוד? אני לא אשרוד? הניתוח יכאב לי? הטיפול יצליח לי? הגוף יכאב לי? יהיו לי תופעות לוואי? מה קורה לי עכשיו, ומה מחכה לי בעתיד? וכל הפוקוס שלנו הוא על עצמנו.
ובכל זאת, אם נצא לרגע אחד מהמשקפת הזו אשר שמנו על עצמנו, ונבין שהפחד הוא יציר מוחי אגואיסטי, כי הוא מכריח אותנו לחשוב כל הזמן על עצמנו – נוכל לנצח אותו במשחק של עצמו:
נתחיל לחשוב על אחרים במקום על עצמנו. נשאל את עצמנו 'מה ה'למה' שלי?', למה שווה לי להתאמץ להילחם/לחיות? למען מי שווה לכם להתאמץ? למען מה שווה לנו להילחם? לסבול את כל התופעות? לעבור את כל המכשולים? לארגן סבלנות? וסובלנות? מי עומד שם, בסוף הדרך, ומחכה לנו בתקווה ובחיוך? בציפייה דרוכה? אולי המשפחה? הילדים? החברים? הכלב? החתול? אנחנו עצמנו? העתיד שלנו? (הנה סיבה מעולה!) ואולי אפילו (כן כן, בואו נגיד את זה בקול רם): אולי אפילו השונאים שלנו? בואו נעשה לשונאים היקרים שלנו דווקא, ונגיע ועוד איך לסוף הדרך! קיוויתם שלא אצא מזה? בוקר טוב, אני פה!
הפחד מייצר ספקנות שנועלת אותנו מפני כל שינוי אפשרי. כחולים, גם כשאנו מקבלים את הטיפול אנחנו מטילים ספק ביכולת הריפוי שבו ולא בטוחים שזה יעזור. מכירים את התחושה?
יש אנשים שמרוב פחד ושיתוק מפני המחלה, ירימו ידיים וישלימו עם מה שנראה להם כגזרת הגורל – והמחלה תסיים את חייהם.
אבל כאן בדיוק נדרשת העבודה האמתית: להבין שאם ניפרד מהחיים – מחיר המחלה האישית שלנו – ישולם ע"י אחרים, ע"י האנשים היקרים לנו ביותר. אם לא נהיה כאן יותר, מישהו ייפגע מכך, בוודאות, למשך כל חייו. האם זה מה שאתם רוצים שיקרה? אני בטוחה שלא.
אז אילו תשובות עולות לכם בראש מול השאלה 'מה ה'למה' שלי'? מה הפתרון? יש פתרון.
מקווה שעזרתי לכם להתניע את התהליך.
תעלו על המסוע, תעשו את הצעד הראשון. תשאלו את עצמכם מה ה'למה' שלכם.
אח"כ יעלו שאלות נוספות, ותגענה תשובות עם אנרגיה.
מוזמנים ליצור איתי קשר בכל עת, עט או מקלדת. לקח לי עשור לעבור את הגיהינום על בשרי, להבין, ללמוד, ולנסח שיטה שאותה נקטתי אני, והיא הצליחה לי – של 5 צעדים להתמודדות והחלמה מסרטן. אני מגישה לכם, מכל הלב, את השיטה שעבורי היא עבדה והצליחה, ונושאת תפילה שהיא תצליח גם לכם!
מחכה לכם,
בציפייה דרוכה 🙂
מיה כץ גולן 058-6500022 [email protected]
® כל הזכויות שמורות.

כתבות נוספות בנושא

פרספקטיבה

אוקטובר 28, 2019

4/9/2018 יום סטנדרטי ואני מרגישה גרוע. גופי בוגד בי לחלוטין. אני יודעת ומרגישה שמדובר במשהו רציני ואם...

רע שלי, הזמן שלך נגמר

אוגוסט 7, 2019

דותן ברזילי נפרד מרועי לויט בחדר ההמתנה של אשפוז היום האונקולוגי היו הרבה יותר מידי צעירים. חשבנו...

6 דברים שלמדתי בדרך

אוגוסט 7, 2019

דנה סתוי ערב אחד, מצאתי את עצמי יושבת לקפה ושקיעה ב"ויסטה", המקום האהוב עליי בנמל יפו. קבעתי...