למידע רלוונטי לכם - בחרו:

סרטן זה חרא. וסרטן כשאתה צעיר – זה ממש חרא.
לכן, אנחנו לא באמת שמחים שהגעת לאתר שלנו, אבל כנראה שיש לך סיבה. אז שלום, הגעת לחלאסרטן - המקום בו מרוכז, לראשונה בישראל, כל המידע שיכול לעניין אותך באופן אישי. כי הסרטן, כמו שבוודאי גילית, הופך את החיים. את כל החיים: שיחה אחת עם הרופא - והכל משתנה: כסף, זכויות, עבודה, לימודים, זוגיות, חברים - הכל.
אז מה עכשיו? קודם כל, לחשוב מה מעסיק אותך, לסנן את המידע המפורט שיש כאן בעזרת סרגל הסינון, ולנווט את המידע שרלוונטי לך כרגע. ניכנס יחד לפרטים ולצרכים שלך, כאן ועכשיו. תכל'ס – יש הרבה הטבות, זכויות, הנחות והקלות שמגיעות לך, במרבית תחומי החיים. ריכזנו כאן עבורך את כל המידע הזמין, ברמת הפירוט הגבוהה ביותר. הנה, הכל לפניך: מה הזכויות שלך במקום העבודה, מה מגיע לך מביטוח לאומי וממס הכנסה, מהן הזכויות שאפשר לקבל בקופת חולים או באוניברסיטה, איפה אפשר לעצור ולקחת הפסקה מהמירוץ ומהלחץ, וחשוב לא פחות – איפה אפשר למצוא אנשים במצב דומה ומטופלים שהחלימו ולדבר איתם.

תעסוקה
זכויות במקום העבודה

Law guid

דיני העבודה בישראל קובעים כי כל עובד בישראל זכאי לימי מחלה וניתן לצבור ימים אלה עד לתקופה מקסימאלית של 90 יום. אתר LawGuide, מדריך עורכי דין ומידע משפטי בישראל מביא מדריך קצר העוסק בעובדים חולי סרטן.

האגודה למלחמה בסרטן

מדריך זכויות חולי הסרטן במקום העבודה נספח מתוך "זכויות ושירותים – מידע לחולים ולמחלימים מסרטן האגודה למלחמה בסרטן | עמודים 138-139

תמיכה בבני משפחה

Care Givers

Caregivers Israel הוא ארגון ללא מטרת רווח המוביל חזון לפיו בני משפחה, המטפלים באדם קרוב המתמודד עם מחלה, מוגבלות או זקנה, מקבלים הכרה ותמיכה המסייעות להם להמשיך במהלך חיים בריא, איכותי ופרודוקטיבי. הארגון פועל להגברת מודעות לתפקיד ולהשלכותיו בעבודה ובחברה , הנגשת מידע ושירותים קיימים במקום העבודה ובקהילה וייעוץ וליווי אישי

כל זכות - ימי מחלה בגין טיפול בבן משפחה

ימי מחלה בגין טיפול בבן משפחה: עובדים זכאים לזקוף ימי היעדרות, על חשבון ימי המחלה הצבורים שלהם, בשל טיפול בבן משפחה קרוב. על-פי החוק, החל מהיום השני להיעדרותם העובדים זכאים לתשלום דמי מחלה. באתר כל זכות, הרחבה אודות מצבי הזכאות השונים לימי מחלה.

סיוע בנושא תעסוקה

שיקום מקצועי - המוסד לביטוח לאומי

המוסד לביטוח לאומי מסייע לחולים במחלות קשות במימון שיקום מקצועי לשם הסבה מקצועית למקצוע בו יוכל החולה לעבוד חרף מחלתו. שיקום מקצועי הוא סיוע הניתן לבעלי אחוזי נכות, המאפשר להם לרכוש מקצוע חדש בו יוכלו לעבוד עם ולמרות מגבלותיהם.

ארגוני סיוע בנושאי תעסוקה

שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח)

יחידה במשרד הרווחה, שהוקמה במטרה לסייע במתן ייעוץ והכוונה בנושאי זכויות האזרח, חובותיו והשירותים הניתנים לו. השירות ניתן בחינם, על ידי יועצים מנוסים הפועלים בהתנדבות. הייעוץ, הכולל סיוע משפט, בנושאים הבאים: ביטוח לאומי , תעסוקה וזכויות עובדים , הכשרה מקצועית ושילוב בתעסוקה , בריאות ומחלות , שיקום וזכויות נכים , שירותי רווחה, מיסים ואגרות, מילוי טפסים ועוד.

האגודה לזכויות האזרח בישראל

האגודה לזכויות האזרח בישראל הוקמה במטרה להגן על זכויות האדם ולקדמן, בכל מקום שבו הפגיעה בזכויות נעשית על על-ידי רשויות ישראליות או מטעמן.
פעילות האגודה כוללת עתירות לבתי המשפט, קו חם לפניות הציבור, סדנאות חינוכיות, קידום חקיקה ומדיניות וקמפיינים.

ידיד – מרכזי זכויות בקהילה

ידיד – מרכזי זכויות בקהילה ייעוץ וסיוע חינם במימוש זכויותיהם של עובדים, באמצעות מרכזי זכויות בהם ניתן ייעוץ וסיוע, סוציאלי ומשפטי ללא תשלום,  למימוש זכויותיהם של הפונים.

יזמות עסקית לצעירים

קרן שמש

 קרן שמש הוא ארגון ללא למטרות רווח, הפועל לעידוד יזמות עסקית אצל יזמים צעירים בגילאי 20-35.
קרן שמש פועלת בשיתוף פעולה עם גורמים מרכזיים בתחום הסיוע לעסקים וליזמים בישראל, כגון: קרנות לפיתוח כלכלי ,מוקדי מט"י-מרכזי טיפוח יזמות אזוריים הפועלים בכל הארץ וקרנות מימון.
הארגון מפעיל מערך המונה מעל ל-350 אנשי עסקים מנוסים, המתנדבים כמנטורים ותורמים ליזמים החדשים מהידע והניסיון העסקי שצברו.

need.png

צריך משהו אחר? כתוב לנו על כך