אזהרה

האמת? אנחנו לא רוצים שתכנסו לכאן, אלא אם אתם צריכים. ו"צריכים", זה אומר שאתם או היקרים לכם עומדים לצאת למסע הפרידה.
ריכזנו כאן מידע מהותי שיעזור לכם להיפרד כמו שאתם רוצים, כמו שחשוב לכם, כמו שמגיע לכם. מבירוקרטיות וטופסולוגיות ועד המילים האחרונות שתרצו להשאיר.

MENUMENU
1

רעות

סיימתי טיפולים!

סיימת טיפולים?

סיימת טיפולים? צלצל בפעמון!

העלאת תמונה

סיפורים אישיים

שמחה | פברואר 4, 2019

עיין ערך סרטן

הדבר הראשון שעשיתי כאשר חזרתי הביתה ואיתי הבשורה, שבחלומותיי לא שיערתי שיהיה לה קשר אליי, היה לקחת דף חלק ולרשום באטרף את כל השמות של הנשים שהכרתי שחלו בסרטן השד (כולל לאה גולדברג ואמא של היטלר).

כאחת שעוסקת קצת יותר מידי במדעים (מורה לביולוגיה) ניסיתי למצוא את הקשר בין כל האחרות אליי, ואולי דרך זה להבין איך הדבר הזה "נפל" עלי פתאום, מאיפה בדיוק זה צץ לו. "הדבר הזה" זה סרטן השד שנודע לי בשישי לינואר שהוא התמקם אצלי בגוף, בשד השמאלי בלי לבקש רשות או לפחות להודיע לי על כך.

האמת שדי התאכזבתי כי דווקא אני שכל הזמן התפעלתי מהיופי שבביולוגיה ובסדר המופתי שקיים בבריאה ואיך כל התהליכים המתרחשים בגוף מאורגנים להפליא, דווקא אצלי הסדר המופתי הזה השתבש.

האם מישהו מנסה לרמוז לי משהו???

היה לי קשה לבטא את המילה המפחידה הזו שנחתה עלי פתאום. האמת היא שלא הצלחתי לבטא את המילה גם כשרציתי. זה היה כאילו תאי העצב שמקשרים בין המוח לשרירי הפה השתבשו להם פתאום והמילה פשוט לא הצליחה להיאמר.  יתכן מאוד שלא ממש קלטתי מה שאמרו לי באותו חדר. ישבנו, אני ובעלי, מול הרופא שדיבר ודיבר והמשיך לדבר, והאחות הצמודה גם הוסיפה די הרבה מילים ומשפטים משלה. השפתיים שלהם זזו במרץ.

אבל אני? לא ממש קלטתי.

כאשר עליתי עם האחות למחלקה על מנת לקבוע מועד לניתוח מידי להוצאת הגוש, היא נתנה לי אין ספור חוברות ודפים לקרא בבית ואז לפתע פתאום נפל לי האסימון (יכולתי לשמוע את צליל המתכת מתגלגל על הריצפה), על כל חוברת וחוברת הופיע צמד המילים שילווה אותי "סרטן שד" , "סרטן שד".

אני חושבת שרק אז קלטתי  שיש לי סרטן.

כאשר הגעתי הביתה ושוחחתי עם הילדים מצאתי שהמילה סרטן לא הצליחה לבטא את עצמה. אמרתי "גידול ממאיר", ואמרתי "גוש חשוד", השתמשתי גם בצמד המילים "תאים ממאירים", "קולטנים בעייתיים" ומה לא.

איך שהוא המוח סירב לתת הוראה לפה להשתמש במילה האיומה שנכנסה ללקסיקון חיי החדשים: סרטן.

כתבות נוספות בנושא

סיפור מבפנים

מרץ 14, 2019

היי אלופות ואלופים, אני מיה כץ גולן, אמא ל-3 ילדים בוגרים ו"בוגרת" סרטן בלוטת תריס, גרורתי לעמוד...

לא מוותרת על החלום

מרץ 14, 2019

ה-6.2.18 היה היום הכי הזוי, מאושר, מוזר, שמח וקשה שקרה לי בחיים. בבוקר אותו יום קיבלתי ליטוף...

הסרטן המעורר שלי

מרץ 14, 2019

לפני חמש וחצי שנים בערך, בגיל 36, לקראת סוף ההריון השלישי, גיליתי אותו. מיששתי אותו במקלחת. גוש...