אזהרה

האמת? אנחנו לא רוצים שתכנסו לכאן, אלא אם אתם צריכים. ו"צריכים", זה אומר שאתם או היקרים לכם עומדים לצאת למסע הפרידה.
ריכזנו כאן מידע מהותי שיעזור לכם להיפרד כמו שאתם רוצים, כמו שחשוב לכם, כמו שמגיע לכם. מבירוקרטיות וטופסולוגיות ועד המילים האחרונות שתרצו להשאיר.

MENUMENU
1

רעות

סיימתי טיפולים!

סיימת טיפולים?

סיימת טיפולים? צלצל בפעמון!

העלאת תמונה

סיפורים אישיים

חגית | פברואר 5, 2019

מתנות

בשלבי ההתמודדות עם הסרטן עוברים ממצב של שוק, שהלא יאומן קרה, דרך מצבים רבים, איש איש ותפיסת המציאות שלו. חגית בוחרת לומר תודה על המתנה שקיבלה, הסרטן שלה.

אני חגית, אמא לארבעה ילדים ונשואה לאיש מקסים ואהוב.

בשיא החיים, ממש כשרק התחלתי להבין אותם, בגיל 37, קיבלתי מתנה – סרטן. לא כל אחד זוכה לקבל כזו מתנה, רק קומץ אנשים מיוחדים. אני אומרת זאת מתוך הרהורי נפשי, גם אני שאלתי את אלוהים למה דווקא אני ? מה עשיתי שמגיע לי לקבל את ההפתעה הזו עכשיו?

אז כן, מצאתי את התשובה שלי, אלוהים נותן מתנות למי שיכול להתמודד איתן.

עצרתי את כל המרוץ שנקרא החיים – בית, ילדים ועבודה. שמתי פול גז, בפעם הראשונה בחיים והתרכזתי בעצמי. זו הייתה עבודה לא פשוטה ולא עשיתי אותה לבד, כולם קיבלו אצלי תפקידים: השחקנית הראשית הייתה אני, כמובן, אחי היקר הפך להיות המפיק והיה אחראי על כל תחום הלוגיסטיקה, אמי הפכה לאם לילדיי, בעלי קיבל תפקידי מפתח כגון אחריות על הבנקים, בית הספר, המורות והגננות ואת תחזוקת הבית העברנו למנקה חרוצה ומדהימה. אחותי הפכה להיות צוות הווי ובידור, חמי שימש כפסיכולוג ומטפל הוליסטי והחברות, הקרובות ביותר אותן שיתפתי במה שעובר עליי, סייעו לי להצליח להרים את ההצגה שלי, עזרו לי לשמש בתפקיד השחקנית הראשית, פרגנו, תמכו ואהבו.

איזה כייף להיות שחקנית ראשית, מוקפת באהבה, בתשומת לב אינסופית, לכמה רגעים מפסיקה לחשבן כמה זה עולה, למה צריך את זה, כן לומר מה אני חושבת לא לומר את זה, מתי יהיה נכון לדבר על הנושא? אומרת ועושה כל מה שליבי מרגיש וכולם מאוד קשובים ועובדים איתי בצוות.

להיות שחקנית ראשית בהצגה שנקראת סרטן זו חוויה. לראשונה שמתי את עצמי במקום הראשון, התרכזתי בעצמי, למדתי לאט לאט להביט באור חיובי על כל התהליך, למדתי מה בעלי יכול להעניק לי בשעת משבר, למדתי מי הם החברים האמתיים שלי, למדתי להסתכל על העיקר ולא על התפל, למדתי כמה גדול כוחה של המשפחה וכמובן למדתי עוד המון מושגים שלא הכרתי ולא חשבתי שאכיר בחיי – כימו, הקרנות, ניתוחים, פט סיטי, טיפול ביוד רדיואקטיבי ועוד., למדתי מהי כריתת שחלות מניעתית ולמדתי להתמודד עם כריתת שד.

התמודדות עם המחלה והיכולת להיות שחקן ראשי לא באה לאף אחד ביום אחד. זה תהליך, כמו כל דבר בחיים. קחו את הזמן שאתם צריכים, תעכלו, שאלו, תבררו ותבחרו רק לפי מה שנכון לכם.

המסר, שאני רוצה להעביר אליכם הוא שתוקירו תודה על הבוקר והלילה, על החברים והמשפחה שלכם, על החיים שמזמנים לנו הפתעות. תחיו את היום ובגדול !

אוהבת אתכם המון ומאחלת לכם בריאות, השאר זה בונוס.

כתבות נוספות בנושא

סיפור מבפנים

מרץ 14, 2019

היי אלופות ואלופים, אני מיה כץ גולן, אמא ל-3 ילדים בוגרים ו"בוגרת" סרטן בלוטת תריס, גרורתי לעמוד...

לא מוותרת על החלום

מרץ 14, 2019

ה-6.2.18 היה היום הכי הזוי, מאושר, מוזר, שמח וקשה שקרה לי בחיים. בבוקר אותו יום קיבלתי ליטוף...

הסרטן המעורר שלי

מרץ 14, 2019

לפני חמש וחצי שנים בערך, בגיל 36, לקראת סוף ההריון השלישי, גיליתי אותו. מיששתי אותו במקלחת. גוש...