למידע רלוונטי לכם - בחרו:

ידע זה כוח וכשמתמודדים עם סרטן – צריך הרבה כוח. לרבים מאיתנו, ידע מאפשר להבין טוב יותר מה עובר על הגוף שלנו, לדעת לשאול את השאלות הנכונות, לא להתבלבל מכל מיני ביטויים חדשים, לקרוא על מחקרים עדכניים, להתוודע לעמותות שיכולות לסייע או לתמוך.
בחלק הזה של חלאסרטן ריכזנו מידע רחב: החל מספרים וסרטים מרתקים ומעוררי השראה, דרך עמותות שמסייעות בתחומי חיים מגוונים ועד רשימת המחלקות האונקולוגיות בכל הארץ.

ספרים

סרטן דורש הרבה כוחות, ובמהלך ההתמודדות איתו נחשפים כוחות שלא ידענו על קיומם: תקווה, אמונה, יצירה והיכולת לשתף את העולם ואף להשאיר חותם. בספרייה שאנו מציבים כאן, ניתן למצוא הרבה ספרים: על קבלת החלטות בהתמודדות עם הסרטן, על החלמה ועל טיפולים וריפוי טבעי, על החיבור בין גוף, נפש ורוח, אוטוביוגרפיות העוסקות בהתמודדות עצמה – בפתיחות, ברגישות, בהומור ובתחושת שליחות. מדף של ספרים העוסקים בחשיבה חיובית ומדף של ספרי תזונה, וכן ספרים העוסקים בהתמודדות עם ילדים שאחד מהוריהם חולה בסרטן.

 • פתאום ביום בהיר אחד

  דרור (אמרי) אלוני מתאר בספרו "פתאום ביום בהיר אחד" מסע בן 24 שנים של מלחמה בסרטן - מאז הגילוי בגיל 10. הוא עושה שימוש בסרטן כמנוף לצמיחה אישית ורוחנית, מישיר מבט אל הפחדים העמוקים ביותר של קיומנו האנושי ובתעצומות נפש בלתי רגילות מתאר את דרכי ההתמודדות שלו. הוא היה מדריך מוסמך לצ'י גונג ומדיטציה, וכן גילה את הבודהיזם. זהו סיפור אמיתי על תקוה, אומץ ושלווה, התבוננות בחיים ואהבה בלתי מתפשרת אליהם. הוא הדוגמה הטובה ביותר לנצחון הרוח. סיפורו משמש השראה לחולים ובריאים כאחד.

   

  לרכישת הספר כנסו ללינק

 • בישולחיים

  "בישולחיים" הוא ספר מתכונים צבעוני, מהודר וייחודי שנועד לסייע לפוגשי סרטן לעמוד באתגרים הגופניים המיוחדים הניצבים בפניהם הן במסע הטיפולים הקשה והן במניעה של הישנות המחלה. "בישולחיים" הוא ספר המשלב בין רפואות מסורתיות, כמו רפואה סינית והודית, יחד עם ממצאי המחקר המודרני.

  הספר ביוזמת עמותת "מרכז טל" יצא לאור בהוצאת פוקוס

  לקניית הספר לחצו כאן

 • underwater

  ספרה של מעיין נחמני בו היא מתארת את ההתמודדות עם מחלת הסרטן של אביה ומותו בשל המחלה.
  ספר זה מבוסס על סיפור אמיתי ומכיל נושאים רגישים שעשויים להוות טריגר לחלק מהקוראים, הקשור באלימות, התעללות והפרעת דחק פוסט-טראומטיות והתמודדות עם הורה חולה סרטן.

 • להפוך את כל האבנים

  דורית ראשוני-מנדיל אובחנה לראשונה בשנת 2007 עם סרטן שד. כאשר המחלה הופיעה בגופה בפעם הרביעית כשהיא כבר מפושטת ובשלב 4, החליטה דורית באומץ רב, לחפש דרכים טבעיות לחיות בשלום עם המחלה. החלטה זו הביאה אותה לצאת למסע ברחבי הארץ בחיפוש אחר סיפורי החלמה נוספים, במטרה ללמוד מהמחלימים ומהמטפלים שלהם מה עשו וכיצד הצליחו להחלים או להרדים את המחלה.

 • חיים עם הסרטן

  ד"ר קית בלוק הוא רופא בעל שם עולמי שנחשב פורץ דרך בטיפול חדשני בסרטן. כמנהל רפואי של מרכז בלוק לטיפול משולב בסרטן בארה"ב, הוא טיפל באלפי חולים, שהמשיכו לחיות חיים ארוכים ומלאים, הרבה מעבר לתחזיות הקודרות שניתנו להם. ספר זה, המהווה תמצית ניסיונו העשיר בן 30 שנה, נועד לתת לחולים תוכנית שיטתית ומבוססת מחקרית, שתאפשר להם להחזיר לעצמם את החיוניות הגופנית והרגשית שלה הם זקוקים כדי לעמוד בדרישות הטיפול ולהחלים.

 • היבטים רפואיים

  הסרטן כאתגר

  מחלת הסרטן היא אחד האתגרים המשמעותיים ביותר הניצבים כעת בפני המדע והרפואה. ניתן לזהות שני פנים באתגר זה: המדעי – הבנת טיב התהליך של מחלת הסרטן והרפואי – מציאת פתרון טיפולי יעיל למחלה. ספר זה מתאר כמה מהנושאים המרכזיים בחקר הסרטן ואת השלכותיו על האופן שבו ניתן להתמודד עם הבעיה מבחינה רפואית. הספר מבוסס על סדרת הרצאות שניתנו באוניברסיטה המשודרת של גלי צה"ל.


 • מלכת כל המחלות

  נקרא כספר רב-עלילה והפתעות, כביוגרפיה שגיבורה הוא אויב נורא המטיל אימה – מחלת הסרטן . זהו ניסיון לחדור לנבכי המחלה, להבין אותה, להסיר את מעטה המסתורין מהתנהגותה ולהציג שאלה שמעבר לביוגרפיה: הייתכן שהעתיד צופן את סופו של הסרטן? האם אפשר למחוק את המחלה מגופינו ומחברתנו לעולם? סידהַרתא מוּחֶרג´י הוא רופא וחוקר סרטן בוגר האוניברסיטאות סטנפורד, הרווארד ואוקספורד. משמש היום פרופסור באוניברסיטת קולומביה בניו יורק ורופא במרכז הרפואי שלה. מלכת כל המחלות הוא זוכה פרס פוליצר לספרות עיון לשנת 2011.

 • החלמה | טיפולים וריפוי טבעי

  לא לסרטן

  ספר שבוחן מה ניתן לעשות בחיי היומיום שלנו כדי למנוע את התפתחות המחלה; כמו כן, כאשר היא פורצת - הוא מציע דרכים לסייע לגוף להתמודד איתה ולמנוע את הישנותה.

 • סרטן – מניעה וטיפול בדרך הטבעית

  הספר עוסק בשלושה היבטים של הסרטן: בסיבות למחלה ובהקטנת הסיכון לחלות בה, בהגברת כוח הריפוי הטבעי של הגוף כדי לעכב את התפשטות המחלה ובהתמודדות עם תופעות הלוואי של הכימותרפיה וההקרנות, כמו עייפות, נשירת שיער וירידה במשקל.

 • תעצרו את הסרטן אני רוצה לרדת

  חושף את ניסיונו האישי של ד"ר יוסף ברנר בטיפולים במחלת הסרטן משלוש זוויות ראייה: כרופא אונקולוג, כרופא העוסק ברפואה משלימה וכחולה סרטן, שעבר בעצמו טיפולים ברפואה קונבנציונלית בשילוב עם רפואה משלימה והיפרתרמיה. ספר זה מהווה מקור מקיף של מידע לחולי סרטן על שיטות מתחום הרפואה האינטגרטיבית למניעה ולטיפול במחלה זו.

 • סרטן אפשר לנצח

  בספר תוכלו לקרוא וללמוד על עשרות טיפולי סרטן שונים. טיפולים אלה, מתמודדים רובם עם הגורמים למחלה ותופעות הלוואי שלה. מטרתם היא להחזיר את הגוף למצב בו יוכל להתמודד ביעילות עם המחלה. הספר מתייחס גם לשילובים סינרגטיים בין הטיפולים הקונבנציונליים והמשלימים, כלומר לתחום של רפואה אינטגרטיבית.

 • המסע

  ברנדון בייס, המחברת, היא מורה למודעות ולריפוי הוליסטי, אשר ביום בהיר אחד מגלה שיש לה גידול בגודל של כדורסל בבטן. בתור מטפלת, היא לא מוכנה למסור את עצמה לטיפול של הרפואה המודרנית, ויוצאת למסע למציאת ריפוי אחר. לאחר רצף של טיפולים אלטרנטיביים שקיבלה אצל מטפלים שונים, יצאה למסע אישי אל תוך עצמה, ודרך גילוי והיכרות של תאים מעברים ומחסומים בגוף, הצליחה למצוא  את הדרך לריפוי. מתוך החוויה האישית היא פיתחה את "המסע", שיטת טיפול אשר אנשים בעולם מוצאים בה מזור ונחמה.

 • גוף | נפש | רוח

  אינטליגנציה בריאותית

  מבוססת על ההנחה שהחלמה איננה רק ריפוי פצעי הגוף, אלא פורשת את מניפת התודעה לכל רוחב היריעה של ההתמודדות: הגופנית, הנפשית והרוחנית.

 • הראש הוא המרפא – בריאות והחלמה

  "האם המוח יכול לעזור בריפוי מחלות? האם יכולה המערכת החיסונית של הגוף לתרום לבריאות, להילחם במחלות ולהתגבר עליהן? האם יש הוכחות מדעיות לקשר בין גוף ונפש? כיצד מתבטאים מצבים רגשיים כמו תקווה, אמונה, רצון חיים, מטרה ונחישות במוחו של האדם? איזו השפעה יש להם על הגוף? האם יש למוח תפקיד פעיל בתהליך המחלה וההחלמה? האם אפשר לכוון את המוח במודע למטרה זו? כיצד משפיעים יחסי חולה-רופא על תוצאות הטיפול הרפואי ומהי הדרך הטובה ביותר להפעיל את משאבי הגוף עצמו למאבק במחלות קשות".

 • המסע להחלמה

  תשעת המפתחות להחלמה מסרטן" הספר מסכם את מחקרה מציל-החיים של ד"ר קלי טרנר במסעה ברחבי העולם בניסיון לתת מענה לסודות החלמתם המפתיעה של חולי סרטן לאחר שניסו ללא הצלחה את כל מה שלרפואה הקונבנציונלית היה להציע. הספר מסקר את תשעת גורמי המפתח החשובים ביותר ששחקו תפקיד בהחלמתם, מתוך מטרה לחשוף את המידע העלום הזה ולהביאו לידיעת חולי הסרטן ובני משפחותיהם. ד"ר טרנר זיהתה אצל משתתפי המחקר שלה למעלה מ-75 גורמים פיזיים, רגשיים ורוחניים שעשויים לשחק תפקיד בהפוגה ספונטנית, אולם תשעה מהם חזרו ועלו שוב ושוב כמעט בכל ריאיון עם מחלימי סרטן.

 • מתה להיות אני

  באוטוביוגרפיה מעוררת השראה זו מספרת לנו אניטה מורז´אני כיצד הוכרע גופה בשל התפשטות של תאים סרטניים והחל לקרוס לאחר שנלחמה בסרטן קרוב לארבע שנים. כאשר איברי גופה הפסיקו לתפקד, היא חוותה חוויה יוצאת דופן על סף מוות, שבה למדה להכיר בערכה הפנימי והבינה את הסיבה האמיתית למחלתה. כשאניטה שבה להכרתה היא גילתה שמצבה השתפר כל כך, עד שיכלה להשתחרר מבית החולים בתוך שבועות ספורים מבלי שנותר בגופה זכר למחלת הסרטן.

 • סרטן כנקודת מפנה

  הספר כולל תרגילים מעשיים שיסייעו לכל אדם, בריא או חולה, למצות את המיטב ממערכת החיסון שלו על ידי ניהול חיים מלאים ומספקים יותר. גישתו מניבה תוצאות מרשימות: אצל כמחצית ממטופליו, שהפרוגנוזה שלהם היתה גרועה, הושגה הפוגה ארוכת טווח בסרטן, וחייהם של מטופלים רבים אחרים התארכו מעבר לתחזיות הרפואיות.

 • אהבה והישרדות

  יש קשר ישיר בין אהבה לבריאות הגוף. תוחלת החיים שלנו יכולה לעלות בעזרת הכוח המרפא של האהבה, האינטימיות ומערכות היחסים שלנו כפרטים, וכחלק מקהילה רחבה יותר. הרעיון הזה, שנחשב עד היום לבלתי מתקבל על הדעת, הפך כמעט מקובל: האהבה והאינטימיות מעוררים את השינוי הרגשי שמחזק במידה רבה את יכולת הריפוי של הגוף. הם השורש שגורם למחלה או החלמה, העצב או האושר, הסבל או הריפוי.

 • שלווה, אהבה וריפוי

  הספר מציג את המסר המהפכני כי אנו בעלי יכולת פנימית לרפא את עצמנו. כיום, הקשר בין הנפש לבין הגוף שלנו, שהוכח באמצעות מחקרים מדעיים רבים, מתקבל יותר ויותר כעובדה בכל הקהילייה הרפואית הממסדית. 

 • מרק עוף לנפש

  קנפילד והנסן מביאים לכם את החוכמה, השנינות, הצחוק והתקווה שיעזרו לעבור את הרגעים הקשים בחיים. בכל פעם שתרצו לעודד חבר, ללמד ילד וללמוד משהו חדש תוכלו למצוא בספר את הסיפור הנכון עבורם ועבורכם.

 • חוכמה משולחן המטבח

  מערכת היחסים הייחודית והאינטימית של ד"ר רמן עם הריפוי ועם כוח החיים נובעת מניסיונה כרופאה, כפרופסור לרפואה, כמטפלת וכמי שסבלה בעצמה ממחלה כרונית קשה. סיפוריה, מוקדשים לגיבור הרגיל המצוי בכולנו וניצב כעד ראייה לנטייתם הטבעית של החיים לרפא את פצעינו.

 • עמותת תעצומות

  רשימת ספרים מומלצים בתחומי הרפואה האינטגרטיבית | בודהיזם | מדיטציה | יוגה | גוף-נפש | ריפוי טבעי

 • התמודדות וחיים עם המחלה

  לחיות עם מחלה – ממשבר לצמיחה

  בעקבות היכרותה ושיחותיה עם חולים רבים יצרה ד"ר שירלי שפירא מדריך לחולים בכלל, ולחולי סרטן בפרט. זהו אינו מדריך רפואי - אם כי משולב בו גם מידע רפואי - אלא יותר מדריך חווייתי רגשי להקלת ההתמודדות. מטרתו היא להציג מגוון רחב של דרכי התמודדות, כדי שאנשים רבים ככל האפשר יוכלו למצוא בו נקודות חיבור וכוח.

 • שיחות עם הגידול שלי

  "אני רוצה לרפא את עצמי "  אמרה נועה סחייק לעצמה לאחר שהתגלה גידול במוחה וניתוח כמעט ולא עמד על הפרק כי הוא היה מסכן את חייה. הברירה היחידה שעמדה בפניה היתה למצוא את המרפא הפנימי בתוכה ופנייה לרפואה בלתי קונבנציונלית. בספר נועה מתארת את כל המסע שעשתה בחברת הגידול שלה עד להחלמתה. עם הגילוי שהיא לא נמצאת במלחמה והדרך לטפל ב"חברה החדש" היא דרך של דיאלוג.

                                                                                                                   

 • הסרטן מת מצחוק

  "כולנו נתקלים באתגרים ומשברים במהלך חיינו, השאלה היא איך כל אחד מחליט להתמודד איתם. אני החלטתי לבחור בכל בוקר בהומור כאופציה לחיים טובים ומאוזנים יותר".
  אייל אלטויל אובחן בגיל 31 כחולה סרטן, שלב 4 עם גרורות בגופו וסיכויי החלמה נמוכים. אייל, שכל חייו היה רגיל לצחוק ונהג להתמודד עם כל משבר בעזרת הומור, החליט לדבוק בדרך זאת גם הפעם, עם האתגר הגדול בחייו, ולהרוג את הסרטן מצחוק ויהי מה.
  שלוש שנים לאחר שהחלים, הוא התבשר שקיים סיכוי גבוה שהסרטן חזר. למרות הבשורה הקשה, ובעודו ממתין בדריכות לקבלת בדיקות המעבדה, החליט לשוב ולצחוק ואפילו לתעד את החוויה בספר.

 • יוצא לאור

  ספרו של אלון יעקובי, "יוצא לאור" הוא מעין יומן מסע המתרחש בשתי נקודות זמן, ומספק הצצה מרתקת לראשו של ילד בן שש-עשרה שנאלץ להתמודד עם הבשורה שחייו בסכנה, אל מול ההתמודדות של גבר בן שלושים עם הבשורה שנותרו לו שבועיים לחיות.
  זהו ספר עשיר במחשבות, רגשות ותיאורים שגורמים לרכבת הרים רגשית שעולה ויורדת במהירות, בין רגעי הכאב לרגעי השמחה עד הסוף הבלתי נמנע

  לתקציר לחצו כאן

 • הכל שטוח

  מרים אנגלברג היתה בת 43 כשאובחן אצלה סרטן השד. כמו כל אחד שעומד מול טראומה אישית שמשנה את חייו, גם היא חיפשה דרך להתמודד עם המצב. בזמן שחולות אחרות פנו לקבוצות תמיכה ולריפוי בהיפנוזה, אנגלברג מצאה נחמה רבה באהבתה משנים – ציור. הכול שטוח מתמקד בחייה של אנגלברג, והיא בחרה לתאר אותם בדרך שהיא הכי מצטיינת בה – קומיקס.

 • חיה בסרט(ן)

  באומץ לב, ברגישות ובכנות שובת לב שוטחת הכותבת את הרהורי לבה וכן את החוויות, שנקרו בדרכה בעל כורחה עקב מחלת הסרטן שפקדה אותה. הרשומות המובאות בספר זה הן לקט נבחר מתוך בלוג אינטרנטי, שניהלה וקראה לו בהומור האופייני לה "חיה בסרט(ן)". מקורן של רשומות אלה באופטימיות הנדירה של הכותבת, אשר נלחמה במחלה בתעצומות נפש ובראש מורם וראתה בה סרט רע שיחלוף במהרה, ולאחריו תוכל לחזור ל"חייה הקודמים". צאתו של ספר זה לאור הוא בבחינת הגשמת חלומה האחרון וציווי לחיים מלאים ונורמליים-גם כשהגרוע מכל מרחף כענן כבד מעל.

 • המסע לבחירה בחיים

  ספר חושפני ואמיץ על ההתמודדות עם מחלת הסרטן. אישה שחלתה בסרטן ובחרה לשתף את הקוראים בכל מה שעבר עליה בדרך לבחירה בחיים. היא חוזרת לילדות, מספרת על אירועים טראומטיים שחוותה כנערה צעירה, על מחלתה של אימה, ועד לחוויות של התאהבות, הקמת משפחה ולידת בנותיה.

  לתקציר הספר באתר סאלונה לחץ כאן

 • בקצה המנהרה

  ספר זה פורש, בפתיחות וברגישות, את סיפוריהן של נשים, שחלו בסרטן השד, ומגולל את חוויותיהן מתקופת הטיפולים וההחלמה, דרך צומתי החלטות משמעותיים והתנסויות במרחב הטיפולי, המשפחתי והחברתי. בשורת המחלה נוחתת על הנשים באופן פתאומי ומרגע זה ואילך הן נאלצות לקבל הכרעות גורליות בחייהן ולכוון את דרכן במבוך הרפואי והנפשי. מטרת הספר היא לסייע לנשים שחלו בהתמודדותן בזמן הטיפול ובשנים שלאחר מכן, וכן למעגל הקרובים הסובב אותן - בני משפחה, בני זוג וחברים, המשתוקקים להקל ולתמוך.

 • פתאום באמצע החיים

  מסע של הפתעות, סיוטים, שאלות ותשובות, מסע עם הסרטן שבא לבקר. ספר הנכתב כדי לעורר את המודעות לסרטן השד ומתוך ידיעה שניתן לגרום למישהי שרק מתחילה את "ההרפתקה", להאמין ולהבין שבאיזשהו שלב חוזרים לשגרה.

 • לא רק פרידה

  לאחר שנותח והוסר גידול ממאיר ממוחו, החליט ד"ר סרוואן־שרייבר,  נוירולוג במקצועו, להקדיש את חייו ללימוד אופן פעולתם של המנגנונים שגופנו מצויד בהם, שיכולים להילחם בתאים סרטניים. בעקבות ממצאיו, גיבש מִתווה לדרך חיים חדשה, נוגדת סרטן, שאותו פרסם בספר לא לסרטן. לפני כשנה, מעט אחרי שמלאו לו 50, שב והתפרץ בפעם השלישית הגידול הסרטני שבמוחו. הפעם סרוואן־שרייבר ידע, שבקרב הזה הוא עומד להפסיד. בעוד המחלה פושטת בגופו, פנה לכתוב את ספרו האחרון: לא רק פרידה. בספר זה הוא עורך חשבון נפש ומהרהר בחיים, במוות, ברוח האדם ובכוחה להתמודד עם מחלה ועם קושי.

 • פסיכולוגיה | חשיבה חיובית

  למלא את הדלי

  "לכל אדם יש דלי ומצקת": אתם יכולים למלא את הדלי של אנשים אחרים בטיפות חיוביות, ואז גם הדלי שלכם יתמלא וחייכם בעבודה, בחברה ובמשפחה יהיו טובים וחיוביים יותר. אתם יכולים לשאוב מהדלי, ואז חייכם וחיי חבריכם יהיו דלים ומרוקנים.

 • כוחו של התת-מודע

  מדוע נדמה שאנשים מסוימים מצליחים בכול ללא מאמץ מיוחד וזוכים בהערכה, בשגשוג ובהצלחה, בעוד שאנשים אחרים נאבקים ובקושי מתקיימים מעמלם? לפי נקודת המבט של ג'וזף מרפי, בר - סמכא מפורסם בקשר לתהליכים מנטליים, ההבדל נעוץ בהרגלי חשיבה מושרשים. מדריך קלאסי זה מספק שיטות מעשיות וקלות לביצוע, וכן את ההשראה הנחוצה על מנת להשתחרר מרעיונות ומרגשות מעכבים ולהתיר את העכבות המאיימות על נפשנו.

 • באושר ובאושר

  טל בן-שחר, שצמח מתוך תנועת "הפסיכולוגיה החיובית", משלב בכישרון רב ידע עדכני, מחקר מדעי, עצות לעזרה עצמית והארה רוחנית. הוא טווה מהם מערכת עקרונות שכולנו יכולים לשלב בחיי היומיום שלנו. אם רק נפתח את הראש והלב לרעיונות שמציע לנו הספר, נחיה חיים מלאים יותר באושר ובאושר, ונלמד, כמו שלמדו אלפי סטודנטים בהרווארד, את הסוד להגשמה עצמית בת-קיימא.

 • תזונה

  לבריאות – תזונה ובישול בדרך הטבע

  בריאות, טבע וטעם הם חלק בלתי נפרד מתפיסת עולמה של זהורית. זהורית, תזונאית קלינית, שמילדותה ספגה את הטבע והתאהבה בנופך הקסום שבו ובמגוון המזונות שיש לו להציע, הקפידה לשלב הרבה בריאות עם ניחוח אקזוטי לכל מאכל ותבשיל. לדעתה של זהורית אפשר ורצוי לספק את הצרכים התזונתיים של גופינו דרך התזונה הטבעית המאוזנת.

 • תזונה הוליסטית

  הספר תזונה הוליסטית מיועד לכל מי שבריאותו חשובה לו, כמו גם לכל רופא או מטפל בנושאי בריאות. המידע הנחשף בו מאיר באור חדש מוסכמות מדﬠיות ומציﬠ להן חלופה. למסקנות הﬠולות ממנו יש השלכות גורליות ﬠל הבריאות של כל אחד ואחת מאיתנו.

 • דיאטה סקסית משגעת

  הספר כולל תוכנית מפורטת בת שלושה שבועות לניקוי רעלים, שהיא הכלי העוצמתי ביותר להתחדשות ולריפוי הגוף, ואף פתח להתחלה חדשה לקראת השינוי המיוחל.

 • לאמא יש קרחת

  "לאמא שלי יש קרחת" הוא ספר המיועד לילדים צעירים המתמודדים עם מחלת הסרטן של אימם.
  הסיפור מתואר מנקודת מבטן של שתי אחיות, החוות את הסיטואציה הלא שגרתית ומתמודדות עם השלכותיה של מחלת הסרטן, משלב הגילוי, דרך הניתוח להסרת הגידול ועד לתופעות הלוואי ובעיקר עם איבוד השיער. 

 • ספרים לילדים

  סרטן ולא כזה שיש בים

  הספר נותן מענה לצורך של הורים חולים להתמודד הן עם המחלה והן מול ילדיהם. הספר עונה בצורה רגישה, חכמה ונכונה על צורך חשוב זה. הוא כתוב בצורה פשוטה  וחמה ומגיש להורים כלי ומענה מצוינים לתהייה כיצד ניתן להסביר תוך שימוש בשפה ובדימויים מתאימים לילדים רכים את העובדה שאחד מההורים חלה בסרטן וכיצד יכולה המשפחה להיערך ולתמוך בילדים, בזמנים אלו.

 • מדיקידס

  עמותת "אחת מתשע" מציעה את "מדיקידס", חוברת קומיקס לילדים המסבירה להם בשפה פשוטה על מחלת הסרטן של אמם. הסיפור מתמקד בשירה, ילדה שמאז שאמה חלתה נדמה לה שלא אכפת לה ממנה יותר. החוברת הינה כתובת אחראית שילדים יכולים להיעזר בה במצבים של מחלת אחד ההורים. דרך גיבורי הסיפור הם יכולים להבין את המחלה ומהותה ובכך לחזק את תחושת הביטחון אצלם.

 • אני והשותף החדש שלי

  מתן גור-ארי, בן 31, תושב הוד השרון ועובד חברת פלאפון, מתעד ברגישות ובפתיחות כובשת לב את התמודדותו חסרת הפשרות עם מחלת הסרטן. שלבי הגילוי, הכאבים, הפחדים, התובנות, רגעי השמחה והתקווה, כולם מתוארים ביד בוטחת ורבת קסם.
  מתן, שהיה ממובילי התארגנות העובדים בחברת פלאפון, מתאר לצד המאבק במחלה את חוויותיו האישיות מתהליך הקמת ועד העובדים הראשון בענף הסלולר. התאגדות זו הפכה לסמל של שינוי כלכלי-חברתי.
  בסיפורו מתאר מתן את מערכות היחסים שלו עם משפחתו, עם חבריו ובעיקר עם בת-זוגו ענת. המערכה על חייו של מתן נקלעת לבסוף לתפנית מפתיעה ודרמטית.

 • 'מדיקידס' - הקומיקס שיסביר לילדים על סרטן השד

  עמותת "אחת מתשע" מפיצה חוברת קומיקס חדשה שתעזור לחולות בסרטן השד להסביר לילדיהן על כך, ותנסה להקל עליהם את ההתמודדות. במרכז העלילה מככבים גיבורי-על שלוקחים את הילדים לסיור בגוף ומלמדים אותם כיצד ניתן להיאבק במחלה.

סרטים

סרטן זה סרט המעורר אנשים רבים בעולם לתעד וליצור: סרטים אישיים, סרטים דוקומנטריים וגם קומדיות. סרטים המציגים נקודות מבט מקוריות ומעניינות, סיפורים אנושיים מכל קשת הרגשות שאפשר לתאר: תקווה, כעס, חמלה, אהבה, תסכול, אנושיות, אושר והכרת תודה. בקיצור – סרטים מעשירים, אנושיים ומקורות נהדרים לידע ולהשראה.
לצד הסרטים הדוקומנטריים, מבחר של ראיונות, כתבות והרצאות.

 • קולנוע

  50/50

  הסרט נכתב בהשראת ההתמודדות של תסריטאי הסרט, וויל רייזר, עם מחלת הסרטן ויצא למסכים בספטמבר 2011. בחור צעיר, אדם לרנר, מגלה בגיל 27 כי הכאבים בגבו הם סוג נדיר של סרטן, וכי סיכוייו לשרוד את המחלה הם 50/50. הוא מחליט להתחיל טיפולי כימותרפיה כדי להילחם על חייו. חברו הטוב קייל, זוגתו האמנית רייצ'ל, אמו הדרמטית והמטפלת-פסיכולוגית שלו קת'י מלווים אותו במאבקו. (טריילר)

   

 • ראיונות | כתבות | והרצאות

  ארין חולקת טיפים לטיפוח בזמן כימו בבלוג שלה ביוטיוב.
  מכרה זהב של ציור גבות, התמודדות עם תופעת הלוואי של היובש ופתרונות יצירתיים לציפורניים שנפגעות מהטיפול.

 • דוקומנטרי

  עד החתונה זה יעבור

  לפני כשנתיים, בגיל 29 בלבד, חלתה סיון מור גולדמן בסרטן השד ומיהרה להשלים טיפול אגרסיבי שכלל ניתוחים, כימותרפיה והקרנות - כדי להגיע בריאה לחתונתה. את ההכנות המרגשות בצל המאבק במחלה היא תיעדה בסרט מיוחד (טריילר)

  לתקציר הסרט באתר דוקו -אביב לחץ כאן

  לתקציר הסרט באתר פייסבוק לחץ כאן

  לתקציר הסרט באתר ווינט לחץ כאן

 • ובחרת בחיים

  בשיא הקריירה המקצועית שלו כיוצר דוקומנטרי מוערך, מגלה ניר טויב ז"ל כי חלה בסרטן ריאות. עם הסרטן השועט בגופו, יצא הבמאי להפיק את חייו מחדש. "ובחרת בחיים" הוא סיפור מאבק אמיץ ומעורר השראה שיכול ללמד את כולנו דבר או שניים על החיים.

  לתקציר הסרט באתר וואלה לחץ כאן

  לתקציר הסרט באתר מאקו לחץ כאן

 • Cancer is curable now

  זוג רופאים מארה"ב, מרקוס פרידמן ואשתו סברינה, נטורופטית, ערכו, עם שלושת ילדיהם, מסע על-פני כדור הארץ, מסע שנמשך כמעט 3 שנים, במטרה לפגוש מומחים בתחומי הריפוי האינטגרטיבי לסרטן. משימתם הייתה להכין סרט על טיפולים טבעיים ו"לעורר את העולם". הסרט מתאר את החומרים המסרטנים בחיים, הכוח שיש לחברות התרופות על הרופאים והחולים וכיצד ניתן לשפר את החיים שלנו ולהפחית מחלות בכלל וסרטן בפרט.

  לתקציר הסרט באתר נטורל ניוז לחץ כאן

  לתקציר הסרט באתר יוטיוב לחץ כאן

 • The Truth about Cancer

  סרט דוקומנטרי חובק עולם שמנסה להתחקות אחר כל האינפורמציה הקיימת אודות מחלת הסרטן באמצעות ראיונות עם מומחי רפואה, חולים ומחלימים וחוקרים ובאמצעותם להתקרב אל הפתרונות שיובילו לתרופה ולהשמדת המחלה.

   

 • Understanding Cancer: The Enemy Within

  סרט הסוקר את המלחמה בסרטן לאורך 50 השנים האחרונות.

 • Heal yourself, heal the world

  שיטת גרסון לריפוי טבעי, מהי? סקירה מעמיקה המובאת ע"י הווארד שטראוס, חוקר ונכדו של מקס גרסון.

 • To be strong

  סרט קצר אודות ספורטאי צעיר שחלה בסרטן בפעם שלישית, נאבק וממשיך להתמודד עם המחלה תוך כדי אימונים ובעזרת מערכת משפחתית חברתית תומכת.

  לתקציר הסרט באתר טו בי סטרונג לחץ כאן

  לחץ כאן yahoo לתקציר הסרט באתר

 • Chasing Rainbows

  סיפורם של 6 צעירים המתמודדים עם מחלת הסרטן שחיים את החיים ונלחמים עליהם. מדברים על הכל: פחד, כעס, מוות, סקס, אמונה, משפחה ועתיד. (טריילר)

 • Crazy sexy Cancer

  סיפורה של שחקנית וצלמת, קריס קאר, שאובחנה בגיל 31 עם סרטן נדיר ומיד החלה לצלם את סיפור המסע שלה, תוך כדי שהופכת את הטרגדיה האישית לביטוי יצירתי, אותו היא משתפת באומץ ובהומור. (טריילר)

 • Cancer: The emperor of all maladies

  סרט המורכב מסדרה בת שלושה פרקים ומבוסס על הביוגרפיה של הסרטן: מלכת כל המחלות" מאת סידהרתא מוחרג'י
  שודר בערוץ הציבורי PBS

 • Out living it

  סיפורם של קבוצת צעירים עם סרטן שיוצאים ביחד לשבוע חוויתי והרפתקני בהרי קולורדו. הסרט נותן ביטוי להשפעה הפיזית והפסיכולוגית של המחלה על הצעירים ומשקף את השינוי שהם עוברים ביחד, במסגרת החווייתית. (טריילר)

 • ראיונות | כתבות | והרצאות

  כנגד כל הסיכויים

 • 360̊ Oncology Care

  רפואה אינטגרטיבית מזווית הראיה של מנהל מחלקה אונקולוגית | ד"ר רענן ברגר בכנס השנתי של הג'רוזלם פוסט.

 • הרצאה של אב

   הרצאה של אב על האופן בו הוא מאפשר לבנו לנצח סרטן נוירובלסטומה שלב 4.
  האבא מעורר השראה אך חשוב יותר הוא מאפשר לנו מידע חשוב לבריאות, והצלת חיים!

 • מרכז טל

  מרכז טל

  מרכז טל הוא מרכז הוא הראשון מסוגו בארץ המציע שילוב ייחודי של טיפולי רפואה אינטגרטיבית ומחקר מדעי וקליני. היום יותר מתמיד, קיים צורך במרכז רפואי שיענה על הצרכים הייחודים הנדרשים לטיפול בחולה האונקולוגי. הטיפולים המשלימים המוצעים במרכז הם טיפולים שיעילותם הוכחה במחקרים מדעיים ומסייעים בשיפור איכות החיים של המטופל. שילוב הידע הרפואי הסיני והרפואה המערבית בתחום האונקולוגי עוזרים למטופל להתמודד עם הפן הפסיכולוגי של המחלה על ידי הורדת רמות מתח וחרדה, וכן עם הפן הפיזיולוגי בעזרת טיפול בתסמינים הנלווים למחלה וחיזוק המערכת החיסונית.

 • החיים הטובים

  ⦁ ראיון עם זוהר יעקובסון על חשיבות הרפואה האינטגרטיבית, מזווית של אמא לבת שחלתה ומתה מסרטן ועל הקמת מרכז טל

 • רונית דוד

  . סיפורה של מטופלת, רונית דוד, שהחלימה מסרטן השד וטופלה במרכז טל

 • על רפואה אונקולוגית אינטגרטיבית

  . המטפל דניאל מסביר על רפואה אונקולוגית אינטגרטיבית

 • על רפואה סינית וחשיבותה לחולים

  .המטפל אריאל מסביר על רפואה סינית וחשיבותה לחולים אונקולוגים

 • ד"ר יאיר מימון

  הרצאה של ד"ר יאיר מימון, מנהל מחקרי של מרכז טל. מספר ומסביר על המחקרים של מרכז טל.

 • השפעת הפורמולה הצמחית LCS101

  מחקרם של ד"ר יאיר מימון וד"ר נח סמואלס ממרכז טל לרפואה אינטגרטיבית בנוגע להשפעותיה של הפורמולה הצמחית LCS101 על תסמינים (סימפטומים) בקרב 20 חולות בסרטן השד שעברו טיפול כימותרפי.

 • ליאון צ'רני

  תכנית הטלוויזיה של ליאון צ'רני - על מרכז טל ורפואה אונקולוגית אינטגרטיבית

מרכזים רפואיים

בישראל פועלות עשרות מחלקות אונקולגיות במרכזים הרפואיים השונים, מנהריה וצפת ועד אילת. כאן תמצאו רשימה של מחלקות אלה.

 • חוכמת ההמונים – יחידות פסיכואונקולוגיות

  קהילת חלאס תומכת, מעניקה תקווה והרבה מאוד ידע. לצד הקהילה יש מי שמבקש להתמודד באופן פרטני עם איש מקצוע שילווה אותה. בתי החולים ברחבי הארץ מציעים טיפולי פסיכואונקולוגיה וליווי בזמן ההתמודדות עם המחלה.

 • בדיקה חינם לגילוי מוקדם של סרטן העור: 12-18.6.17

  האגודה למלחמה בסרטן בשיתוף שירותי בריאות כללית, מכבי שירותי בריאות, מאוחדת, לאומית שירותי בריאות ומשרד הבריאות, מזמינים אותך לבדיקה חינם בקופת החולים שלך לגילוי מוקדם של סרטן העור

  לצפייה במרכזים רפואיים לחצו כאן 

 • מרכזים ומכונים אונקולוגיים בישראל

  אסותא רמת החייל - מכון אונקולוגי

  אסותא רמת החייל - מכון אונקולוגי
  מעניק מגוון טיפולים אונקולוגים, לרבות כימותרפיה, רדיותרפיה, רדיוכירורגיה וטיפולים משולבים,. במכון פועלת גם היחידה למחקרים קליניים.

 • אסותא רמת החייל - מערך המטולוגיה

  אסותא רמת החייל - מערך המטולוגיה
  עוסק באבחון, טיפול ומעקב אחר חולים עם מכלול מחלות המטולוגיות שפירות וממאירות. המערך ההמטולוגי ממוקם במתחם המרפאות במכון האונקולוגי וכוללת מרפאה אמבולטורית ואשפוז יום המטולוגי.

 • איכילוב – המרכז הרפואי תל אביב - המערך האונקולוגי

  איכילוב – המרכז הרפואי תל אביב - המערך האונקולוגי
  מורכב מיחידות משנה ומחלקת אשפוז. צוות המערך מפעיל מרפאות מעקב רב-תחומיות ומקיים דיונים משותפים לכל אנשי הצוות העוסקים באבחון, טיפול, שיקום, מעקב, לווי ותמיכה במטופל.

 • איכילוב – המרכז הרפואי תל אביב - מערך המטולוגיה

  איכילוב – המרכז הרפואי תל אביב - מערך המטולוגיה
  במערך ההמטולוגי מאובחנים ומטופלים חולים הסובלים ממחלות דם ממאירות, כגון לוקמיה, לימפומה ומיאלומה, וכן מחלות דם שפירות כגון אנמיות לסוגיהן השונים וקרישיות יתר בדם.

 • אסף הרופא - מכון אונקולוגי

   אסף הרופא - מכון אונקולוגי
  יחידה מקצועית לטיפול בחולים אונקולוגיים. המכון מעניק שירות לאוכלוסייה מאזור השפלה: ראשון לציון, רחובות, נס ציונה, רמלה, לוד, אשדוד, באר יעקב ועוד. מדי שנה מתקבלים במכון כ-1000 חולים חדשים.

 • בילינסון - מרכז דוידוף

   בילינסון - מרכז דוידוף
  מרכז ייעודי, למניעה, לטיפול ולמחקר מחלות הסרטן. המרכז מאגד את המכונים והמחלקות לאונקולוגיה ולהמטואונקולוגיה של שני בתי החולים בילינסון והשרון, המרכיבים את המרכז הרפואי רבין ואת מכלול הטיפולים בחולי הסרטן למיניהם. מרכז דוידוף משרת אלפי חולים אונקולוגיים והמטואונקולוגיים המגיעים מכל רחבי הארץ

 • בילינסון - המערך להמטולוגיה

  בילינסון - המערך להמטולוגיה
  עוסק באבחון, בטיפול ובמעקב אחר החולים במחלות המטולוגיות. מחלות אלו כוללות מחלות המטולוגיות (מחלות דם) שפירות וכן מחלות המטולוגיות ממאירות, כגון: לויוקמיה, לימפומה ומיאלומה נפוצה.


  לאתר ביה"ח בלינסון מערך להמטולוגיה לחצו כאן.

 • המרכז הרפואי בני ציון -מכון המטולוגי

  המרכז הרפואי בני ציון -מכון המטולוגי
  מעניק שרות לחולים הסובלים ממחלות דם ממאירות ושפירות. המכון מספק שרותי ברור ואבחון לחולים עם בעיות המטולוגיות שונות, וכן שרותי טיפול ומעקב הכוללים גם הדרכה וייעוץ לחולים לגבי מחלתם.

 • ברזילי - מכון אונקולוגי

  ברזילי - מכון אונקולוגי
  הטיפול בחולים במכון לאונקולוגיה הנו טיפול כוללני שמתייחס לא רק לטיפול במחלה הממארת אלא גם להיבטים נוספים כמו היבטים נפשיים ורגשיים של המטופל ומשפחתו, שמירה על איכות החיים, היבטים פסיכוסוציאליים ותזונתיים.

  לאתר ביה"ח ברזילי לחצו כאן

 • הדסה עין כרם - מכון אונקולוגי

  המכון מציע מעקב רפואי לאנשים שחלו בעבר בסרטן וכן לאלה החוששים מפני הופעת המחלה או התפשטותה. רופאי המכון מיישמים את השיטות המובילות בעולם, תוך מתן מענה להיבטים הנפשיים הייחודיים לחולים.

 • הדסה עין כרם - המטולוגיה

  המחלקה להמטולוגיה הינה חלק מ"המערך ההמטולוגי" הכולל בנוסף את המחלקה להשתלות מח עצם, בנק הדם והיחידה לנוירו-אונקולוגיה. המחלקה להמטולוגיה מהווה מרכז לאבחון וטיפול רב–תחומי במחלות המטולוגיות רבות בהן מחלות דם ממאירות כמו לויקמיות, לימפומות ומילומה נפוצה; מחלות קרישה ומחלות דם תורשתיות כגון מחלת הודג'קין ומחלת טרומבוציטופניה.

 • היחידה הפסיכואונקולוגית

  היחידה הפסיכואונקולוגית פועלת במכון שרת, המכון האונקולוגי של הדסה, ומספקת שירותי ייעוץ, טיפול, ותמיכה במטופלים ובבני-משפחותיהם. היחידה הפסיכואונקולוגית כוללת צוות מקצועי של פסיכולוגים המתמחים בעבודה עם אנשים שחלו בסרטן ובני משפחותיהם. הטיפול הפסיכואונקולוגי מהווה חלק בלתי נפרד מהטיפול הכוללני הניתן במכון ומתקיים במקביל לטיפולים הרפואיים.

 • המרכז הרפואי הלל יפה - אונקולוגיה

  מתן שירות אמבולטורי נרחב, טיפול אונקולוגי במסגרת אשפוז, טיפול כימותרפי במסגרת אמבולטורית, ייעוץ אונקולוגי, כולל אפשרות למתן טיפולים משלימים לחולי סרטן, ביצוע מעקב מחלה ויצירת תכנית טיפולים.

 • המרכז הרפואי הלל יפה - המטולוגיה

  המכון ההמטולוגי מטפל בחולים כרוניים במחלות דם, בהם כאלה הסובלים מבעיות אנמיה וקרישה, המטופלים בטיפול תרופתי בבית ומגיעים למעקב במרכז הרפואי הלל יפה, וחולים המטופלים במסגרת אשפוז חד יומי על די עירויי דם, טיפולים כימותרפיים ותרופות אחרות דרך הווריד.

 • מרכז רפואי העמק - מכון אונקולוגי

  מטפל במחלות הסרטן. הטיפולים כוללים טיפולים כימותרפיים הנעשים במסגרת אשפוז יום של המכון. לרשות המכון כ-15 מיטות לטיפול במסגרת אשפוז יום.
  טיפולי קרינה נעשים במסגרת ביה"ח רמב"ם וביה"ח האיטלקי בחיפה.

 • המרכז הרפואי וולפסון - מכון אונקולוגי

  מטפל בחולים במחלות הסרטן השונות, בכל שלבי המחלה. המכון קולט חולים מכל קופות החולים ובזמינות גבוהה, המבטיחה תורים קצרים. הטיפול במסגרת המכון כולל מרפאות, יחידה לאשפוז יום, מחלקה המטו-אונקולוגית ויחידת מחקר. כלל החולים מטופלים על-ידי רופאים אונקולוגים מומחים. במידת הצורך, ניתנים כל סוגי הטיפולים האונקולוגיים התרופתיים, כימיים וביולוגיים כאחד.

 • המרכז הרפואי וולפסון - המערך ההמטולוגי

  מטפל בחולים הסובלים ממחלות דם שפירות וממאירות. כ-10,000 חולים מטופלים במערך מדי שנה, חלקם מופנים מקופות החולים לטובת אבחון, חלקם במסגרת מעקב בין טיפולים וחלקם לצורך קבלת טיפול ייחודי. המערך מורכב ממרפאה ומכון לטיפול יום, יחידת אשפוז המטולוגי, יחידה לקרישת דם ומעבדת שירות ומחקר.

 • המרכז הרפואי זיו - מכון אונקולוגי


  מספק מענה לחולי סרטן תושבי האזור. בצוות הקבוע של המכון פועלים רופאים, אחיות, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, תזונאים ועובדי מעבדה. במכון פועל אגף לטיפול יום, מרפאה לייעוץ ולמעקב ומרפאה לייעוץ גנטי ונערכות בדיקות שונות על ידי רופאים אונקולוגיים ומומחים בכירורגיה, באורתופדיה, בגינקולוגיה, בפוריות, בנוירולוגיה, באורולוגיה, בכאב ועוד.

  לאתר המרכז הרפואי זיו מכון אונקולוגי • המרכז הרפואי זיו- מכון רדיותרפיה

  מכון הקרינה מיועד לתת שירות בטיפול בקרינה חיצונית לחולים אמבולטורים וגם מאושפזים . בדגש על איכות הטיפול בסטנדרטים בין לאומיים


  לאתר המרכז הרפואי זיו מכון רדיותרפיה

 • המרכז הרפואי לגליל-נהריה - מכון אונקולוגי

  מרכז טיפול אמבולטורי המאפשר מתן טיפול במסגרת מרפאת יום לחולי סרטן תושבי הגליל. המכון מפעיל טיפולי כימותרפיה, טיפולים ביולוגים, מרפאה המטו-אונקולוגית וטיפולים משלימים לחולים אונקולוגיים. הטיפול במכון מאמין בגישה רב תחומית ומעניק שירות באמצעות צוות מקצועי הכולל רופאים אונקולוגיים, המטו-אונקולוגיים, רדיולוגים ופתולוגים. בנוסף פועל צוות פסיכו-סוציאלי הכולל פסיכולוג, עובדים סוציאליים, אחות מתאמת טיפול בסרטן השד ואחות מתמחה בטיפול פליאטיבי, ובנוסף שני רופאים פליאטיבים ומלווה רוחנית.

 • מרכז רפואי צאנז לניאדו - מכון אונקולוגי

  המכון מתפקד כאשפוז יום אונקולוגי בו החולים מטופלים בכימותרפיה ו/או טיפול תומך. המכון האונקולוגי עובד בתיאום עם מחלקות פנימיות, כירורגיה, גניקולוגיה, אורולוגיה, קרדיולוגיה ועוד. במכון כ-350 ביקורי מטופלים בחודש וכ- 25 מטופלים חדשים בכל חודש.

  לאתר המרכז הרפואי לניאדו לחצו כאן

 • מרכז רפואי מאיר - מכון אונקולוגי

  נותן שירות למטופלים מעל גיל 18 מכל קצוות הארץ, והינו חלק מהמערך הטיפולי הקיים בבית החולים. הצוות המטפל מונה רופאים ואחיות המומחים בתחום האונקולוגי, פסיכולוגית, עובדת סוציאלית, רוקח, מזכירה ומתנדבים.

 • סורוקה - מכון אונקולוגי

  אחראי למתן שירות אונקולוגי כוללני לחולי הסרטן באזור. פעילות אבחון, מעקב, ייעוץ והדרכה לחולי סרטן תוך קיום קשרים הדוקים עם מסגרות טיפול אחרות בסורוקה ובקהילה. שירותי המערך לאונקולוגיה ניתנים בארבע מסגרות: מרפאה אונקולוגית, יחידה לאשפוז-יום,  יחידת קרינה ומחלקה אונקולוגית. צוות המערך פועל גם במסגרת מרפאות רב-תחומיות מיוחדות ומומחי הסרטן במערך מקיימים שיתוף פעולה הדוק עם מגוון הגורמים המטפלים

 • סורוקה - מכון המטולוגי

  מרכז ההמטולוגיה וההמטו־אונקולוגיה היחידי באזור הנגב, אחראי למתן שירות כוללני לחולים המטולוגים וההמטו־אונקולוגים: אבחון, טיפול, מעקב, ייעוץ והדרכה ומקיים קשרים הדוקים עם מסגרות טיפול נוספות בסורוקה ובקהילה.

 • מרכז רפואי פוריה - מכון אונקולוגי

  מכון לאשפוז יום אונקולוגי מעניק שירותים לאוכלוסייה גיאוגרפית רחבה. היחידה מטפלת בחולים אונקולוגיים הסובלים מכל סוגי מחלות הסרטן, החל משלב האבחון, הגדרת תכנית הטיפול ומתן טיפולים כימותרפיים הורמונאליים וביולוגים. כמו כן משולב טיפול תומך להקלה בתסמיני המחלה ותופעות הלוואי. צוות המכון הבין תחומי מסייע לרווחת המטופל ומשפחתו

 • מרכז הרפואי קפלן- מכון אונקולוגי

  המכון ההמטולוגי נותן שירות המטולוגי והמטואונקולוגי מתקדם לאוכלוסיית האזור.
  המכון מאגד בתוכו את כל השירות ההמטולוגי: חדרי מרפאה, מזכירות, אשפוז יום, מעבדה, חדר מיקרוסקופים וחדר עובדת סוציאלית. במכון ההמטולוגי קיימת פעילות מחקרית קלינית ובסיסית לאורך כל שנות פעילותו.

 • מרכז רפואי רמב"ם - המערך האונקולוגי

  מרכז רב מקצועי לטיפול בסרטן, המוכר ע"י החברה האירופאית לאונקולוגיה קלינית (ESMO), כמרכז משולב לאונקולוגיה ולטיפול תומך.
  המערך האונקולוגי כולל מרפאת יעוץ ומעקב, יחידת קרינה, טיפול יום בכימותרפיה ומחלקות אשפוז אונקולוגי (רדיותרפיה וכימותרפיה). המערך האונקולוגי של הקריה הרפואית רמב"ם הוכר כמרכז ארצי לטיפולים ביוד רדיואקטיבי וכן כמרכז ארצי לטיפולי הקרנה כלל עורית, באלקטרונים

 • מרכז רפואי שיבא תל השומר – מכון אונקולוגי

  פועל על פי גישת ה- ˚360 - 'אונקולוגיה בראיה כוללת' – תפיסה ששמה לה למטרה לעטוף את המטופלים ובני משפחותיהם בסביבה טיפולית רב-מערכתית, אשר תעניק להם שירותים רפואיים-אונקולוגיים וגישה מלאה לכלל השירותים התומכים. פעילות מרכז הסרטן בשיבא מתמקדת בשלושה תחומי ליבה השלובים זה בזה: טיפולים אונקולוגיים, מחקרים קליניים ובסיסיים וטיפול מסייע ותומך.  

 • מרכז רפואי שיבא תל השומר - מכון אלה למלנומה

  מרכז רפואי שיבא תל השומר - מכון אלה למלנומה
  מרכז ידע המתמחה ביישום שיטות טיפול מהמתקדמות והייחודיות בעולם, לטיפול במחלת המלנומה וסרטן העור, ופועל במסגרת המרכז הרפואי שיבא בתל השומר.

 • רשימת היחידות הארציות לגניקולוגיה-אונקולוגית

  רשימת היחידות הארציות לגניקולוגיה-אונקולוגית במסגרת המרכזים הרפואיים בישראל.  המידע מובא מאתר "החברה הישראלית לגניקולוגיה אונקולוגית" - חברה מקצועית המאגדת רופאים מומחים בגינקולוגיה, מומחים באונקולוגיה ומתמחים בתחומים אלה, העוסקים או מתעניינים במחלות ממאירות ממקור גינקולוגי .

 • הרצליה מדיקל סנטר - כירורגיה אונקולוגית

   הרצליה מדיקל סנטר - כירורגיה אונקולוגית
  ניתוחי הסרטן כוללים גם ניתוחים לסרטן הקיבה, סרטן הוושט, וגידולי המעי הגס והרקטום. בניתוחי סרטן נכללת גם קבוצה ייחודית של גידולי סרקומה בבטן.

 • בית חולים יוספטל - אשפוז יום אונקולוגי

  השירות הרפואי ניתן על-ידי אונקולוגים מהמרכז הרפואי קפלן ברחובות. מתן טיפולים כימיים וביולוגים, טיפול תומך, מתן תרופות במסגרת אשפוז יום כללי, טיפול תומך וליווי ותמיכה למשפחות המטופלים.

 • מור לאישה רמת אביב

  ייעוץ אונקולוגי ניתן לאנשים שחלו בסרטן וכולל הערכת מצב המחלה והכנת תכנית טיפולית. במור לאשה מתבצע ייעוץ אונקולוגי המתמקד בגידולים סרטניים הנפוצים אצל נשים: גידולים בשד או גידולים גינקולוגיים.
  המכון מציע גם שירות אונקוגניקולוגי ובדיקות גנטיות לסרטן שד ושחלות. השרות האונקוגניקולוגי נועד לנשים עם אבחנה או חשד לממאירות גינקולוגית – רחם, שחלה, צוואר רחם, עריה או לדן, ומציע ייעוץ, ליווי, טיפול ומעקב.

עמותות וארגונים

מרגש אותנו עד כמה אנשים שמחים לעזור, לתרום ולתת כתף. בישראל קיימות עשרות עמותות שפועלות בתחום הסרטן: חלקן מגישות סיוע ספציפי ומדוייק כגון תמיכה נפשית לבני משפחות של מתמודדים, סיוע למתמודדים עם סרטן מסוג מסויים או תמיכה במחלימים, וחלק מציעות שירותים רחבים יותר, כגון עזרה במיצוי זכויות, השאלת ציוד רפואי ומידע. כאן ריכזנו את הרשימה המקיפה של העמותות, ואם יש לכם מה להוסיף ולהעיר – נשמח לעדכן ולהרחיב.

 • האגודה למלחמה בסרטן

  האגודה למלחמה בסרטן פועלת בכל החזיתות להפחתת התחלואה והתמותה ממחלת הסרטן ושיפור את איכות חיי החולים, תומכת במימון וקידום חקר הסרטן בישראל, מפעילה תוכניות למניעה וגילוי מוקדם של מחלת הסרטן ועוד.


  קישור לאתר האגודה

 • זכויות חולים

  האגודה לזכויות החולה בישראל

  האגודה לזכויות החולה בישראל סיוע לחולים ובני משפחותיהם לממש את זכויותיהם בקופות החולים, בתי החולים וגורמים רפואיים נוספים במערכת הבריאות. פעילויות מרכזיות: הגברת מודעות הציבור לזכויות מקבלי טיפול רפואי, פניות ציבור פרטניות, ריכוז פעילות משותפת של ארגוני חולים ופעילות פרלמנטרית.

 • עמותות וארגוני סיוע | זכויות חולים


  זוהר – זכויות והטבות רפואיות לחולים אונקולוגיים
  זוה"ר הוקמה על מנת לסייע לחולים אונקולוגיים למצות את זכויותיהם המגיעה להם כחוק. זוה"ר מורכבת מצוות של מחלימים אונקולוגיים, אשר חוו על בשרם את ההתמודדות מול גופים בירוקרטים. עם זוה"ר תקבל מענה מהיר ומלא בנושא הזכויות הרפואיות וההטבות הנלוות מול הביטוח הלאומי, מס הכנסה, חברות הביטוח וגופים נוספים. השירות מוגש בחינם למתמודדים עם מחלה אונקולוגית ולמחלימים עד שנתיים מסוף הטיפולים.

 • כל זכות

  כל זכות מאגר מידע מקיף לזכויות תושבי ישראל ומימושן.  מאגר המידע הוא תוצר של שיתוף פעולה בין עשרות ארגונים ומומחי זכויות מובילים מהממשלה, מארגונים חברתיים ומהאקדמיה. במסגרת המאגר, מידע מקיף ומורחב עבור חולים בכלל וחולי סרטן בפרט, בכל ההיבטים הנוגעים לזכויותיהם והדרכים לממש אותן.

 • מרכז מזו"ר - המשפט למען זכויות החולה בישראל

  מרכז מזו"ר - המשפט למען זכויות החולה בישראל  פועל במסגרת בית הספר למשפטים, המסלול האקדמי - המכללה למנהל, ובשיתוף עם האגודה לזכויות החולה בישראל. פעילויות מרכזיות: מתן מידע וסיוע משפטי לפונים ולבני משפחותיהם בסוגיות שעניינן זכויות חולים על פי חוק ביטוח בריאות ממלכתי וחוק זכויות החולה. בהיבט הציבורי, קידום סוגיות עקרוניות באמצעות ניסוח ניירות עמדה, פניות לגורמים הרלבנטיים במשרד הבריאות, בקופות החולים ובמשרדי הממשלה האחרים.

 • קרן דולב לצדק רפואי

  קרן דולב לצדק רפואי עמותה הפועלת למען תיקונה וקידומה של מערכת הבריאות בישראל על ידי סיוע משפטי לפרט, אשר זכותו על פי חוק ביטוח בריאות ממלכתי נפגעה או קופחה; הגשת עתירות ציבוריות בעניינים עקרוניים ויוזמות חקיקה בתחום הבריאות

 • פרובונו- ארגון המספק יעוץ חינם באמצעות עורכי דין

  פרובונו ארגון המספק יעוץ חינם באמצעות עורכי דין מתנדבים בכל תחומי המשפט. אפשרות ליצור קשר עם עורכי דין מומחים בתחומם, המספקים סיוע משפטי בהתנדבות וללא תשלום.

 • כיוונים -מרכז מידע לחולה ומשפחתו

  כיוונים  מרכז מידע לחולה ומשפחתו בבית חולים הדסה. מרכז מידע אשר יסייע במיצוי זכויות ובהתארגנות לטיפול בחולה באמצעות מתן מידע רלוונטי ועדכני לגבי השירותים המתאימים לצרכיו. מטרת המרכז לאפשר רצף טיפול ומימוש מרבי של זכויות.

 • דעת- מרכז מידע רפואי בשיתוף יד שרה

  מספק מידע ללא תשלום בכל נושא בריאותי. במרכז דעת פועלים בהתנדבות רופאים, אחיות, מטפלים מכל התחומים, אנשי מדע ממקצועות הבריאות השונים ומידענים, אשר בהתאם לפניה, מספקים מידע כגון סקירה ספרותית שכוללת מאמרים, כתובות אתרי אינטרנט, דפי מידע ולעיתים אף דרכי קשר לעמותות ולמרכזים רפואיים שמתמחים בתחום המבוקש.

 • מגן לחולה

  מגן לחולה ייעוץ רפואי והכוונה לחולים בארץ ובעולם. פעילויות מרכזיות: סיוע לחולים ולבני משפחותיהם להגיע בדרך הקצרה ביותר אל הרופאים והטיפולים המתאימים ביותר להתמודדות עם מחלתם. מעניקים שירותי תמיכה אונקולוגיים, הטסת חולים למקרים דחופים והשאלת ציוד רפואי מתקדם.

 • מרכז עזרה למרפא


  מרכז עזרה למרפא, הרב אלימלך פירר. שירותים מרכזיים: ייעוץ והכוונה לרופאים מומחים, השאלת ציוד רפואי, שירותי מידע רפואי דיגיטלי, הטסת חולים לחו"ל, שירותי אמבולנס, מרכז יום שיקומי, מרכז כושר ובריאות ועוד.

 • השאלת ציוד רפואי

  אגודת יד שרה

  ארגון מתנדבים לשיפור איכות החיים של המתמודדים עם קשיים תפקודיים פעילויות מרכזיות: השאלת ציוד רפואי, מידע וייעוץ, מסגרות טיפוליות, שירותי בית וקהילה.

 • עזר מציון

  עזר מציון, מערך תמיכה רפואית. מסייעת לחולים ולמשפחות באמצעות השאלת ציוד רפואי ושיקומי ללא כל תמורה. "עזר מציון" מאפשרת לחולים ומוגבלים לשהות בביתם, בחיק משפחתם התומכת ולעבור ביעילות רבה תהליך שיקום.

 • רעות משפחה מטפלת

  רעות משפחה מטפלת | רשימת עמותות המשאילות ציוד רפואי

 • סיוע ותמיכה

  האגודה למלחמה בסרטן

  האגודה למלחמה בסרטן מפעילה מרכזי תמיכה וסיוע לחולי סרטן ובני משפחותיהם.

  למרכזי התמיכה "חזקים ביחד" ברחבי הארץ לחצו כאן

  באתר האגודה למלחמה בסרטן מגוון פורומים מקצועיים, בהם ניתנות תשובות בתחומים שונים,
  בניהול מיטב המומחים. לקישור לחצו כאן

  למידע אמין ומקצועי בכל הקשור למחלות הסרטן ניתן לפנות לטלמידע – קישור

 • מחוברים פלוס

  עמותת מחוברים הוקמה למען חולים במחלת הסרטן בגילאי 20-35. מטרתה העיקרית של העמותה הינה לחבר את החולים מקבוצת גיל זו, עם פעילויות החיים התוססים והמהנים, שנעצרו והשתנו בעקבות הסרטן.
  העמותה פועלת בשני מישורים המתמזגים ביניהם: במישור הקבוצתי –מפגשים משותפים לכל חברי הקבוצה, במישור הפרטני – ליווי אישי לכל מתמודד.

 • עזר מציון

  תמיכה וסיוע לחולי סרטן. סיוע פארא-רפואי לחולים ולמוגבלים, לסובלים מבעיות תפקודיות או נמצאים במשבר, שירותי תמיכה ומוקדי פעילות באמצעות כ-40 סניפים. פעילויות מרכזיות: מאגר לאומי של תורמי מח עצם, "בית אורנית" לתמיכה ולהחלמה, השאלת ציוד רפואי, הסעת חולים, הכוונה וייעוץ רפואי, אספקת מזון לבתי משפחות חולים ועוד.

 • יד תמר

  יד תמר תמיכה בחולי סרטן ומשפחותיהם בכל הגילאים וכן סיוע לצוותים הרפואיים והמתנדבים הרבים. פעילות העמותה מתמקדת בסיוע קהילתי לחולה הסרטן ומשפחתו, ארגון נופש משפחות, נופשים לצוותים אונקולוגיים, סיוע למחלקות אונקולוגיות ומחקר חברתי בתחומי הסרטן.

 • עמותת תעצומות

  עמותת תעצומות סיוע לבניית תכנית הוליסטית אישית לריפוי ולהחלמה, אשר מבוססת על שילוב שיטות. מגוון פעילויות לפוגשי הסרטן, לבני משפחותיהם ולמלווים, במטרה לאפשר לכל אחד לבחור לעצמו את הכלים והשיטות המתאימות לו לצורך חיזוק המערכת החיסונית, צמצום הסבל והקטנת  תופעות הלוואי של הטיפולים. במרכזי הפעילות נערכים כנסים ומפגשים, תרגולים שבועיים, סדנאות יום וסדנאות סוף שבוע וכן ערבים פתוחים.

 • בית נתן

  בית נתן הינו בית של נשים, הפועל לספק תמיכה לאלו שחלו במחלה קשה ולמשפחותיהן באמצעות פרויקטים מגוונים בהם ניתן לקחת חלק. בנוסף הארגון פועל גם להגברת המודעות לחשיבות הבדיקות לגילוי מוקדם ולשימור אורח חיים בריא בקרב נשים. שירותים מרכזיים: קבוצות תמיכה, סדנאות,  קו חם, ייעוץ אישי ומשפחתי, חינוך לבריאות ולגילוי מוקדם וארגון נופשים לנשים ולזוגות.

   

   לאתר בית נתן לחצו כאן

  לקבוצות התמיכה של בית נתן לחצו כאן

 • העמותה הישראלית למלנומה

  העמותה הישראלית למלנומה שמה לה למטרה לסייע לחולים ובני משפחותיהם בהתמודדות עם המחלה והטיפול מרגע האבחנה. העמותה פועלת על מנת להעלות את המודעות לצרכים המשתנים של חולים אלו, וכן להעלות את המודעות לשיטות טיפול מוכחות בהם נעשתה התקדמות משמעותית בשנים האחרונות

  לאתר העמותה הישראלית למלנומה לחצו כאן

  לעמוד הפייסבוק הרשמי לחצו כאן

  לקבוצה הסגורה למתמודדים ובני משפחתם - לחצו כאן

 • עמותת אמ"ן

  עמותת אמ"ן |אגודה למיאלומה נפוצה,  ארגון חולים ישראלי ייחודי, שפועל בשיתוף עם המטולוגים בישראל לקידום עניינם של המתמודדים עם מיאלומה: חולים, בני משפחה ומלווים. פעילויות תמיכה, כנסים ואירועים, נגישות למידע, לתרופות ולדרכי הטיפול החדשניים והיעילים ביותר, הגברת מודעות למחלת מיאלומה נפוצה ועידוד המחקר בתחום.

  לחצו כאן לתמיכה בין חברים לדרך

 • אחת מתשע

  "אחת מתשע" פועלת להעלאת המודעות הציבורית לסרטן השד ולחשיבות הגילוי המוקדם ותומכת בנשים המתמודדות עם המחלה ובקרוביהן.
  פעילויות מרכזיות: שירותי תמיכה רגשית בחולות באמצעות מתנדבות ש"היו שם" ועל ידי נשות מקצוע, טיפול רגשי באינטרנט, מרכז מידע, ייעוץ משפטי ומיצוי זכויות וסדנאות לקידום בריאות השד.

   

  לאתר עמותת אחת מתשע לחצו כאן

  לקבוצות התמיכה עמותת אחת מתשע לחצו כאן

  לצפייה בשירותים המוצעים על ידי אחת מתשע לחצו כאן

 • גם אני חליתי בסרטן השד

  גם אני חליתי בסרטן השד קבוצת תמיכה, בפייסבוק, לנשים שחלו בסרטן השד. תמיכה באמצעות הנשים עצמן והפעלת מיזם "גם אני מוסרת פאה".

 • הדדי

  הדדי מרכז תמיכה חדשני לנשים המתמודדות עם סרטן שד. המרכז פועל בעיר ירושלים עבור תושבות העיר. המרכז כולל מגוון שירותים רחב המכסה את ההיבטים הנפשיים פסיכולוגיים והחומריים של נשים המתמודדות עם המחלה ועם המתלווה לה. פעילויות מרכזיות: הפעלת בית קפה, הפצת מידע, הפעלת קבוצות תמיכה, סיוע עם פאות וכובעים, פרוטזות ובגדי ים, קיום שיחות עם רופאים, הרצאות ועוד.

 • עמותת ברכה

  עמותת ברכה פונה לנשים ו/או לבני משפחותיהן אשר מושפעים מסרטן השד ו/או מסרטן השחלה שהינם תורשתיים. הגברת מודעות לייעוץ גנטי ובדיקה גנטית על מנת לגלות נשאות של המוטציה הגנטית באחד משני הגנים BRCA1 BRCA2 .. פעילויות מרכזיות: קבוצות תמיכה לנשים ומשפחותיהן, השתתפות במחקרים, מידע, ייעוץ, פורום אינטרנטי ואירועים.

 • עמותת חליל האור

  עמותת חליל האור | לחולי לימפומה ולוקמיה מספקת מידע ותמיכה לחולים בכל סוגי הלוקמיות (סרטן הדם), כל סוגי הלימפומות ו-MPN במטרה לאפשר לחולים חיים טובים וארוכים יותר. פעילויות מרכזיות: ארגון כנסים לחולים לפי סוגי המחלות השונות עם מיטב המומחים בתחום, קידום ושיפור דרכי אבחון וטיפול במחלות על ידי הקמת קרנות למימון מחקרים מתקדמים, פעילות להבטחת נגישות תרופות מצילות ומשפרות איכות חיים.

 • העמותה הישראלית לסרטן הריאה

  העמותה הישראלית לסרטן הריאה גוף העוסק בסוגיות הקשורות בחולים המצויים בסיכון וסובלים או סבלו בעבר מסרטן ריאה ובני משפחותיהם. תמיכה בחולה האונקולוגי וקרוביו, כולל עזרה במידע רפואי, הנגשת בירורים וטיפולים מתקדמים, מניעה, גילוי מוקדם ועוד. פעילויות מרכזיות: הפצת מידע רפואי עדכני וחדשני בתחום סרטן הריאות, תמיכה נפשית והדרכה לחולים ולמשפחות המתמודדים עם המחלה, שיחות קהילה-פורום, הנגשת רפואה מותאמת אישית לחולים, עזרה במיצוי זכויות, קידום חקר סרטן ריאות, עידוד תכניות לאבחון מוקדם ופעילות להרחבת סל הבריאות לחולים בסיכון.

 • עמותת חיים עם סרטן הערמונית

  עמותת חיים עם סרטן הערמונית פועלת להגברת מודעות למחלה, מספקת מידע, תמיכה ועזרה לחולים בסרטן הערמונית ולבני משפחותיהם. פעילויות מרכזיות: מענה רופאים לפניות חולים, פורום, שיתוף מידע וניסיון טיפולי של חולים.

  צריך אוזן קשבת? psa.cancer@gmail.com

מידע חשוב

כשמתמודדים עם המחלה, מגלים לפתע את כמות המידע הפזור ברשת וזה הרבה מידע חשוב. מידע רלוונטי בהתמודדות עם הרשויות, במיצוי הזכויות במוסדות השונים ובשירותים שניתן לקבל; מידע מרוכז על טיפולים תומכים וכן קישור למקורות מידע חשובים בעולם – ארגונים, מוסדות ומרכזי מידע.

 • מדריכי זכויות ושירותים

  זכותון מטופלי כימותרפיה

  זכותון מטופלי כימותרפיה אתר כל זכות מרכז את המידע הנוגע לזכויות מטופלים במגוון היבטים (רפואי, קצבאות, תעסוקה, ניידות ועוד) ומפרט את מכלול הגורמים אליהם ניתן לפנות למימוש.

 • בואו נצא מהסרט שהסרט(ן) בגללנו

  כאשר חליתי בפעם הראשונה בסרטן השד (לפני כ 9 שנים), עברה בי מחשבה בראש שאולי זה השכר שעליי לשלם עבור ה'חטאים' שלי. 
  מחשבה טיפשית ומחלישה, נכון? אבל מה לעשות, ככה חשבתי באותה תקופה. 
  כך גם גרמו לי להאמין מטפלים מסוגים שונים אליהם פניתי בזמנו לקבלת תמיכה. 
  והאמת? בתוך תוכי, לא היה לי ברור במה 'חטאתי' שהגיע לי לכאורה עונש מסוג כזה.
  הבלוג של שירלי כהן, מחלימה מסרטן ומלווה של חולים ומחלימים.

 • עזרה בקבלת אישור קנאביס רפואי

  במידה והנך סובל/ת מאחת מתופעות הבריאות אשר עונות לתנאי משרד הבריאות ומוגדרות בהתוויות המזכות שימוש בקנאביס רפואי, תוכל/י ליצור עימנו קשר ונשתדל לעזור בדרך לקבלת אישור קנאביס רפואי.

 • זכותון מטופלים בהקרנות (רדיולוגיה)

  אתר כל זכות מרכז את המידע הנוגע לזכויות מטופלים במגוון היבטים (רפואי, קצבאות, תעסוקה, ניידות ועוד) ומפרט את מכלול הגורמים אליהם ניתן לפנות למימוש.

 • זכויות ושירותים לבני משפחה מטפלים

  אתר כל זכות מרכז את המידע הנוגע לזכויות בני משפחה המטפלים בחולים מעל גיל 18.

 • המדריך למטופלים אונקולוגיים

  קופת חולים כללית

 • זכויות מבוטחים בתחום האונקולוגיה

  מכבי שירותי בריאות

 • זכויות מטופלים בתחום האונקולוגיה והמטואונקולוגיה

  קופת חולים לאומית

 • זכויות והקלות לחולי סרטן

  קופת חולים מאוחדת

 • חוברת זכויות ושירותים מידע לחולים ולמחלימים מסרטן

  האגודה למלחמה בסרטן

 • מחקרים קליניים

  המרכז למחקרים קליניים

  מאגר המרכז מחקרים קליניים המתבצעים בארץ ועוסקים בתחום מחלות הסרטן השונות, טיפול למניעת סרטן וכן מחקרים קליניים בתחום העישון. המאגר מיועד לחולי סרטן המעוניינים להשתתף במחקרים קליניים בהם ניתנים טיפולים ניסיוניים וכן לאנשים בריאים הנמצאים בקבוצות סיכון. ההשתתפות במחקר היא בחינם וללא תלות בקופת החולים או המרכז הרפואי בו מטופל החולה.

 • מחקרים רפואיים בישראל

  פירוט כלל המחקרים הקליניים המיועדים והמתקיימים בכל תחומי הרפואה, פירוט המחקרים בתחום האונקולוגי, היכן נערכים וסוגי טיפולים.

 • מידע שימושי מטעם המערך האונקולוגי במרכז הרפואי תל אביב-איכילוב

  בנושא מחקר קליני עבור חולי סרטן ובני משפחותיהם. הסבר על מחקר, השתתפות במחקרים, יתרונות, סיכונים וזכויות.

 • מחקרים קליניים

  לחולי סרטן ערמונית, כליה, ראש צואר, מעי גס ועוד בבית החולים שיבא תל השומר.

 • תרופות

  מאגר המידע

   מאגר המידע של כלל התרופות. חיפוש לפי שאילתות דוגמת "סל בריאות" "תרופות חדשות" וכדומה, כמו גם על פי שמות מסחריים, יצרנים, רכיבים ועוד.

   

 • שירותי טיפול תומך

   שירות טיפול תומך (פליאטיבי) בישראל במסגרות השונות: אשפוז, בית ואחיות בקהילה. פירוט מרכזים לטיפול תומך על פי אזורים בישראל, מטעם "אגודת תמיכה", האגודה הישראלית לטיפול תומך.

  לשירותי טיפול תומך באתר תמיכה לחצו כאן

  לעצות לטיפול בייתי תומך באתר תמיכה לחצו כאן

 • טיפול ביתי תומך לחולי סרטן

  מידע אודות טיפול תומך, בנוסף למסגרות הטיפול המוצעות בקופות החולים מרוכז באתר כל זכות.

 • מהעולם

  היבטים בהתמודדותם של מתבגרים ומבוגרים צעירים חולי סרטן

  מאמר העוסק בהיבטים בהתמודדותם של מתבגרים ומבוגרים צעירים חולי סרטן. הסקירה כוללת בתוכה מאמרים ומחקרים רבים, המספקים תמונת מצב רחבה בנושא התמודדות AYA (Adolescent and Young Adult) עם מחלת הסרטן, וכוללים המלצות לצוות המטפל.

 • מידע מרוכז אודות מחלות הסרטן בקרב חולים בוגרים-צעירים

  מידע מרוכז אודות מחלות הסרטן בקרב חולים בוגרים-צעירים ((Adolescents and Young Adults מטעם מכון המחקר הלאומי לסרטן של ה-NIH (National Institute of Health) ארה"ב. מידע אודות סוגי סרטן | אפשרויות טיפול | תמיכה והתמודדות | אחרי טיפול | ארגונים ייעודיים

  לאתר לחצו כאן

  מידע מקיף אודות מחלות הסרטן בכלל, לצד אינפורמציה ייעודית עבור אוכלוסיית בוגרים-צעירים, מטעם ה-American Cancer Society. המידע כולל: סוגי מחלות | גורמי סיכון | טיפולים ותמיכה | מידע מחקרי | סיפורי חיים אישיים |הנעה לפעולה ומעורבות

  לאתר לחצו כאן

 • מידע ייעודי עבור אוכלוסיית חולי הסרטן הבוגרים-צעירים בהיבטים רפואיים

  מידע ייעודי עבור אוכלוסיית חולי הסרטן הבוגרים-צעירים בהיבטים רפואיים | משפחתיים | חברתיים | רגשיים | פיזיים | תעסוקתיים ועוד.

 • מידע, ייעוץ ,חינוך

  תמיכה למתמודדים בוגרים-צעירים עם מחלות הסרטן – קבוצות תמיכה און-ליין | סדנאות ולימוד אישי און ליין באמצעות הרצאות מומחים | פודקאסטים | פרסומים | שאלות למומחים

 • YSC

  ארגון פעיל ואתר ייעודי לנשים צעירות המאובחנות ומתמודדות עם סרטן השד, האתגרים והצרכים הייחודיים להן. הארגון מספק מקורות מידע | קשרים | ותמיכה רחבה לטובת העצמה ותקווה.

 • האתגרים של אוכלוסיית הבוגרים

  מאמר הסוקר את המשמעויות הרבות | האתגרים | והצרכים הייחודיים של אוכלוסיית הבוגרים-צעירים, החולים המחלות הסרטן.

 • התמודדות חולי סרטן בוגרים-צעירים

  מאמר הסוקר את ההתמודדות והאתגרים העומדים בפני חולי סרטן בוגרים-צעירים ומתייחס לכך שהמחלה משפיעה באופן שונה על קבוצת אוכלוסייה זו ומכאן שיש לעשות שינויים מערכתיים בטיפול ובתמיכה בחולים.

 • חוכמת המסורטנים – ללוות מתמודדים

  סרטן זה חרא. אני חושב שאת הנושא הזה כיסנו די טוב. להיות חולה זה לא ללכת לקייטנה או לפעולה בצופים. בכל תהליך ההתמודדות עם המחלה יש אנשים שמלווים אותנו, הם אולי בצללים אבל הם לגמרי האור בחיינו. אנחנו מודים להם, אוהבים אותם, סומכים עליהם תוך כדי שאנחנו זורקים עליהם ונזרקים עליהם עם כל הקושי שמלווה אותנו.
  הפוסט הזה הוא עבורכם אהובים שלנו. אנחנו יודעים שלא קל לכם, אנחנו יודעים שאתם חזקים בשבילנו אבל בפנים אתם שבורים לרסיסים.

need.png

צריך משהו אחר? כתוב לנו על כך