למידע רלוונטי לכם - בחרו:

סרטן זה חרא. וסרטן כשאתה צעיר – זה ממש חרא.
לכן, אנחנו לא באמת שמחים שהגעת לאתר שלנו, אבל כנראה שיש לך סיבה. אז שלום, הגעת לחלאסרטן - המקום בו מרוכז, לראשונה בישראל, כל המידע שיכול לעניין אותך באופן אישי. כי הסרטן, כמו שבוודאי גילית, הופך את החיים. את כל החיים: שיחה אחת עם הרופא - והכל משתנה: כסף, זכויות, עבודה, לימודים, זוגיות, חברים - הכל.
אז מה עכשיו? קודם כל, לחשוב מה מעסיק אותך, לסנן את המידע המפורט שיש כאן בעזרת סרגל הסינון, ולנווט את המידע שרלוונטי לך כרגע. ניכנס יחד לפרטים ולצרכים שלך, כאן ועכשיו. תכל'ס – יש הרבה הטבות, זכויות, הנחות והקלות שמגיעות לך, במרבית תחומי החיים. ריכזנו כאן עבורך את כל המידע הזמין, ברמת הפירוט הגבוהה ביותר. הנה, הכל לפניך: מה הזכויות שלך במקום העבודה, מה מגיע לך מביטוח לאומי וממס הכנסה, מהן הזכויות שאפשר לקבל בקופת חולים או באוניברסיטה, איפה אפשר לעצור ולקחת הפסקה מהמירוץ ומהלחץ, וחשוב לא פחות – איפה אפשר למצוא אנשים במצב דומה ומטופלים שהחלימו ולדבר איתם.

כסף
קצבת נכות לחולי סרטן

חולים במחלת הסרטן זכאים לקבל קצבת נכות מן המוסד לביטוח לאומי, בהתאם לרמת וחומרת מחלתם. קצבת נכות כללית ניתנת במידה וניכרת ירידה בכושר ההשתכרות עקב המחלה, החמרה בגידול, טיפולים אינטנסיביים ומצב שאינו מאפשר התנהלות שגרתית בעבודה.

ביטוח לאומי


ביטוח לאומי – קצבת נכות כללית משולמת למי שעקב נכותו נקבע שאינו מסוגל לעבוד או יכולתו להשתכר פחתה לפחות ב- 50%. באתר מפורטים התנאים לקבלת הקצבה, תנאי הגשת התביעה והמסמכים הנדרשים ותהליך הטיפול. קיים מסלול מהיר לבעלי מוגבלויות קשות, ביניהם חולים במחלות ממאירות שזכאים לטיפול בתביעה במסלול זה

האגודה למלחמה בסרטן

האגודה למלחמה בסרטן מספקת שירותי יעוץ ללא תשלום, בשיתוף עם לשכת יועצי המס בישראל. חשוב לדעת שהשרות ניתן רק לאלו אשר נקבעו להם אחוזי נכות בביטוח הלאומי, כמו כן הייעוץ ניתן רק בנושאי מס הנובעים מהמחלה. קבלת השירות בסניפי האגודה למלחמה בסרטן בערים הגדולות.

"מחלקה ראשונה"

מחלקה ראשונה - סיוע חינם מטעם המוסד לביטוח לאומי בהגשת תביעות לנכות, עבור המאושפזים בבית חולים. הגשת" התביעה באמצעות הצוות הרפואי במקום האשפוז. פועל בתל השומר (שיבא) וסורוקה ועתיד להתרחב למרכזים רפואיים נוספים.

כל זכות

כל זכות  מספק מידע רחב על ההליך לקביעת נכות עבור חולי סרטן, פרטי התהליך וכן את המסמכים הנדרשים מהחולה                        

מרכזי יד מכוונת

מרכזי יד מכוונת של המוסד לביטוח לאומי מעניקים למבוטחים ייעוץ והכוונה בחינם לקראת ועדות רפואיות בנושאי נכות. המרכז מייסודו של הביטוח הלאומי ומופעל כיום על ידי חברה פרטית, "פמי פרימיום".

קצבת שירותים מיוחדים

קצבת שירותים מיוחדים משולמת עבור בוגרים הזקוקים לעזרה רבה של אדם אחר בפעולות היום יום ואשר נקבעה להם נכות רפואית של 60% ומעלה. הקצבה משולמת בנוסף לקצבת נכות כללית ונקבעת על-פי רמת התפקוד ורמת התלות בזולת.

ביטוח לאומי

חולים אונקולוגיים המקבלים טיפול מתוך רשימת הטיפולים המופיעים בחוזר המוסד לביטוח לאומי רשאים להגיש בקשה לקבלת הקצבה. קיים מסלול מהיר לבעלי מוגבלויות קשות, ביניהם חולים במחלות ממאירות שזכאים לטיפול בתביעה במסלול זה

כל זכות

באתר כל זכות מפורט מידע לחולים המגישים תביעה לקצבת שירותים מיוחדים

סיוע כלכלי, תרופות והנחות שונות

סיוע כלכלי לחולי סרטן

האגודה למלחמה בסרטן ריכזה את כל הזכויות והשירותים להם זכאים חולי סרטן, בחוברת אחת.

כאן תוכלו לקבל הכוונה בכל הקשור למוסד לביטוח לאומי.

כאן תוכלו לקבל הכוונה בכל הקשור למשרדי הממשלה.

חונים הולכים

הביקורים בבית חולים הופכים תכופים. טיפולים, בדיקות, פגישות עם הרופא, טיפולים משלימים, חוגים, מיון וביקור חברים. אנחנו שם הרבה. זה מבאס אבל זה חלק מהשגרה. אחד הדברים שמקשים על השגרה הזו היא דרכי ההגעה לשם.
איך חוסכים כסף בכל הקשור לתחבורה? בשביל זה יש לכם אותנו. ידע זה כוח, נצלו אותו.

אספקת תרופות ללא תמורה

פרויקט התרופות של ארגון "חברים לרפואה" נועד לעזור לאנשים הנאלצים לוותר על טיפול רפואי ומתקשים לרכוש תרופות. הארגון מספק כיום לאלפי חולים מגוון רחב של תרופות - ללא כל תמורה. התרופות - חלקן יקרות ונדירות שלא כלולות בסל התרופות וחלקן "רגילות" - נאספות מהתורמים על ידי שליחים ומתנדבים ומועברות אל מוקד ניתוב התרופות בארגון, שם הן ממוינות ונבדקות, מוכנסות למאגר הממוחשב ומאוכסנות בתנאי בית מרקחת.

הנחה על תרופות שאינן בסל

באתר האגודה למלחמה בסרטן מפורסמת רשימת בתי מרקחת שמספקים הנחות לתרופות המתעדכנת מעת לעת.

קו לחיים

קו לחיים- סיוע בגיוס משאבים מן הציבור לחולים הזקוקים לטיפולים ו/או ניתוחים ו/או תרופות שאינן בסל הבריאות או שניתנים רק מחוץ לגבולות מדינת ישראל.

יעוץ והחזרי מס לחולי סרטן

פטור ממס הכנסה

בביטוח הלאומי מתקיימות ועדות בנושא פטור ממס הכנסה על פי סעיף 9(5) (א) (ב) לפקודת מס הכנסה. סעיף זה קובע שמי שנקבעו להם שיעורי נכות מסוימים זכאים לפטור ממס בהתאם לתנאים הקבועים בפקודה

הנחות ארנונה

באתר כל זכות ניתן למצוא את כל המידע הרלוונטי, שיעזור לבחון את הזכאות להנחה ואת תהליך המימוש

הנחות מרשות המים

הטבה בחשבון המים למקבלי קצבת נכות כללית. החל מיום 01.07.2012, מקבלי קצבת נכות כללית שנקבעו להם לפחות 70% נכות רפואית, זכאים לתוספת חודשית של 3.5 מ"ק מים בתעריף הנמוך. ההטבה ניתנת עבור צריכת מים בייתית בבית בו מתגורר הזכאי.

כל זכות

באתר כל זכות מידע מורחב אודות ההטבה ותהליך המימוש שלה.

בתי חולים

לפי משרד הבריאות, כל חולה אונקולוגי שפונה לחדר מיון פטור מתשלום.

משרד הבריאות

חוזר מנהל הרפואה לנושא זה

פטור מתשלום חנייה

על פי הנחיות משרד הבריאות, בתי חולים ממשלתיים המפעילים מגרשי חניה, הן באופן ישיר והן באמצעות זכיינים, לא ייגבו תשלום עבור חניה במקרים מסוימים. בהתאם לכך, חולים אונקולוגיים זכאים לפטור מתשלום חנייה בהגעה לטיפולים במרכזים רפואיים

לאתר-"כל זכות" לחצו כאן

 

המרכז הרפואי תל אביב ע"ש סוראסקי | איכילוב

לאתר- חניון"המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי" לחצו כאן

 

קרא עוד

קופות חולים

מימון הוצאות נסיעה לטיפולים רפואיים

קופות החולים מממנות את הוצאות נסיעה לצורך קבלת טיפול רפואי לחולי סרטן, חולי דיאליזה ומושתלי מח עצם. בקישורים המצורפים תוכלו למצוא פירוט זכאות ההחזרים עבור נסיעות בתחבורה ציבורית, באמבולנס ורכב פרטי.                                                

משרד הבריאות

חולי סרטן ודיאליזה, שקיבלו סיוע במימון החזרי הנסיעות לטיפולים ע"י קופ"ח, יכולים לבקש החזר על יתרת הסכום מהמחלקה לשירותים חברתיים ברשות המקומית. ההחזר יינתן בכפוף לתקציב של הרשות המקומית.

לאתר-"כל זכות" לחצו כאן                                                        

 

הנחות ופטור מתשלום השתתפות עצמית עבור ביקורים אצל רופא, מרפאות חוץ, מכונים ותרופות.

קופת חולים-כללית

שירותי בריאות כללית - אוכלוסיות זכאיות לפטור או הנחה בעבור אגרות לשירותים רפואיים ותרופות.

קופת חולים -מכבי

שירותי קופת חולים מכבי

קופת חולים-לאומית

שירותי קופת חולים לאומית

האגודה לזכויות החולה בישראל

תקרת השתתפות עצמית ברכישת תרופות. חולים אונקולוגיים מופיעים תחת ההגדרה של "חולה כרוני" על פי משרד הבריאות. בוטחים יכולים ליהנות מתשלום מופחת עבור תרופות הכלולות בסל ועד תקרה המשתנה מדי שנה.

טיפולי שיניים

מכבי

מכבי – זכאות להשתתפות במימון טיפולי שיניים לחולים אונקולוגיים, משתנה לפי סוג הטיפולים שהחבר עבר או שהוא עומד לעבור.

כללית

שירותי בריאות כללית – שירותי סל או הנחה בטיפולי שיניים לפני ואחרי כימותרפיה או הקרנות במסגרת מרפאות "כללית סמייל" או במסגרת הפרטית עם החזר הוצאות בהתאם למחירון "כללית סמייל"

לאומית

לאומית – זכאויות טיפולי שיניים לחולים אונקולוגיים

רכישת פאות

כל זכות

השתתפות קופות החולים ברכישת פאות לחולי סרטן ל נשים וגברים, עקב טיפולים כימותרפיים. גובה ההחזר משתנה בין סוגי הביטוחים וקופות החולים השונות

משרד הבריאות

השתתפות קופות החולים ברכישת פאות לחולי סרטן ל נשים וגברים, עקב טיפולים כימותרפיים. גובה ההחזר משתנה בין סוגי הביטוחים וקופות החולים השונות

זכאות לפאות לחברי קופת חולים לאומית

לאומית זהב - החזר בשיעור 80% מההוצאה ולא יותר מ- 1148 ש"ח, אחת לשנה

כללית מושלם

כללית מושלם -  החזר של 85% עד לתקרה של 1,331 שקלים (בצמוד למדד)

זכאות לפאות לחברי קופת מכבי

מכבי זהב - החזר של 83% מעלות הפיאה, או עד תקרה של 1,429 ₪ – הנמוך מבין השניים

מאוחדת

קופת חולים מאוחדת - לעמיתי מאוחדת עדיף ושיא - החזר בשיעור 50% מההוצאה ולא יותר מ- 1442 ש"ח.

סיוע ברכישת  פאות לחולי סרטן (שלא במסגרת קופ"ח)

עמותת פ.ל.א

עמותת פ.ל.א - פאה לכל אישה, מעניקה פאה ללא תשלום, על מנת לשמור על איכות החיים של חולות סרטן הזקוקות לטיפולים כימותרפיים

האגודה למחלה בסרטן

פאות ללא תשלום באמצעות האגודה למלחמה בסרטן

שיבא

שיבא – טיפול בפאות והשאלת פאות בהמלצת עובדת סוציאלית

מרכז רפואי הדסה


הדסה – מכון סמית, הדבקת שיער לחולים אונקולוגיים

need.png

צריך משהו אחר? כתוב לנו על כך