אזהרה

האמת? אנחנו לא רוצים שתכנסו לכאן, אלא אם אתם צריכים. ו"צריכים", זה אומר שאתם או היקרים לכם עומדים לצאת למסע הפרידה.
ריכזנו כאן מידע מהותי שיעזור לכם להיפרד כמו שאתם רוצים, כמו שחשוב לכם, כמו שמגיע לכם. מבירוקרטיות וטופסולוגיות ועד המילים האחרונות שתרצו להשאיר.

MENUMENU
1

רעות

סיימתי טיפולים!

סיימת טיפולים?

סיימת טיפולים? צלצל בפעמון!

העלאת תמונה

סיפורים אישיים

אתי אלבז | פברואר 2, 2019

חיובית. חשיבה חיובית

חשבתם פעם, איך המילה "חיובי" יכולה מצד אחד, להפיל עליך את השמיים ומצד שני, גם להרים אותם שוב למעלה?

היי קהילה יקרה, נעים מאוד.

בד"כ אני לא נוהגת לשתף ולחשוף אבל החלטתי שהפעם כן, שמתאים לי לחלוק כדי לחזק אחרים, ולתת גם לעצמי איזו טפיחה קלה על השכם. אז אני רוצה לשתף אתכם בדרך שלי. באופן שבו בחרתי ואני בוחרת להתמודד ולעבור יום אחרי יום במסע המטורף הזה שלנו.

בעוד כמה ימים אחגוג 54 שנים בעולם ומתוכן 5 שנים במאבק במחלה.

קצת לפני גיל 50 תכננתי לטוס לטיול אקסטרימי בתאילנד (כולל קפיצת באנג'!) אבל ממש לפני בדיקת קולונוסקופיה עצרה את כל התכניות. התבשרתי על גידול במעי הגס. לא הבנתי מה זה או מה זה אומר. שמעתי ברקע מלמולים על ניתוחים ואמרתי לעצמי בלב, תוך שאני משדרת אדישות לתפארת: "שטויות. מנתחים, מחלימים, וממשיכים קדימה".

אז זהו. שלא.

את יומולדת 50 חגגתי בהחלמה מניתוח קשה. אח"כ התבשרתי על התפשטות וגרורות שעולות לכבד, התחלתי כימו, "זכיתי" בכל תופעות הלוואי המוכרות ועדיין, המשכתי לשדר "עסקים כרגיל". אבל זה הלך ונהיה קשה יותר ויותר. כי הגוף? הגוף נחלש. מתחיל לבגוד.

ממשיכים לניתוח נוסף, וסיטי, ו-MRI, ושוב כימו והגוש גדל ואז קטן ואז גדל שוב והמסע מטלטל, והפחד משתלט, וחושבים על הגרוע מכל כשלסביבה אומרים בחיוך "שטויות. זה יעבור".

ואז יום אחד, בביקור שגרתי במחלקה האונקולוגית אני שומעת ככה בזווית של האוזן את צמד המילים "חשיבה חיובית". זה סיקרן אותי אז המשכתי להאזין והרווחתי עצה: "לכי לים. תשחררי, תבכי, תוציאי הכל". השיחה הייתה כמו סטירת איפוס כזאת שהזכירה לי לאסוף את עצמי ולהתעורר. ולמחרת בבוקר – התעוררתי. החלטתי שאין דבר כזה יותר "להיות עצובה". לאט לאט, התחלתי לשנות.

שיניתי את התזונה, התחלתי להזיז את הגוף בהליכות קצרות ושיעורי פילאטיס, התחלתי לשמוע מוזיקה, לנשום עמוק יותר גם לתוך הכאב, ולאסוף ידע. בחרתי לשמוח ולצחוק, בחרתי במשפחה ובחברים שלי, הפסקתי לקחת ללב, הפסקתי להתלונן, התנתקתי ממה שלא נכון לי והתחלתי להודות בכל בוקר, על שהתעוררתי.  בחרתי ב"נפש בריאה בגוף בריא" כדרך שלי להחלמה. בחרתי חיובי.

וליום ההולדת המתקרב אני מבקשת עבורי, ועבורכם, רק בריאות. כל השאר? בונוס.

שלכם,

אתי אלבז.

כתבות נוספות בנושא

סיפור מבפנים

מרץ 14, 2019

היי אלופות ואלופים, אני מיה כץ גולן, אמא ל-3 ילדים בוגרים ו"בוגרת" סרטן בלוטת תריס, גרורתי לעמוד...

לא מוותרת על החלום

מרץ 14, 2019

ה-6.2.18 היה היום הכי הזוי, מאושר, מוזר, שמח וקשה שקרה לי בחיים. בבוקר אותו יום קיבלתי ליטוף...

הסרטן המעורר שלי

מרץ 14, 2019

לפני חמש וחצי שנים בערך, בגיל 36, לקראת סוף ההריון השלישי, גיליתי אותו. מיששתי אותו במקלחת. גוש...