אזהרה

האמת? אנחנו לא רוצים שתכנסו לכאן, אלא אם אתם צריכים. ו"צריכים", זה אומר שאתם או היקרים לכם עומדים לצאת למסע הפרידה.
ריכזנו כאן מידע מהותי שיעזור לכם להיפרד כמו שאתם רוצים, כמו שחשוב לכם, כמו שמגיע לכם. מבירוקרטיות וטופסולוגיות ועד המילים האחרונות שתרצו להשאיר.

MENUMENU
1

רעות

סיימתי טיפולים!

סיימת טיפולים?

סיימת טיפולים? צלצל בפעמון!

העלאת תמונה

סיפורים אישיים

שרון | פברואר 5, 2019

הזדמנות שנייה

חיית המחמד שבנתה ביתה בתוכי עשתה טעות שבחרה לכך דווקא אותי. כעבור שנה וחצי של מלחמה, הכרעתי אותו וניצחתי. יצאתי משניידר כילדה בריאה וקרחת. מחבקת את החיים ומחכה בציפייה למה שיבוא.

הוא מתיש ומעייפף, החליט להתיישב לי בלסת ולזרום לו לכל הגוף. במהירות מחרידה להפליא הוא נגע בכל איבר, לא פסח על כלום והנה הגיעה האויבת שלו, שבמהרה הפכה לסוג של חברה שלי, הכימותרפיה. היא עצבנה ולפעמים החלישה, בגללה נשר לי השיער אבל ידעתי שהיא טובה לי והחלטתי לשמור איתה על יחסים טובים.

הוא החליט להיכנס אתנו למלחמה, יצאנו לתחרות והחלטנו לראות מי ינצח. כל בחורה תחרותית יודעת שבמלחמה יש רק מנצחת אחת. ואני? אני לא בחלתי באמצעים!

השארתי את הקרובים אליי קרובים, ידעתי בדיוק איזה תרופות נכנסות לי לגוף והצחוק היה דייר קבע אצלי בחדר. ביקשתי מהאופטימיות לא לעזוב, כשהרגשתי שהיא עומדת לברוח החזקתי אותה חזק ולא שחררתי.

חיית המחמד שבנתה ביתה בתוכי עשתה טעות שבחרה לכך דווקא אותי. כעבור שנה וחצי של מלחמה, הכרעתי אותו וניצחתי. יצאתי משניידר כילדה בריאה וקרחת. מחבקת את החיים ומחכה בציפייה למה שיבוא.

החלטתי להודות לו, לסרטן. הודיתי לו על כך שלימד אותי מהי ערכה של משפחה, הודיתי לו על כך שלימד אותי את משמעות המילה חיים, הודיתי לו על האנשים שפגשתי בדרך ועל שנתן לי הזדמנות חד פעמית לראות מלאכים בצורה של בני אדם. הודיתי לו גם על הכאבים, ככה התחזקתי ולמדתי איך להתמודד.

חיים פעם אחת ואני קיבלתי הזדמנות שניה.

היום, אני 14 שנים אחרי הניצחון המוחץ. בוגרת וחזקה יותר מהכל, כל הזמן מזכירה לעצמי שפרופורציה היא לא מילה גסה ושחצי הכוס מעולם לא הייתה מלאה יותר

גיבורים של החיים, תמיד במקום חשוך אפשר למצוא נקודה של אור. לכולנו יש מאגר של כוחות פנימיים שלפעמים נמצא עמוק אבל אם ממש נרצה נמצא אותו. תשאבו משם כוחות, תהיו חזקים ותראו לו, לסרטן הזה, מי צוחק אחרון.

כתבות נוספות בנושא

סיפור מבפנים

מרץ 14, 2019

היי אלופות ואלופים, אני מיה כץ גולן, אמא ל-3 ילדים בוגרים ו"בוגרת" סרטן בלוטת תריס, גרורתי לעמוד...

לא מוותרת על החלום

מרץ 14, 2019

ה-6.2.18 היה היום הכי הזוי, מאושר, מוזר, שמח וקשה שקרה לי בחיים. בבוקר אותו יום קיבלתי ליטוף...

הסרטן המעורר שלי

מרץ 14, 2019

לפני חמש וחצי שנים בערך, בגיל 36, לקראת סוף ההריון השלישי, גיליתי אותו. מיששתי אותו במקלחת. גוש...