למידע רלוונטי לכם - בחרו:
שומעים? יש לי סרטן
חכמת המסורטנים 02.09.2018

אז אחרי שקיבלתם את הבשורה, ועיכלתם, אולי סיפרתם לחבר או בן משפחה, מגיע שלב ה"יציאה מהארון". שיתוף המעגל המעט יותר רחב בעובדה שאתם חולים. למי וכמה לספר זו כבר החלטה שלכם, אבל מסורטני הקהילה ממליצים לשתף, כי אתם תזדקקו לתמיכה בהמשך וזו תגיע רק אם ידעו על מצבכם.

יכול לעניין אתכם גם לקרוא את בלוג חכמת המסורטנים "מסורטן וטוב לו"

 

"בסקייפ", "בפייסבוק", "בקבוצת וואטסאפ" ו"ליד השלט של המחלקה האונקולוגית"... אספנו כמה סיפורי "יציאה מהארון" וטיפים של מסורטנים שאולי יעזרו גם לכם.


"אני פתחתי שתי קבוצות וואטסאפ: לאחת קראתי 'עדכונים משפחה' ולשנייה 'המעודדים של יפית' שהתחילה מחברים קרובים וחברים ששמעו עליה וביקשו להצטרף. וככה כל פעם שהיה לי מידע חדש או שהייתי זקוקה לעזרה או כשרציתי לשתף בבשורות טובות וגם קצת להתלונן הייתי משתפת בקבוצות"

-----

"סיפרתי בהתחלה לחברים הקרובים. אחרי חודשיים כל הפייסבוק גילה כי הייתי צריכה תרומות של טסיות. היה קשה בהתחלה שכולם גילו אבל בקטנה עוברים את זה".

-----

"הגילוי הפתאומי (ניתוח חרום) באמצע הלילה חסך לי את ההתמודדות עם לספר למעגל הקרוב (משפ' ומקום עבודה). אחרי שנתיים הסיפור התפרסם בעיתון המקומי כי נזקקתי לתרומות לקניית תרופה. עיר שלמה התגייסה וזכיתי!!! בהתחלה כל סיבוב בקניון המקומי קצת הביך. היום אני הרבה יותר נינוחה ועונה בשמחה לכל מי שדורש בשלומי..."

-----

"אני קראתי לשלב הזה ״קוף בגן חיות״ כי השמועה רצה- וכל מקום שאתה מגיע כולם מסתכלים עליך אחרת, ולא יודעים איך לגשת. מצד אחד מביך, מהצד השני, משעשע למדי. הכל תלוי בזווית ההסתכלות. המרכיב המעודד, שברגע שעברת את שלב גן החיות, וזה פעם אחת עם כל אחד- זה נגמר ואפשר להתקדם"

-----

" מי שצריך לדעת פשוט תגיד לו ומי שלא צריך לדעת - ידע בכל מקרה. חשוב שתקבל תמיכה מהאנשים שאתה הכי רוצה לקבל מהם תמיכה".

-----

"אני הלכתי על שיטת מי שאני רואה או מתקשר אני מספרת לו, לא מתקשרת לספר מיוזמתי... זה עבד לי ונהגתי כך גם באבחנות חוזרות שקרו במהלך המסע  המטורף והנצחי הזה"

-----

"להצטלם ליד שלט של המחלקה האונקולוגית ולרשום " פה לא עומד אף סלקטור".

-----

"זה היה ווטסאפ ששלחתי לחברים טובים לפני שנפגשנו להדלקת נר חנוכה בדיוק לפני שנתיים: כזה ווטסאפ לא קיבלתם...


לאחר התלבטויות החלטתי ליישר קו עם כולם מבחינת המידע. כתבתי: אז ככה- לפני 3 שבועות גילו אצלי סרטן במעי הגס, עברתי ניתוח להוצאת הגידול, ושבוע הבא מתחילה טיפולים".

-----

"מה שמרגיש לך בבטן תעשה, אין נכון לא נכון. הכי חשוב זה לא להרגיש חייב לתת דין וחשבון לאף אחד חוץ מהרגש שלך".

-----

"תמיד תוכל לספר שרצית קרחת, ושלא בא לך להשתמש באמצעי מניעה, אז אתה בקטע של סטריליזציה כימית והסרת שיער סיסטמטית".

 

יש לכם טיפים נוספים? שכחנו משהו? אתם רוצים להוסיף? תכתבו לנו info@tal-center.org

 

 

יכול לעניין אתכם גם לקרוא את בלוג חכמת המסורטנים "תזיזו ת'עכוז"

לעמוד הבלוגים >

need.png

צריך משהו אחר? כתוב לנו על כך