למידע רלוונטי לכם - בחרו:
סקס אחר
חכמת המסורטנים 27.06.2018

זה שלא מדברים על זה, לא אומר שזה לא קיים... סקס. יחסי מין. אהבה. מגע. אינטימיות. כי מה קרה, אנחנו לא בני אדם? דווקא בתקופה שבה הגוף שלנו משתנה, הדימוי שלנו כלפי עצמנו משתנה, דווקא אז זה כל כך חשוב.

יש תופעות פיזיולוגיות שגורמות לשינויים גופניים, ומצבי הרוח משתנים, ואולי החשק יורד... אבל יש דרכים להתמודד עם כל אלו. גם להחליט שזה לא מתאים לנו עכשיו, זה בסדר. אז בשביל כל מי שרוצה ומתבייש לשאול, ריכזנו עבורכם חוכמת מסורטנים מחדר המיטות. בילוי נעים ;)

יכול לעניין אתכם גם לקרוא את הבלוג של ד"ר אבי צפריר "על פוריות וסרטן"

*חשוב להבהיר, הרבה מהציטוטים המובאים כאן כתובים בלשון נקבה, ורוב העדויות של נשים. אבל גברים, ראו בכל אלו המלצות וחוכמות גם עבורכם. צלקת זאת צלקת בין אם זה גוף של גבר או אישה, טיפולי כימו משפיעים על כולם, מסורטן זה מסורטן.

היתרונות והחסרונות 
בתכל'ס, גם כשאתה בריא לא תמיד בא לך. יתרונות וחסרונות יש תמיד, הנה דוגמא מאנונימית אחת. חדי העין יבחינו בטיפ חבוי: "מצד אחד... החשק ירד ואיתו גם התדירות. מצד שני... הגוף חלק לגמרי, הקנאביס מעלה את החשק ותחת השפעה שלו התחושות מדהימות". והנה עוד מסורטן ששם פוקוס על היתרונות: "20 קילו פחות וגוף שנראה אחרי טיפול באמריקן לייזר. אין יותר סקסי מזה!" ואנחנו נוסיף... עם האוכל, בא התיאבון ;)

הומור – מנצח גם כאן
מסורטנת שיתפה אותנו בדאחקות שלה ושל בן זוגה" "אני תמיד שואלת אותו אם 'ללבוש' את הגבות שלי. אבל הוא אוהב אותי גם חייזרית". ואחרת כותבת לנו "בפעם הראשונה שאלתי אותו אם כדאי שאלעס מסטיק תוך כדי, כדי שלא יתבלבל בין הראש לתחת". אתם מבינים... סקס יכול להיות עניין מביך גם כשלא חולים. אבל הומור, במיוחד כשחולים, יכול להפוך את הכל להרבה יותר טוב.

לבחור פרטנר נכון, ולדבר על זה 
אם הפרטנר הנכון לצידכם, גם המבוכות האלה שייחודיות לנו, לא יהיו "ביג דיל". כמו שמשתפת אותנו מסורטנת: "כשהייתי בטיפולי כימו, לא הסכמתי להוריד את הכובע מהראש, גם בזמן הסקס. בת הזוג שלי שכנעה אותי שאין צורך בכובע..." 
וכמו בכל דבר בחיים, לדבר על זה תמיד עוזר: "לספר מה יושב לך על הלב ולהקטין את זה. אם הזוגיות תהיה מבוססת על ערכים חזקים ויציבים, זה לא מה שיסיים אותה. בזוגיות טובה שבה אפשר לדבר על הפחדים ולשחרר אותם, אפשר גם להתקדם לסקס מלא הנאה וביטחון עצמי".

ואם זה לא מתאים לי כרגע?
אז לא. מסורטנים מספרים על הקושי להתמודד עם הסיטואציה אחרי ניתוחים, עם צלקות ושינויים בגוף. לפעמים פשוט צריך זמן, ופרטנר נכון כמו שיעידו מסורטנים בוגרים: "בזמן שלך, בקצב שלך, ומתוך שלמות ובריאות מנטלית. מגיע לך להיות אוהבת ונאהבת פיזית ונפשית, והצלקות... הן יהיו כלום אם זו החשיבות שתייחסי להן. 'ממרומי' השנה הנקייה השביעית, ובתוך זוגיות של 5 שנים עם אדם אהוב שמקבל אותי על כל המצולק שבי... מגיע לך. מגיע לך להניח לזה, ולהיות שלמה. מגיע לך להיות מאושרת. מגיע לך לחגוג את הגוף הנפלא שלך, שקיבל הזדמנות שניה. הצלקות? תהיי בטוחה בך ותמצאי את מי שיראה בהן גביע ניצחון"

יש לכם טיפים נוספים? שכחנו משהו? אתם רוצים להוסיף? תכתבו לנו info@tal-center.org

יכול לעניין אתכם גם לקרוא את חוכמת המסורטנים "הוצאת רישיון לקנאביס"

לעמוד הבלוגים >

need.png

צריך משהו אחר? כתוב לנו על כך