למידע רלוונטי לכם - בחרו:
במצב המתנה
חכמת המסורטנים 16.05.2018

אם יש משהו קשה יותר מכל המצב הזה שלנו, קשה יותר מהבדיקות, מתופעות הלוואי, מהמבטים – זה להיות במצב המתנה. כשאין לך שליטה על מה יקרה, איך יקרה ומתי יקרה.


יכול לעניין אתכם גם לקרוא את בלוג חכמת המסורטנים " סופרים כבשים"

כשכואב – אפשר לקחת משכך כאבים. כשרעב – אפשר לאכול. כשעצוב – אפשר להתפרק. אבל כשלא יודעים מה קורה – אין גם מה לעשות. וזה בדיוק הרגע שבו עולים וצפים כל התסריטים הכי נוראים (או הכי טובים?) שהראש שלנו מצליח לדמיין. ו-וואלה, זה מפחיד. זה פחד אלוהים.
אז מה עושים עם מצב ההמתנה הזה כשמחכים לתוצאות גורליות? איך מתמודדים איתו? איך שומרים על איזון גם בדמיונות? ממתינים מנוסים מקהילת חלאסרטן שיתפו בטיפים שלהם. אולי אחד מהם יעזור גם לך.

 1. תהיו עסוקים (או, הזמן טס כשנהנים)
  כאילו התשובה הכי פשוטה והכי קשה לביצוע. אבל כן, אתם יודעים שמצפה לכם זמן המתנה? תמלאו אותו בעשייה. תכננו טיול, תעשו תכניות עם החברים, העמידו לעצמכם אתגר – למשל לרוץ, או ללמוד לנגן שיר על הגיטרה. צאו לבלות – לכו לסרט, לכו למסעדה, לכו לבזבז כסף. כל דבר שיסיט את המחשבות מההמתנה ויעביר את הזמן מהר יותר.

 2. מחשבה יוצרת מציאות
  נכון. קלישאה. ומי כמוכם יודע שזה בנאדם עושה תכניות וסרטן צוחק לו בפנים אבל בעצם, מה איכפת לנו לנסות? לתת הזדמנות למחשבות חיוביות לשתק את הפחד? זה חינם לגמרי, ומקסימום זה מצליח. תתרכזו בדברים הטובים, צפו לבשורות טובות, וזכרו שזה ממש טבעי להרגיש כמו שאתם מרגישים. אז אל תהיו קשים עם עצמכם.

 3. דברו על זה
  או כתבו את זה. הרבה פעמים יש לנו נטייה לשמור את הדברים בבטן, ופחד, הכח הכי גדול שלו הוא שלא מדברים עליו. ככה הוא מנצח ברוב הקרבות שלו. אבל ברגע שחושפים אותו, שמים אותו על השולחן או תולים אותו לראווה בכיכר העיר – אז הוא נהיה ככה קטן. דברו עם בן משפחה, עם החבר הכי טוב, או לנייר – אבל אל תתנו לו להתחבא בתוככם.

 4. מדיטציה
  טובה להרבה מאוד דברים וגם כאן יכולה לסייע בפיקוס המחשבות, בנשימות והרפייה ובדימיון מודרך שידריך את הפחד החוצה ויזמין בשורות טובות.

שיעבור בקלות, ובהצלחה!

יש לכם טיפים נוספים? שכחנו משהו? אתם רוצים להוסיף? תכתבו לנו info@tal-center.org

יכול גם לעניין אתכם לקרוא את בלוג חכמת המסורטנים "לספר או לספר ואיך"

לעמוד הבלוגים >

need.png

צריך משהו אחר? כתוב לנו על כך