למידע רלוונטי לכם - בחרו:
מממ... טעימה המתכת הזאת, את הכנת?
חכמת המסורטנים 24.04.2018

צחוק צחוק אבל אם התחלת טיפולים כימותרפיים יש מצב טוב שאתם לגמרי מזדהים עם התיאור הזה. תופעת לוואי מוכרת של הטיפולים היא פגיעה בחוש הטעם שהופכת את הטעמים המרים והמתכתיים לשולטים. בין אם מדובר בקוסקוס של סבתא, בממולאים של אימא או במנת שף מפוארת – הכל מרגיש מתכתי ועצוב. וכשגם ככה ירד לנו התיאבון והמשקל צונח חייבים למצוא דרך ליהנות שוב מאוכל.

אז... הנה הם: הטריקים והשטיקים של מסרוטני הקהילה להחזרת הטעמים (ושמחת החיים) לחיך.
*מומלץ לקרוא על קיבה רעבה

 

 1. תדגישו את הטעם
  דרך אחת להתגבר על הטעם המתכתי והמריר הוא להדגיש טעמים ניגודיים כמו חמוץ, מלוח ומתוק. תרביצו לימון (אגב גם מים עם לימון מומלצים מאוד), תמליחו את המנה או שתפרגנו בעוד קצת סוכר. תנו לטעמים הטובים להילחם ברעים.

 2. שייקים
  שייק מתפרש אצלנו מיד כמשקה, לא כאוכל, אבל שייק טוב ועשיר לגמרי יכול להשביע, ולספק לנו ויטמינים ורכיבים הדרושים לגוף. אפשר היום לטחון הכלל שייק – ירקות, פירות, קטניות אגוזים שונים, להוסיף אבקות, גרעינים ולעשות חגיגה שלימה בכוס. קל לבליעה, קל להכנה ומלא בטעמים שיתגברו על הטעם השולט בפה.

 3. חריף
  כמה מסורטנים סיפרו שאם מעבירים ככה בעדינות פלפל שיפקה על השפתיים, זה נותן טעם אחר להכל. לא בדקנו, אבל מי אנחנו שנתווכח?! תנסו. זה בטוח טוב יותר מהטעם המר שכבר יש...

 4. תאכלו מה שאתם אוהבים
  אפילו אם הטעם לא פיקס. תעזרו קצת בדמיון ובזיכרון הטעמים שיש לכם כדי לנצח. בקשו מאימא שתכין את המנה האהובה עליכם, תרדו על פיינט גלידה, תבחרו לכם סלט צבעוני ושמח – מה שבא לכם. עצם הבחירה והריענון במנות האוכל כבר תעשה 50% מהעבודה.

 5. קאנביס 
  איך לא. הנה עוד משהו שקנאביס יכול לסייע בו: לעורר תיאבון. מסורטנים רבים העידו שזנים ספציפיים פתחו להם קיבה שלישית (טוב הגזמנו. אבל הבנתם...). עם מרשם וייעוץ וניסוי ובזהירות – אבל קנאביס בהחלט יכול לעזור עם אתגרי תיאבון וטעמים. 

 

יאללה, לכו לאכול משהו!

 

יש לכם טיפים נוספים? שכחנו משהו? אתם רוצים להוסיף? תכתבו לנו info@tal-center.org

לעמוד הבלוגים >

need.png

צריך משהו אחר? כתוב לנו על כך