למידע רלוונטי לכם - בחרו:
היום שאחרי
חכמת המסורטנים 07.03.2018

ניצחתם.
שנים של טיפולים, קילוגרמים של תרופות, ימים ושבועות באונקולוגית, קנאביס, חברים, פרידות, ימי הולדת, מחטים, טפסים, בירוקרטיה – הכל נגמר. הצלחתם לכבוש מחדש את הגוף שלכם אחרי שהסרטן השתלט עליו ואתם מוכנים לטרוף את העולם.

יכול לעניין אתכם לקרוא גם את בלוג חכמת המסורטנים "הסרטן שלי – התיקון שלי"

 

רגע.
לטרוף?
מה? מי? איך?
פתאום אתם בדיכאון. דווקא עכשיו, כשכבר אין לכם ממה להיות מבואסים אתם הכי בדאון מאז שאובחנתם כמסורטנים. השיגרה מבלבלת, הסביבה חוזרת להתעסק בעצמה ופחות בכם, המטרות השתנו, השיער צמח (אז בתירוץ הזה כבר אי אפשר להשתמש), ויותר מהכל, מציף אתכם הפחד הזה שהוא, הסרטן, יחזור.
אז איך מנצחים ביום שאחרי? אספנו תובנות וניסיון של אקס מסורטנים שניצחו גם את המחלה וגם את החזרה לשגרה.

 

 1. תתרכזו בלחיות
  קחו את עצמכם כמה שבועות או חודשים אחורה: כל המשאבים שלכם, הנפש שלכם, הריכוז שלכם היה מפוקס על דבר אחד – לנצח את הסרטן. פלא שעכשיו אתם מרגישים ריקנות? זה הזמן למלא את הריכוז והפוקוס במשהו חדש – ובראש ובראשונה פשוט ב-לחיות. לנשום אויר חדש, להכיר את הגוף מחדש, להיזכר איך זה מרגיש בלי כאבים... בלי טיפולים... קחו את הזמן פשוט ליהנות מהדבר הבסיסי הזה שעד לפני רגע, כמעט נקלח מכם.

 2. הציבו יעדים חדשים
  קודם זה היה לחסל את הגרורות? אז היום זה לרוץ מרתון. או ללמוד לנגן על גיטרה. או לטוס לחו"ל. זה הזמן למלא את הוואקום מהמלחמה בסרטן במטרות חדשות ומעוררות. בלהגשים את החלומות שלכם.

 3. תנו מקום לאבל
  התחושות שלכם, הן לא סתם. ואתם גם לא היחידים שמרגישים ככה. אז לפני שאתם ממהרים להמשיך קדימה, זה גם ממש בסדר לעצור שניה ולתת מקום גם להן. עברתם תקופה מורכבת, השתניתם, איבדתם דברים בדרך והרווחתם חדשים. זה סוף שלפני התחלה חדשה וגם לסוף הזה צריך וחשוב לתת מקום.

 4. דברו על זה
  עם חברים, עם מסורטנים בוגרים, עם מסורטנים בוגרים כמוכם, עם מטפל. תוציאו החוצה את הפחדים. אל תתנו להם להישאר בתוככם איפה שחם ונעים ואפשר לגדול ולהפריע. בכל פעם כזאת גם תקבלו עוד קצת כוח להתמודד איתם. יש גם סדנאות מסודרות למחלימים מסרטן שאפשר להצטרף אליהם.

 5. עזרה מבחוץ
  אם אתם מרגישים שאתם לא מצליחים להתמודד עם החרדה והפחד, פנו לרופא ובקשו עזרה מבוקרת ומסודרת עם כדורים נוגדי דיכאון או אפילו קנאביס מזן ספציפי.

 

יש לכם טיפים נוספים? שכחנו משהו? אתם רוצים להוסיף? תכתבו לנו info@tal-center.org

 

יכול לעניין אתכם גם לקרוא את בלוג חוכמת המסורטנים "יחידות פסיכואונקולוגיות"

לעמוד הבלוגים >

need.png

צריך משהו אחר? כתוב לנו על כך