למידע רלוונטי לכם - בחרו:
אבו נפחא
מאמר מערכת 23.01.2018

אז מה...? זה הסטרואידים או שאתם סתם שמחים לראות אותי? ;)

 

בגדול הם באו לעזור לנו, אבל כמו כל "לא פראייר" מצוי, גם הם - לא באים בחינם. הסטרואידים מביאים איתם לא מעט תופעות לוואי כמו שינויים התנהגותיים, שינוי או הפסקה במחזור החודשי שינויים ברמות הסוכר, תיאבון מוגבר והמוכר ביותר – התנפחות.


חשוב להגיד ולזכור שכל גוף מגיב אחרת לסטרואידים, וכמובן לסוגים השונים ולמינונים. אבל עבור אלו מכם שמזדהים עם התופעה, אספנו כמה טיפים ועצות של מנופחים ומנופחות.

 1. לאכול נכון
  זה קלישאתי ואולי אפילו מעצבן אבל זה נכון וזה עובד. אז נכון שהסטרואידים גם מעוררים רעב ותיאבון מוגבר ונכון שבא לנו לפצות את עצמנו בג'אנק ומתוקים כי "היי! יש לי סרטן. לפחות תנו לי ליהנות ממשהו!" אבל אם ננקה קצת סוכרים שומנים ופחמימות ונשלוט בשעות ובכמויות המזון, זה גם ישמח את הגוף וגם יעזור לנו להילחם בנפיחות.

 2. לזוז
  הנה עוד סעיף מעצבן. למי יש זמן או כוח לעשות עכשיו ספורט? אז רגע. תנשמו. לא שלחנו אתכם למחנה אימונים אולימפי. מה שכן, פעילות גופנית קלילה ובסיסית כמו הליכה בפארק או רכיבה על אופניים גם תעשה טוב לנפש (בהתחייבות!) וגם תעזור לכם עם הנפיחות.

 3. להתייעץ
  עם הדיאטנית במחלקה, עם מחלקת ספורט שיקומי, עם הרופא. אם אמרנו שלא כל אחד מגיב באופן זהה לטיפול בסטרואידים, אז גם לא כל אחד מגיב באופן זהה לטיפול בתופעות הלוואי. רוצים לומר – הדיאטה של האחד לא בהכרח עובדת לשני. אז דברו עם איש מקצוע, שתפו אותו, תנו לו לראות את התמונה המלאה ולתת לכם את הפתרונות.

 4. לשנות מינונים
  לא בעצמכם ולא לבד כמובן. אבל אם המצב ממש מקשה עליכם, שווה לבדוק עם האונקולוג האם אפשר לשחק קצת עם המינונים ולעזור לכם להוריד קצת מכל הנפיחות הזאת.

 5. קחו נשימה, גם זה יעבור
  " כמו הקינלי, כמו הטכנו, כמו הקרוקס... גם זה יעבור". יכול להיות שזה ייקח כמה חודשים, יכול להיות שזה יקרה ממש מהר. אם תשלבו תזונה מאוזנת ופעילות גופנית כנראה שזה יעזור לכם להאיץ את התהליך וגם אם לא, בסופו של דבר, אם ההתנפחות היא תוצאה של הסטרואידים בלבד, כשאלו יירגעו, גם הגוף יחזור למצבו הקודם.

  ו... בואו. אל תתנפחו עלינו ;)

  יש לכם טיפים נוספים? שכחנו משהו? אתם רוצים להוסיף? תכתבו לנו info@tal-center.org
לעמוד הבלוגים >

need.png

צריך משהו אחר? כתוב לנו על כך