למידע רלוונטי לכם - בחרו:
קאנביס רפואי: המדריך המהיר
מאמר מערכת 19.09.2017

אם עוד לא הרחתם את זה, בוודאי שמעתם על זה: צמח הקנאביס הולך ותופס מקום של כבוד כמקל על לא מעט סוגי מחלות, ביניהן סרטן ותופעות הלוואי של הטיפול בו. החלטנו לעשות סדר. מהם הזנים, מהם החומרים הפעילים, מה יעזור לכאבים, מה יעורר תיאבון ומה סתם יעניק תחושת "סוטול". אז קבלו: קנאביס רפואי: המדריך המהיר.

יכול לעניין אתכם לקרוא גם את מאמר המערכת "הוצאת רישיון לקנאביס"

מה זה THC?


המרכיב הפסיכואקטיבי הפעיל בצמח הקנאביס. התגלה בשנת 1964 ע"י פרופסור רפאל משולם והפך למדד המשמעותי ביותר הקובע את איכות התרופה והחוזק שלה. בתכל'ס – ככל שאחוז ה- THC גבוה יותר ככה אפקט ותחושת ה"סוטול" עולה.

מה זה ?CBD


הלהיט החדש של השנים האחרונות. בניגוד ל-THC אין לו כל השפעה פסיכואקטיבית על הצורך אותו. זה אומר שאם תעשנו אותו לבד, לא תרגישו את תחושת ה"סוטול", אבל כן תזכו להשפעה פיזית על הגוף. במינונים מסוימים, ה-CBD ישפיע על האופן שבו נקבל ונרגיש את הTHC.
הוא נמצא במקרים מסוימים כמפחית חרדות ואף כמשכך כאבים, הוא אנטי דלקתי ויודע לטפל בבעיות שינה ולהתמודד עם בחילות והקאות.

עוד שני מושגים שחשוב להכיר בכל הקשור בבחירת זן הקנאביס שלכם הם סאטיבה ואינדיקה:


אלו חומרים המצויים בזנים השונים של הקאנביס. היחס השונה בינהם, בין צמח לצמח, משפיע על מבנה וצורת הצמח, וכמובן גם על ההשפעה שלו על הצורך אותו.
הסאטיבה משפיע על החשיבה המנטלית ומעורר אנרגטית ואילו האינדיקה בא לידי ביטוי דווקא בהשפעה הפיזית שלו על הגוף כשהוא משרה תחושת רוגע גופנית.

 

זנים ומגדלים


תיקון עולם: חברת הקנאביס הרפואי הראשונה והגדולה בישראל וממובילות התחום בעולם.
זנים נבחרים:
אור >> מכיל 70% אינדיקה ו30% סאטיבה בעל ריח מתוק ופירותי ומצטיין בעידוד תיאבון.


לכל הזנים לחצו כאן

Better: חברה חקלאית בבעלות פרטית העוסקת בגידול קנאביס רפואי ברישיון ממשלתי לשימושים רפואיים בלבד. מתמחה בפיתוח זנים ייחודיים של קנאביס רפואי המותאמים לפתרון בעיות רפואיות שונות, כגון: סרטן, אפילפסיה, כאב כרוני ועוד.


זנים נבחרים:
איי קיי 47 >> מכיל בין 12-14% THC ו-0.01% אחוז CBD. בעל עוצמת השפעה בינונית. ממריץ ומעודד מצב רוח, מאפשר איזון גוף ונפש, מקל על כאבים ומתחים ומעורר תיאבון.
גו מדברי >> מכיל 15-17% THC ו-0.4% CBD. בעל השפעה חזקה וארוכת טווח, מסייע בהקלה על כאבים חזקים, פועל מהר ומסייע לשינה.


לכל הזנים לחצו כאן

שאיפה לחיים: החטיבה החקלאית וחוות הגידול של חברת 'BOL Israel', . חברה הפועלת ברישיון משרד הבריאות לגידול ואספקה של מוצרי קנאביס רפואי למטופלים בעלי רישיון.

זנים נבחרים:
אודם >> 65% סאטיבה, 35% אינדיקה. מכיל 16-24% HTC ו-1-7% CBD. מטשטש, מסייע לשיכוך בחילות וסחרחורות מצוין לאלחוש כאבים חזקים ומתאים לשימוש גם בשעות הלילה. 
טופז >> זן עשיר בCBD- (11-19%) לטיפול בבעיות שינה, דיכאון וחרדה. אנטי דלקתי, מסייע לאלחוש כאבים ואינו גורם להשפעה פסיכואקטיבית.


לכל הזנים לחצו כאן


IMC: ספקית קנאביס רפואי לחולים בעלי רישיון שימוש, ובעלת מערך גידול חקלאי מבוקר המאפשר שליטה ובקרה באמצעות טכנולוגיות מתקדמות, אחר גידול הקנאביס והפיכתו לגידול איכותי בקנה מידה בינלאומי.

זנים נבחרים:
לונדון >> 100% אינדיקה. מכיל 25-29% THC. מתאים במיוחד לטיפול בהפרעות אכילה, נדודי שינה, חרדות וכאבים כרוניים.
דיירי קווין >> 60% סאטיבה, 40% אינדיקה ומתאים במיוחד לטיפול בכאב, מתח, חרדה ולחץ. בשל האחוז הגבוה של חומר ה- THC (17-21%) הוא גם מצטיין בשיפור מצב הרוח והעלאת המוטיבציה.


לכל הזנים לחצו כאן

טבע אדיר: ספקית קנאביס רפואי המחזיקה חממת בוטיק בערבה.
הגידולים בה נעשים עם חומרי גידול טבעיים, מדושנים בטכניקה טבעית, ללא כל שימוש בחומרי הדברה ודישון כימים כיאה למוצר המיועד לשימוש רפואי.
זנים נבחרים:
עלה מייפל>> זן אינדיקה המקנה תחושת רגיעה ומצב רוח נעים. זן מחזק ונותן כוח. בשימוש ממושך יש לו השפעה מרדימה ולכן נפלא לבעיות שינה וגם לחוסר תיאבון. מכיל 19-24% THC.
הוואי >> הטעם המתקתק והארומה של פירות טרופיים. טוב בהגברת היצירתיות, תחושת האופוריה והשמחה מכאן שהוא נפלא לטיפול בדיכאון, חרדות ומצבי לחץ אבל גם בנדודי שינה, בחילות, פגיעה עצבית ומיגרנות.


לכל הזנים לחצו כאן

כמובן שאם אתם שוקלים שימוש בצמח, או מחזיקים ברישיון שימוש כדאי להתייעץ עם הרופא המטפל ולבדוק את התאמת הזנים והשפעותיהם עליכם בהדרגה ותחת פיקוח.

 

יכול לעניין אתכם גם לקורא את בלוג חוכמת המסורטנים "10 דברים שחייבים להספיק לפני הטיפולים"

לעמוד הבלוגים >

need.png

צריך משהו אחר? כתוב לנו על כך