למידע רלוונטי לכם - בחרו:
מתכוננים לנסיעה לחו"ל: שבעה דברים שחשוב לעשות בדרך לחופשה
חלאסרטן 31.08.2017

נסיעה לחו"ל היא שילוב בין אפשרות למנוחה וטעינת מצברים, יחד עם הפניית מוקד הפעילות שלנו לטיפול בצד הכייפי והמהנה של החיים, מזיזים את המחלה, אפילו לרגע – למקום משני יותר בסדר היום שלנו. נסיעה לחו"ל כרוכה גם באתגרים ארגוניים ולוגיסטיים, אבל מסוג מרענן וחיובי יותר מאשר אלה המוכרים לנו מ"ניהול המחלה".
כדי לצאת לחופשה שתהיה מושלמת ככל האפשר, ריכזנו עבורכם כמה טיפים שקיבלנו מחברי הקהילה – טיפים שנבדקו בכל רחבי העולם.

יכול לעניין אתכם לקרוא גם את בלוג חוכמת המסורטנים "איפה הכסף"

1. לבחור את היעד המתאים: כאן מדובר בהעדפות אישיות שלא קשורות למחלה, יחד עם התנאים שהיא מכתיבה: אורך הטיסה, המרחק מבית חולים מערבי, אורך השהות במקום החופשה, מזג האוויר (וקרינת השמש) וכמובן - האפשרויות התקציביות.


2. להצטייד בביטוח רפואי: כן, זה סעיף חשוב מאוד וצריך להקדיש לו זמן מראש. הביטוחים ה"פשוטים", אלא שחברות האשראי או קופות החולים מציעות לציבור הרחב, אינם רלוונטיים במקרה שלנו, מכיוון שברובן אין כיסוי למצב רפואי קיים. יש מספר חברות המבטחות מחלה קיימת: פסטפורט קארד, הפניקס, דיוויד שילד. תהליך הוצאת הפוליסה ("חיתום", בלשון המקצועית) כולל בדרך כלל אישור מפורט של האונקולוג, וכן מדובר בתהליך שלוקח זמן – מספר ימי עבודה המשתנה מחברה לחברה. חשוב לזכור כי גם בדיקות פשוטות עלולות לעלות סכומים נכבדים כאשר עורכים אותן בבית חולים בחו"ל; כדאי להשוות בין החברות השונות לא רק במחיר הפוליסה (שהוא גבוה יותר, ולכן כדאי להשוות) אלא גם בנוחות התפעול: חלק מהחברות נותנות למבוטח כרטיס אשראי, וההוצאות משולמות ישירות על ידי חברת הביטוח, וחברות אחרות ייתנו לכם החזר רק אחרי שתשובו לארץ ותגישו את המסמכים (המקוריים!).


3. לקחת סיכום רפואי (באנגלית), תרופות ומרשמים: כדי להיות מוכנים לכל מצב, חשוב לקחת מהרופא מכתב (באנגלית!) ובו סיכום רפואי של מצבכם, וכן פירוט של כל התרופות הדרושות. בנוסף, קחו אתכם את התרופות וכן מרשם מדויק של התרופות (עם פירוט החומרים הפעילים, ולא עם השם המסחרי של התרופה, שיכול להשתנות ממדינה למדינה). זכרו: לא ניתן להעלות למטוס בקבוקים ושפופרות שנפחם מעל 100 מ"ל.
יש ספק? אין ספק: תמיד עדיף לארוז קצת יותר מדי ולא קצת פחות מדי, כדי להימנע מבילוי של החופשה בחיפוש אחרי בית מרקחת.


4. לידיעת הנוסעים עם קנאביס רפואי: זה בהחלט אפשרי, אבל דורש היערכות מוקדמת. יש מדינות בהן שאפשר להגיש בקשה אבל צריך להגיש אותה כחודשיים מראש (מה שדורש להחליט על היעד לפני הרגע האחרון). כדאי ליצור קשר עם השגרירות המתאימה, ובחלק מהיעדים מסתפקים בצילום האישור (באנגלית או בשפת המקום), צילום תעודת הזהות והדרכון, ומכתב מהרופא המטפל (בשפה שאינה עברית, כמובן) בו מצוינת הסיבה לשימוש, תאריכי השהייה בחו"ל ומשקל החומר שאנו לוקחים.


5. מקצר התורים הרשמי של החופשה - תעודת נכה: תעודת הנכה מאפשרת לדלג על התור במקומות רבים, מה שחוסך זמן חופשה יקר – החל מהתור בנתב"ג, ועד לתורים בחו"ל.


6. מספרי חירום, על כל צרה שלא תבוא: קחו אתכם את כל מספרי הטלפון ופרטי הקשר למצב חירום, והשאירו רשימה דומה אצל איש קשר בארץ.


7. לתת חופשה למחלה, ולהיות עצמכם: לזכור שאתם לא המחלה, אפשר להניח אותה קצת בצד – ולתת לעצמכם להיות במרכז הבמה, ליהנות ולחיות.

נסיעה טובה!

יש לכם טיפים נוספים? שכחנו משהו? אתם רוצים להוסיף? תכתבו לנו info@tal-center.org


יכול לעניין אתכם לקרוא גם את בלוג חוכמת המסורטנים "מלווים את המתמודדים"

לעמוד הבלוגים >

need.png

צריך משהו אחר? כתוב לנו על כך