למידע רלוונטי לכם - בחרו:
אתם לא לבד
אורית שפירא 26.07.2017

"אתם לא צריכים לעבור את זה לבד. אנחנו כאן בשבילכם. בזמן הנכון לכם!".


זה המשפט הראשון שאני אומרת למתמודד או למתמודדת צעירה שמתקשרים אליי וליבי יוצא אליהם. עכשיו אני כותבת את זה לכם.

יכול לעניין אתכם גם לקרוא את הבלוג של יערה "התמודדות עם הסרטן בעידן הטכנולוגי"

שמי אורית שפירא, אני עובדת סוציאלית ומנהלת את מחלקת שיקום ורווחה של האגודה למלחמה בסרטן.

 

מזה 16 שנים אני מנחה את קבוצת "בוגרים צעירים יוצאים לחיים". מזה 16 שנה, אחת לשבוע, שאני רואה צעירים וצעירות, בני 20-30, רווקים ורווקות, שחלו במחלת הסרטן ומתחילים את חייהם הבוגרים מנקודת זינוק בעייתית ומורכבת. המפגשים מהווים חממה תומכת. מקום מפגש להפריה של האחד את השני ועזרה הדדית המסייעת לעבור תקופה זו.

 

 

בקבוצה, במפגשים, לפעמים ה"סרטן" נשאר בחוץ ואפילו לא נכנס אל החדר. אנחנו פשוט מדברים על הצרכים הייחודיים שיש לצעירים בתקופה זו של החיים - החל מהמעבר לחיים עצמאיים ופחות תלותיים, התחושה של נפילה בין הכיסאות, התחושה של לחזור ולהיות ילדים של ההורים ומצד שני הרצון לפרוץ קדימה לחיים בוגרים והקמת משפחה, מתי לספר על המחלה בדייטים, בראיון עבודה ותחושת הנטישה מצד "חברים בריאים" ועוד.

 

מדברים על הקושי בבדידות למול קבוצת השווים וכמובן גם מדברים על נושאים קלילים יותר כמו לימודים, דייטינג, סקס, עצות בזוגיות ומה לא... כל מה שבא לנו לדבר באותו רגע. אנחנו ביחד.

 

בקבוצה בוכים לפעמים ומשחררים לחץ, אבל גם צוחקים הרבה, על המצב, על המנחות וגם אחד על השני.

 

לא פעם אני שומעת מהבוגרים הצעירים: "כל אחד צריך שתהיה לו קבוצה כזו ולא חשוב באיזה נושא" ובתור מי שמלווה אותם, תחושת הסיפוק היא לאין שיעור!

 

 

ההתרגשות שלי במפגשים היא לראות את הצמיחה, את יישום הכלים, את המבטים האחד על ואל השני, בשתיקות. זכרו, אתם לא חייבים להיות לבד ומה שאתם מרגישים וחושבים זה נורמאלי וסביר, ומי שיושב לידכם חושב ומרגיש אותו הדבר בנקודת זמן זו או אחרת. אין טוב או רע יש התמודדות והתפתחות בתהליך.

 

קבוצות תמיכה אינן גלולת קסם, הלוואי ויכולתי לקחת את כל הקושי והכאב שאתם עוברים עכשיו, אבל אנחנו כן יכולים לגדול ולהתפתח, להתנהל נכון יותר עם הרגשות הללו, עם אי הודאות, המחשבות והפחדים, ללמוד איך "לנשום" גם כשמרגישים שטובעים, ללמוד לשאת את בצורה קלה יותר, לחיות עם זה.

 

זו אינה מחלה שבחרתם או מצב שרציתם להיות בו. אני מודעת לתחושת האשמה ו"הלא פייר" אבל לשם כך אנחנו כאן, מחכים לכם בזרועות פתוחות מתי שמרגיש לכם נכון.

 

כמי שמנחה קבוצות תמיכה אני מודעת לקשיים הנפשיים והרגשיים. אל תחיו עם זה לבד. יש כתובת, אוזן קשבת, כתף לבכות עליה ויד מקצועית מכוונת.

 

שלכם ובשבילכם,

אורית שפירא.

קבוצת 'בוגרים צעירים - יוצאים לחיים' הוקמה ביוזמתה של האגודה למלחמה בסרטן  ומופעלת על ידה, כמענה לצורך בקבוצה תומכת ובצרכים הייחודיים של אוכלוסיית צעירים/ות רווקים/ות בגילאי 20 עד 30, אשר החלימו ממחלת הסרטן או מתמודדים עם המחלה לאורך זמן.

להצטרפות לקבוצה, ניתן לפנות לאורית שפירא, עו"ס, מנהלת מח' שיקום ורווחה של האגודה למלחמה בסרטן, בטל. 03-5721678

לעמוד הבלוגים >

need.png

צריך משהו אחר? כתוב לנו על כך