למידע רלוונטי לכם - בחרו:
איפה הכסף – הנחות והטבות לחולים אונקולוגיים
חלאסרטן 14.03.2017

אמצע החיים, מה קשור סרטן עכשיו?
איפה מתחילים? מה אני צריך/ה? מה אני רוצה? איזה זכויות יש לי?

יכול לעניין אותך גם לקרוא את הבלוג "חוכמת ההמונים – חונים הולכים"


אם אתם שואלים את עצמכם את השאלות האלו, הגעתם למקום הנכון. באתר של חלאס אנחנו מרכזים עבורכם את כל המידע לו אתם דרושים ומגישים לכם מדריך יומיומי לחיים עם סרטן. לא תקראו כאן על טיפולים רפואיים אבל בהחלט על המקומות הנכונים לרכוש פאות, הנחות בתחבורה הציבורית, הקלות בלימודים, איך מנהלים זוגיות בצל המחלה, מידע על פוריות, תעסוקה ועוד.
בפוסט הזה אנחנו נתמקד בהנחות, מה מגיע לכם בכל מיני תחומים. הידעתם שמגיעה לכם הנחה על הארנונה? קניית פאה, תחבורה ציבורית, חופשות וייעוץ משפטי?


אם אתם מכירים הנחות נוספות, שלא מופיעות בפוסט, עדכנו אותנו ואנחנו נעדכן את הקהילה. שלחו את הפרטים למייל info@tal-center.org ואנחנו נדאג להפיץ את המידע.

 

תשלום מיסים

 

 • תשלום מיסים, גם ללא המחלה, זה עניין מורכב שמשתנה מעת לעת. האגודה למלחמה בסרטן מסייעת, כל חולה ומעניקה ייעוץ מס, ללא עלות, בסניפים השונים של האגודה. ניתן גם לקרוא על כל הזכויות בחוברת זכויות ושירותים לחולי סרטן.
  • סניף חיפה, בית רוזנפלד, רח' רוזנפלד 25 , בת גלים. 04-8511715/7.
  • סניף נתניה, רח' רמז 13 , טל. 09-8344268 .
  • סניף תל אביב, רח' רביבים 7, גבעתיים. טל. 03-5721642 .
  • סניף באר שבע, בית אביסרור, רח' בן צבי 7, קומה 6, טל. 08-6271228
 • משכירים דירה? משלמים ארנונה? מגיעה לכם הנחה!
  הרשויות המקומיות זכאיות להעניק הנחה למי שהוגדר כנכה ומי שמקבל קצבת נכות. כיצד מממשים את ההנחה? ממלאים את טופס הבקשה להנחה בארנונה בצירוף המסמכים שמוכחים את אחוזי הנכות וגובה הקצבה שלכם למשרד הרלוונטי ברשות המקומית.
 • רשות המים מציעה הנחה בתשלום לכל מי שנקבעה לו נכות כללית. מקבלי קצבת נכות כללית שנקבעו להם לפחות 70% נכות רפואית, זכאים לתוספת חודשית של 3.5 מ"ק מים בתעריף הנמוך. ההטבה ניתנת עבור צריכת מים ביתית בבית בו מתגורר הזכאי.
 • חליתם? נפצעתם? מרגישים שעבדו עליכם? המדינה שומרת שלא יעקצו אתכם. המדינה מגבילה את שכר הטרחה עבור סיוע משפטי או אחר בהתקשרות מול ביטוח לאומי. ההגבלות הן על שכר טרחה עבור כל סוג של סיוע או ייצוג: סיוע שניתן על ידי חברות למיצוי זכויות, רואי חשבון ויועצי מס, וייצוג על ידי עורכי דין. בנוסף, תשלום שכר טרחה מותנה בהצלחת התביעה.

 

חופשות

 

 • ליווי חולה, בטח כשמדובר בילד/ה שלך, זו עבודה מסביב לשעון ודאגה שלא נפסקת. נופש מותאם להורים שמלווים ילד חולה סרטן, מוצע לכם על ידי האגודה למלחמה בסרטן. מדי שנה נערך נופש למשפחות, בשנים האחרונות הנופש מתקיים בכפר הנופש בקיבוץ שפיים. לנופש מגיעות מאות משפחות שנהנות מיום שכולו משפחה ופעילות ששמה לרגע אחד את הסרטן בצד.
 • צריכים חופש מהחיים? בן/בת הזוג שלכם עוד רגע משתגע? צריכים זמן איכות עם הילדים? רפא נא הוא ארגון שמטרתו להנגיש נופש, בסביבה בריאה, עבור מטופלים ומבריאים מסרטן – מבוגרים וילדים. הארגון" מסייע למטופלים המתמודדים עם מחלת הסרטן ליטול פסק זמן בנופש חוויתי יחד עם בני משפחתם. כל הנופשים הינם תרומה קהילתית  של בעלי יחידות נופש, מכל רחבי הארץ. לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר טלפוני עם העמותה במספר 053-6226393.
 • לנשים אבל לא רק. בית נתן, בית לנשים, שמטרתו לספק תמיכה לנשים שחלו במחלה קשה ובבני משפחותיהן, מציע נופשים לנשים בלבד וכן לנשים ובני זוגן. לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר טלפוני עם העמותה במספר 02-6446052.
 • עמותת "יד תמר" פועלת לתמיכה במטופלי סרטן ובני משפחותיהם. חלק מפעילות העמותה מוקדש לגיבוש תכניות נופש למטופלים ובני משפחותיהם. לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר טלפוני עם העמותה במספר 058-4003839.

 

ביטוח רפואי מקופות החולים

 

 • קופת חולים כללית מעניקה פטורים והנחות שונים למבוטחיה שחלו בסרטן. לרשימת ההנחות לחצו כאן.
 • קופת חולים מכבי מעניקה פטורים והנחות שונים למבוטחיה שחלו בסרטן. לרשימת ההנחות לחצו כאן.
 • קופת מאוחדת כללית מעניקה פטורים והנחות שונים למבוטחיה שחלו בסרטן. לרשימת ההנחות לחצו כאן.
 • קופת חולים לאומית מעניקה פטורים והנחות שונים למבוטחיה שחלו בסרטן. לרשימת ההנחות לחצו כאן.
 • קופת חולים מכבי - זכאות להשתתפות במימון טיפולי שיניים לחולים אונקולוגיים, משתנה לפי סוג הטיפולים שהחבר עבר או שהוא עומד לעבור. לכל הפרטים לחצו כאן.
 • קופת חולים כללית - שירותי סל או הנחה בטיפולי שיניים לפני ואחרי כימותרפיה או הקרנות במסגרת מרפאות "כללית סמייל" או במסגרת הפרטית עם החזר הוצאות בהתאם למחירון "כללית סמייל". לכל הפרטים לחצו כאן.
 • קופת חולים לאומית – לכל הזכאויות לטיפולי שיניים לחולים אונקולוגיים לחצו כאן.

 

רכישת פאות

 

 • עמותת פ.ל.א - פאה לכל אישה, מעניקה פאה ללא תשלום, על מנת לשמור על איכות החיים של חולות סרטן הזקוקות לטיפולים אנטי סרטניים. לתחילת התהליך יש לפנות אל העמותה  בטלפון 054-4575901 או במייל   pele.amuta@gmail.com
 • קופות החולים משתתפות בתשלום על פאות לנשים וגברים חולי סרטן. גובה השתתפות משתנה בין קופה לקופה ובין סוגי הביטוח. 

  קופת חולים מאוחדת:

  ללקוחות "מאוחדת עדיף" בלבד - החזר של 50% מההוצאה בתקרת השתתפות המשתנה מעת לעת. הרכישה דרך ספקים הקשורים בהסכם עם מאוחדת. את רשימת הספקים ניתן לקבל במרפאות מאוחדת.

  קופת חולים לאומית
  החזר של 33% מההוצאה עד לתקרה של 233 ₪.
  לעמית לאומית כסף - החזר בשיעור 80% מההוצאה ולא יותר מ- 301 ש"ח, אחת לשנה.
  לעמית לאומית זהב - החזר בשיעור 80% מההוצאה ולא יותר מ- 1148 ש"ח, אחת לשנה.

  קופת חולים כללית
  לבעלי ביטוח רגיל - החזר של 33% מההוצאה בפועל, ולא יותר מתעריף גג של הקופה. זכאות אחת לשנה ויש להציג חשבונית מס/קבלה על שם המטופל.
  לבעלי כללית מושלם - החזר עד 85% מההוצאה ולא יותר מ- 1331 ₪. זכאות אחת לשנה. את הפאה קונים באופן פרטי.
  יש להציג אישור רפואי, טופס מקופת חולים וחשבונית מס/קבלה על שם המטופל.

  קופת חולים מכבי

  למבוטחי מגן כסף - החזר עד 33% מההוצאה ולא יותר מ- 567 ש"ח, אחת לשנה.
  למבוטחי מגן זהב - החזר עד 83% מההוצאה ולא יותר מ- 1,426 ש"ח, אחת לשנה.
 • האגודה למלחמה בסרטן מציעה שירותים של קבלת פאות ללא תשלום. יש אפשרות גם לקבל הפנייה לסלונים שמוכרים פאות בתשלום. ליצירת קשר ניתן לפנות במייל silvia_a@cancer.org.il. כמו כן,  במסגרת פעילות "להיראות טוב, להרגיש טוב יותר", האגודה למלחמה בסרטן מעבירה סדנאות טיפול, טיפוח ויופי למטופלי סרטן במרכזים רפואיים ברחבי הארץ. השירות ניתן ללא תשלום. להצטרפות לפרויקט, חייגו לאגודה למלחמה בסרטן 03-5721618.

 

תחבורה

 

 • כל מטופל אונקולוגי זכאי להנחה או פטור מתשלום על חניה ברחבי או קרבת בית החולים. הפרטים המלאים בפוסט הקודם שלנו.
 • חולה אונקולוגי הנוסע לטיפול בבית החולים יקבל החזר כספי מלא של הוצאות הנסיעה מביתו לבית החולים ובחזרה לפי דמי התחבורה הציבורית. אם בחרתם לנסוע במונית או נאלצתם לנסוע באמבולנס, תקבלו החזר של 50% מההוצאה. החזר מלא יתקבל על נסיעה בניידת טיפול נמרץ או ניידת מד"א, במקרה של אשפוז.
  תשמרו קבלות! ללא קבלה לא תוכלו להוכיח שאכן מגיע לכם החזר.

 


תרופות

 

 • פרויקט התרופות של ארגון "חברים לרפואה" נועד לעזור לאנשים הנאלצים לוותר על טיפול רפואי מאחר והם מתקשים לרכוש תרופות. הארגון מספק כיום לאלפי חולים מגוון רחב של תרופות - ללא כל תמורה. התרופות - חלקן יקרות ונדירות שלא כלולות בסל התרופות וחלקן "רגילות" - נאספות מהתורמים על ידי שליחים ומתנדבים ומועברות אל מוקד ניתוב התרופות בארגון, שם הן ממוינות ונבדקות, מוכנסות למאגר הממוחשב ומאוכסנות בתנאי בית מרקחת.
  פרטי הקשר של העמותה:
  טל. 03-5792220  | פקס. 03-5792223 | info@haverim.org.il
 • הנחה על תרופות מוענקת לאלו הנמצאות בסל התרופות בלבד. למרות זאת, בתי מרקחת ברחבי הארץ מעניקים הנחה על תרופות שאינן נמצאות בסל. לא כל התרופות מקבלות הנחה אך ניתן למצוא רשימה בעודכנת באתר של האגודה למלחמה בסרטן.
לעמוד הבלוגים >

need.png

צריך משהו אחר? כתוב לנו על כך