למידע רלוונטי לכם - בחרו:
עיין ערך סרטן
שמחה 16.02.2017

הדבר הראשון שעשיתי כאשר חזרתי הביתה ואיתי הבשורה, שבחלומותיי לא שיערתי שיהיה לה קשר אליי, היה לקחת דף חלק ולרשום באטרף את כל השמות של הנשים שהכרתי שחלו בסרטן השד (כולל לאה גולדברג ואמא של היטלר).

יכול לעניין אותך גם לקרוא את הבלוג של ד"ר פריד "חזר לי החשק המיני"

 

כאחת שעוסקת קצת יותר מידי במדעים (מורה לביולוגיה) ניסיתי למצוא את הקשר בין כל האחרות אליי, ואולי דרך זה להבין איך הדבר הזה "נפל" עלי פתאום, מאיפה בדיוק זה צץ לו. "הדבר הזה" זה סרטן השד שנודע לי בשישי לינואר שהוא התמקם אצלי בגוף, בשד השמאלי בלי לבקש רשות או לפחות להודיע לי על כך.

האמת שדי התאכזבתי כי דווקא אני שכל הזמן התפעלתי מהיופי שבביולוגיה ובסדר המופתי שקיים בבריאה ואיך כל התהליכים המתרחשים בגוף מאורגנים להפליא, דווקא אצלי הסדר המופתי הזה השתבש.

האם מישהו מנסה לרמוז לי משהו???

היה לי קשה לבטא את המילה המפחידה הזו שנחתה עלי פתאום. האמת היא שלא הצלחתי לבטא את המילה גם כשרציתי. זה היה כאילו תאי העצב שמקשרים בין המוח לשרירי הפה השתבשו להם פתאום והמילה פשוט לא הצליחה להיאמר.  יתכן מאוד  שלא ממש קלטתי מה שאמרו לי באותו חדר. ישבנו, אני ובעלי, מול הרופא שדיבר ודיבר והמשיך לדבר, והאחות הצמודה גם הוסיפה די הרבה מילים ומשפטים משלה. השפתיים שלהם זזו במרץ.

אבל אני? לא ממש קלטתי.

כאשר עליתי עם האחות למחלקה על מנת לקבוע מועד לניתוח מידי להוצאת הגוש, היא נתנה לי אין ספור חוברות ודפים לקרא בבית ואז לפתע פתאום נפל לי האסימון (יכולתי לשמוע את צליל המתכת מתגלגל על הריצפה), על כל חוברת וחוברת הופיע צמד המילים שילווה אותי "סרטן שד" , "סרטן שד".

אני חושבת שרק אז קלטתי  שיש לי סרטן.

כאשר הגעתי הביתה ושוחחתי עם הילדים מצאתי שהמילה סרטן לא הצליחה לבטא את עצמה. אמרתי "גידול ממאיר", ואמרתי "גוש חשוד", השתמשתי גם בצמד המילים "תאים ממאירים", "קולטנים בעייתיים" ומה לא.

איך שהוא המוח סירב לתת הוראה לפה להשתמש במילה האיומה שנכנסה ללקסיקון חיי החדשים: סרטן.

 

יכול לעניין אותך לקורא גם את הבלוג של לילך "חזר שוב ונוצח, שוב"

לעמוד הבלוגים >

need.png

צריך משהו אחר? כתוב לנו על כך