למידע רלוונטי לכם - בחרו:
חונים הולכים
מאמר מערכת 31.01.2017

הביקורים בבית חולים הופכים תכופים. טיפולים, בדיקות, פגישות עם הרופא, טיפולים משלימים, חוגים, מיון וביקור חברים. אנחנו שם הרבה. זה מבאס אבל זה חלק מהשגרה. אחד הדברים שמקשים על השגרה הזו היא דרכי ההגעה לשם.

יכול לעניין אותך גם לקרוא את מאמר המערכת "חוכמת המסורטנים - תזונה בזמן התמודדות עם סרטן"

 

אוטובוס, מונית או רכב פרטי זו בחירה אישית והבחירה הזו עולה לנו כסף. הרבה כסף במצטבר.
איך חוסכים כסף בכל הקשור לתחבורה? בשביל זה יש לכם אותנו. ידע זה כוח, נצלו אותו.
האופציה הנוחה ביותר להתנייד לבית החולים, היא רכב פרטי. שלך, של ההורים או מהשכרה הוא לוקח אותך מהבית לחנייה ומחכה לך שם. הוצאות הנסיעה כוללות דלק וחנייה ואת אחת מהשתיים אנחנו הולכים לחסוך לכם עכשיו.
בשנת 2011 החליט משרד הבריאות כי חולים המטופלים בבית חולים ממשלתיים לא יצטרכו לשלם על חנייה בעת השהות שם. המצבים הרפואיים המאפשרים את הפטור מפורטים בחוזר מספר 32/2011 וכוללים חולים אונקולוגיים. הפטור הוא על רכב אחד, לפי החלטתכם. לצערנו, לא כל בתי החולים מחויבים לפטור זה ולכן ריכזנו עבורכם את רשימת הצדיקים:
בית חולים איכילוב - בצמוד למרכז הרפואי, במתחם "מרכז ויצמן", חניון "ויצמן"
בית חולים שיבא בתל השומר – בכל רחבי בית החולים
בית חולים רמב"ם – בכל רחבי בית החולים
המרכז הרפואי סורוקה – בכל רחבי המרכז
המרכז הרפואי ברזילי – בכל רחבי המרכז
המרכז הרפואי זיו - בכל רחבי המרכז
המרכז הרפואי הלל יפה – בכל רחבי המרכז
המרכז הרפואי לגליל – בחנייה מוסדרת, בקבלת אישור מתאים דרך המחלקה המטפלת
המרכז הרפואי פוריה – בכל רחבי המרכז
במידה ובית החולים בו אתם מטופלים לא מופיע ברשימה זו בדקו את זכאותכם עם המזכירה. ייתכן ובית החולים מעניק את ההטבה אבל לא מפרסם אותה. במידה וגילתם שאכן ניתנת הטבה אך היא אינה מפורסמת, כתבו לנו ואנחנו נדאג להפיץ את הבשורה info@tal-center.org
לא לכולם יש רכב פרטי ועכשיו צריך לחשב מסלול מחדש. משרד הבריאות קבע כי קופות החולים ישלמו למבוטחיהם החזרי נסיעות. חולה אונקולוגי הנוסע לטיפול בבית החולים יקבל החזר כספי מלא של הוצאות הנסיעה מביתו לבית החולים ובחזרה לפי דמי התחבורה הציבורית. אם בחרתם לנסוע במונית או נאלצתם לנסוע באמבולנס, תקבלו החזר של 50% מההוצאה. החזר מלא יתקבל על נסיעה בניידת טיפול נמרץ או ניידת מד"א, במקרה של אשפוז.
תשמרו קבלות! ללא קבלה לא תוכלו להוכיח שאכן מגיע לכם החזר.
עכשיו אנחנו מבקשים מכם לתת חזרה. אנחנו רוצים לרכז רשימת קווי אוטובוס שמגיעים לבית החולים ברחבי הארץ. דווחו על כל הקווים שאתם מכירים או צלמו את תחנת האוטובוס ואנחנו נאסוף את המידע ונפרסם כאן בהקדם.
את כל המידע בנושא ובכל נושא שעולה לכם בראש שלחו למייל info@tal-center.org

 

יכול לעניין אותך גם לקרוא את מאמר המערכת "חוכמת המסורטנים - יחידות פסיכואונקולוגיות"

לעמוד הבלוגים >

need.png

צריך משהו אחר? כתוב לנו על כך