למידע רלוונטי לכם - בחרו:
חזר לי החשק המיני
ד"ר יעקב פריד 26.01.2017

ג' פנתה אלי לטיפול הומאופתי לאחר כריתת גוש סרטני בשד ולפני קבלת טיפול בקרינה וטיפול בטמוקסיפן. היא ידעה שהיא צפויה להתמודד עם תופעות לוואי שונות והחליטה להיעזר בי. אני מלווה אותה ומטפל בה מזה שנתיים וחצי.

יכול לעניין אותך לקרוא גם את הבלוג של ד"ר פריד "הומאופתיה לגוף ולנפש"

 

את טיפולי הקרינה היא צלחה כמעט ללא תופעות לוואי והתאוששה מהן במהירות. אחרי חודש של לקיחת טמוקסיפן, הופיעו גלי חום, בעיקר בלילה ונעלם החשק המיני. "המין נהיה מיותר לחלוטין וכשכבר הסכמתי, מתוך חמלה על בעלי, לא נהניתי, בלשון המעטה".
התחלתי לתת לה טיפול הומאופתי יום יומי מכוון לתופעות לוואי אלו. תוך שבועיים - שלושה החל השיפור בגלי החום ועימו שיפור בשינה. בהמשך היא דיווחה שלאט לאט יחסי המין כבר לא מרתיעים אותה. במפגש האחרון לפני כשבוע שמחתי לשמוע ממנה ש"חזר לי החשק המיני והמין אפילו טוב יותר ממה שהיה לפני הסרטן".
אני מטפל הומאופתית בחולות סרטן שד רבות. הן מגיעות אליי מותשות וכאובות מהטיפולים השונים, מהמחלה, מהפחדים. רבות מהן מטופלות באמצעות טמוקסיפן - טיפול הורמונלי שאחת ממטרותיו היא למנוע הישנות המחלה. תרופה זו מדכאת את השפעתו של האסטרוגן בגופן. גלי חום, הפחתה משמעותית עד העלמות של החשק המיני, אי נוחות וכאבים ביחסי מין (בשל יובש וגינלי) הן מתופעות הלוואי העיקריות של השימוש בטמוקסיפן. פגיעה בדימוי הגופני, בביטחון העצמי, כאבי גוף שונים ועייפות הן סיבות נוספות לפגיעה במיניות ואינן קשורות בהכרח לשימוש בתרופה.
בשונה מ-ג', נשים רבות בוחרות לשים את נושא המיניות בצד, לאורך הטיפולים, בטענה ש"מה אני אתעסק עכשיו במין, כשאני עסוקה בלהמשיך לחיות".
הטיפול ההומאופתי שאני משתמש בו עם מטופלות בסרטן השד, בטוח לשימוש במהלך תקופת הטיפולים השונים ואינו מפריע להם. הוא עוזר לגופן ולנפשן של המבריאות להתגבר ולהתאושש באופן אופטימלי. הטיפול ההומאופתי מאפשר לחזור וליהנות מחיי מין טובים ומספקים גם תוך כדי הטיפול בטמוקסיפן.
במפגשים ובשיחות שלי איתן, אני מעודד ותומך בהן לחיות את חייהן במלואם. אני ממליץ גם לכן.
לשאלות ומידע נוסף ניתן לכתוב מייל drfreed@zahav.net.il או להתקשר למרפאה בטלפון  09-7429549 

 

יכול לעניין אותך גם לקרוא את הבלוג של שרון בר גיל "עוד מחשבות על תזונה אנטי סרטנית"

לעמוד הבלוגים >

need.png

צריך משהו אחר? כתוב לנו על כך