למידע רלוונטי לכם - בחרו:
חוגגת את החיים
מלכי 26.12.2016

נראה לי כי אדם חולה, שצועד על גשר צר בין החיים למוות, מקבל במתנה פרספקטיבה ייחודית. זווית ראיה זו חושפת בפניו את האמת, ללא מחיצות וללא פרגודים, מעין גילויי של בשורה גדולה שאבדה במרוצת החיים היומיומיים.

יכול לעניין אותך גם לקרוא את הבלוג של רעות "במקום כלב, סרטן"

 

עם גילוי מחלת הסרטן, חשך עליי עולמי. מצאתי את עצמי חיה עם חרב על הצוואר, עם מפגשים תכופים מידיי עם איומי מלאך המוות. הרגשתי שאני מסתכלת לו בעיניים וממשיכה בשלי. מחייכת, חולמת, מקווה ומתפללת שתינתן לי הזכות להמשיך ליהנות מחיי העולם הזה. אין דבר יפה יותר מהחיים כאן ועכשיו. "לקום כל יום בבוקר עם שיר חדש בלב". לצפות בזריחה, להזות ולחלום בשקיעה. להרגיש שניתן לספוג את יופיו של הטבע הזה לתוכי.
בשל המחלה והתלאות שהיא מביאה איתה, מודעת אני ליופי ולאיכויות שהחיים מפגישים אותנו איתם. פתאום הטפל נדחק הצידה והדברים הקטנים שממלאים את הלב הופכים להיות העיקר. דברים שבשגרת יום-יום מובנים כל כך מאליהם, הפכו למטרות נכספות שהשגתן גורמת לי לאושר רב.
מדרך הטבע, חי כל אדם במחשבה כי יאריך ימים או לפחות ישלים את תוחלת החיים הממוצעת. זה שינוי מחשבה רציני עבורי כחולה בסרטן. שינוי מחשבה זו גורמת לי לחגוג את החיים, בכל עת שאני זוכה במימוש עצמי, בהגשמה, בעשייה, אני חשה שהשגתי ניצחון גדול, עליתי מדרגה ואני על גג העולם.
אין בי רחמים עצמיים למרות שאני יודעת מה נשלל ממני וכמה זמן אבד לי בזמן שנלחמתי בסרטן. למרות זאת, אני מגדירה את עצמי כאישה שמחה, מלאת חיים, שיודעת לחוות כל רגע ורגע את משמעות החיים ולחגוג אותם. אני שמחה להשכים בבוקר ולראות את הילדים שלי גדלים מול עיניי, לחוות אהבה, ללמוד, ליצור ולמלא את מלוא הפוטנציאל שלי ללא התחשבות במגבלות.
למדתי שאני חלק זעיר משרשרת אנושית גדולה, מהקסם של הטבע מקהילת אנשים עצומה שחיים ביקום המוכר והאהוב שלנו. הקשר הזה בנינו חזק ואני רוצה לצעוק: הי אנשים! תראו כמה אושר יש בעולם שלנו, כמה טוב, כמה אור. זו זכות גדולה להיות קשורה בשרשרת זו של אנשים, כאחת מחוליותיה. מחוברת אני לאור החלום ויש בי תקווה.
עיקרה של משמעות החיים היא לחוות, להתפעל, לאהוב להכיל, להעניק ולקבל, להטות אוזן לעצמנו ולאחרים וכך להיות אחד עם יופיו של העולם, סודותיו וקסמו.
הרימו כוס ושתו לחיים, לחיי כל יום, לחיי השגרה המבורכת לחיי הרגעים הקטנים.

 

יכול לעניין אותך גם לקרוא את הבלוג של אלון "ריצה למרחקים ארוכים"

לעמוד הבלוגים >

need.png

צריך משהו אחר? כתוב לנו על כך