למידע רלוונטי לכם - בחרו:
פחד מוות
יהודית, 52 23.11.2016

יותר משקשים לי הטיפולים, קשה לי יותר הסטטוס שבו אני נמצאת. אני מרגישה כמו מישהי שהפכו לה את שעון החול, אבל היא לא יודעת כמה חול נותר. האמת היא שתיאור זה מתאים לכל אדם, מהרגע שבו הוא נולד, אבל לחולי סרטן זה נשמע אחרת. אני לא ממש מרגישה חולת סרטן  בתוך תוכי, לפני שהתחלתי את הטיפולים, הרגשתי בריאה, אבל כמו שאמרתי המעמד שבו אני נמצאת מזכיר לי זאת שוב ושוב.

יכול לעניין אותך גם לקרוא את הבלוג של נויה "ניצחתי את הסרטן"

 

ביום חמישי אחד מהמאיצים ברמב"ם לא עבד, והמסדרון התמלא במיטות של חולים שהזכיר לי בדיוק היכן אני נמצאת, במחלקה האונקולוגית! לצערי, הערות של אנשים מסוימים שאני פוגשת גם לא מאפשרות לי לשכוח לרגע.
אני מקבלת הרצפטין וביום רביעי פגשתי את יהודית, מצאו לה סרטן במעי הגס עם גרורות בלימפה. למרות שהיא מגיבה יפה לטיפול הכימותרפי, הרגשתי הרבה מאוד פחד בדברים שהיא אמרה. היא אישה מאוד חזקה ועצמאית, ממעמד כלכלי טוב וכשהיא דיברה פתאום התחלתי להבין מה שתמיד אמרו לנו "כסף זה לא הכל בחיים". למה אני מעלה את זה בכלל? השיחה עם יהודית העלתה לי נקודה למחשבה, שום דבר לא יוכל לפתור את בעיית הפחד מהלא ידוע.


לילה מכונן
אני זוכרת שכאשר גילו לי את הגידול וקלטתי שאני חולת סרטן הפחד שיתק אותי, בעיקר בגלל הילדים. סרטים רצו לי בראש והרגשתי שאני לא אוכל להמשיך כך. לילה אחד (הכל מתנקז ללילה), לאחר מספר לילות שלא הצלחתי להירדם, החלטתי שאני מפסיקה לפחד כי זה רק מחליש אותי. אני אעשה כל מה שנדרש מבחינת הטיפולים הקשים, אני אייחל לבשורות טובות, אבל אם חלילה הדברים יצאו משליטתי, אין לי מה לעשות. זה נשמע פשוט, וזה אכן מידי פעם הצליח לי להאמין בזה, אבל למרות ההחלטה הזו, לא תמיד זה היה פשוט. פעמים לא מעטות הפחד חזר והשתלטה עליי השאלה " אבל מה יקרה אם...?"
הפחד מהלא נודע ליווה אותי לאורך המחלה. גם כשהצלחתי להדוף אותו הוא התעקש לחזור. מצחיק היה לחשוב שכל גיל פתאום נראה לי מופלג, "ההיא בת 60? ברת מזל". כדי להתגבר על הפחד השתדלתי לדמיין את העתיד. אני מתפללת לזכות לראות את הילדים שלי נשואים ולא יזיק אם אזכה להיות בבריתות של הנכדים. זו התפילה שלי כל הזמן, להיות בריאה בשביל המשפחה שלי, הנה סיבה להילחם ולא לפחד.


פתאום הבנתי שההיפך מחיים זה פחד ולא מוות.

 

יכול לעניין אותך גם לקרוא את הבלוג של הודיה "אף פעם לא לבד"

לעמוד הבלוגים >

need.png

צריך משהו אחר? כתוב לנו על כך