למידע רלוונטי לכם - בחרו:
סיפור מקרה – הומאופתיה לגוף ולנפש
ד"ר יעקב פריד 04.08.2016

אלחנן נולד עם תסמונת דאון וטרומבוציטופניה עקשנית (ספירת טסיות נמוכה באופן קבוע). הוא חלה בלוקמיה (סרטן הדם), כמו ילדים רבים שנולדים עם תסמונת דאון. כאשר אלחנן הגיע למרכז האונקולוגי במרכז הרפואי שיבא, תל השומר, הוחלט לטפל בו באמצעות כימותרפיה ואימו הגיעה למרכז טל שם הוא טופל אצלי. היום, כשנה לאחר הטיפול האינטגרטיבי (שילוב של כימותרפיה והומאופתיה) הוא הבריא לחלוטין.

יכול לעניין אותך גם לקרוא בלוג נוסף ש ד"ר פריד "חזר לי החשק המיני"

 

כשאני מספר סיפורים כמו זה של אלחנן אנשים סקפטיים. משפטים כמו "זה מקרה בודד", "זה סיפור סינדרלה", "הכל פסיכולוגי" וצקצוקים ציניים, נזרקים לאוויר כמו כדור במשחק כדורעף. אני תמיד מקשיב ועונה שעד שלא מתנסים אי אפשר באמת להבין את כוחה של ההומאופתיה להשפיע על האדם, בכל תופעת לוואי, בטח בתופעות של מחלת הסרטן.
מחקרים שפורסמו בשנים האחרונות הראו שחולי סרטן רבים נעזרים בטיפולים אינטגרטיביים (כגון דיקור, הומאופתיה, רפלקסולוגיה וכדומה) במהלך תקופת הטיפולים האונקולוגיים ולאחריה. היום כבר יש את ההבנה שגוף ונפש אחד הם ושנדרש להתייחס לשניהם במקביל.
אחוז גבוה מאלו שנעזרו בטיפולים אינטגרטיביים דיווחו על שימוש בהומאופתיה לצורך הקלה בתופעות הלוואי של טיפולי הכימותרפיה וההקרנות ועל שיפור באיכות חייהם כתוצאה מהטיפול ההומאופתי. באירופה קיימים למעלה מ- 200 מרכזים אונקולוגיים המשלבים טיפול הומאופתי בתכנית הטיפולים. בישראל יש בית חולים אחד שבחר לשלב טיפולי הומאופתיה, בית חולים שיבא בתל השומר.

 

מהי הומאופתיה?

הומאופתיה היא שיטת טיפול שפיתח בסוף המאה ה 18 ד"ר סמואל האנמן, רופא, כימאי ורוקח גרמני. במהלך עבודתו הקלינית ובסדרות של ניסויים שערך הוא גילה שחומרים שונים העוברים תהליך מיוחד במים מסייעים ומאיצים תהליכי הבראה באנשים חולים.
טיפול הומאופתי בטוח לשימוש, כאשר הוא ניתן באופן מבוקר ומותאם אישית. בספרות הרפואית לא מדווחות תופעות לוואי משמעותיות שנגרמו ע"י טיפול הומאופתי לחולי סרטן. הטיפול ההומאופתי יכול להקל על תופעות לוואי של טיפולי כימותרפיה ,הקרנות, טיפולים הורמונליים, מסייע בהאצת תהליכי החלמה אחרי ניתוחים ובהקלה על מצבים אקוטיים כגון כאבים, שלשולים, הקאות, אפטות, פטריות בחלל הפה ועוד.
במרכז טל אני נפגש עם חולים שסובלים מקשת רחבה של תופעות לוואי. חלק מהתופעות נובעות ישירות מהמחלה ואחרות הם תוצאות של הטיפולים הכימותרפיים או הקרינתיים. התופעות הללו גורמות להם, לעיתים להרים ידיים ולהפסיק את הטיפול.
אין תרופה אחת שמתאימה לכולם, אני נדרש לשבת עם כל מטופל ולהבין את המכלול שהוא ובעקבות כך להתאים לו תרופה הומאופתית ייחודית שמורכבת מתרופות הומאופתיות ידועות. הרבה פעמים המטופלים אומרים לי שזה מרגיש כמו ביקור אצל פסיכולוג, אנחנו יורדים לעומק כמה שצריך. זה עבודה של שני הצדדים, האחד צריך להיפתח ולשתף והשני (אני) להקשיב, לאבחן ולטפל.
אני עוסק במקצוע כבר שנים רבות. כשאני מסתכל לאחור על מאות חולי הסרטן שפגשתי אני לא יכול לראות שני מקרים זהים אחד לשני. מעבר לעובדה שהעבודה שלי מרתקת מרתקים המטופלים והרצון שלהם ללמוד, להילחם ולהבריא. כל אחד והסיפור שלו, השלם שהוא.
היום אנחנו חוקרים את השפעתה של ההומאופתיה על חולות סרטן השד המטופלות בקרינה. המחקר מרתק והרצון שלנו להביא את הבשורה לעולם רק הולכת וגוברת.
אני רוצה לאחל לכולם רפואה שלמה והחלמה קלה ומהירה עד כמה שניתן.

 

יכול לעניין אותך גם לקרוא את הבלוג של חן "מתעצמת"

לעמוד הבלוגים >

need.png

צריך משהו אחר? כתוב לנו על כך