אזהרה

האמת? אנחנו לא רוצים שתכנסו לכאן, אלא אם אתם צריכים. ו"צריכים", זה אומר שאתם או היקרים לכם עומדים לצאת למסע הפרידה.
ריכזנו כאן מידע מהותי שיעזור לכם להיפרד כמו שאתם רוצים, כמו שחשוב לכם, כמו שמגיע לכם. מבירוקרטיות וטופסולוגיות ועד המילים האחרונות שתרצו להשאיר.

MENUMENU
1

רעות

סיימתי טיפולים!

סיימת טיפולים?

סיימת טיפולים? צלצל בפעמון!

העלאת תמונה

סיפורים אישיים

אנני | ינואר 27, 2019

אני והסרטן כבר לא

"צלקות מזכירות לנו איפה היינו, אך לא מכתיבות לנו עד לאן להגיע" (הסוכן רוסי, "מחשבות פליליות").

בחודש נובמבר מלאו ארבע שנים מאז הגילוי (המטלטל), שאני חולקת את הרחם שלי עם סרטן מחמד. עד אז, הייתי בטוחה (על סמך ניסיון עצוב של אנשים יקרים שכבר אינם), שברגע שמקבלים את בשורת ה"יש לך סרטן", מה שנותר לעשות הוא למצוא ציטוט כמה שיותר מוצלח שייכתב על המצבה שלך.

אחרי שהבנתי, שגם אני במלייה היוקרתי של בעלי חיית המחמד הזו, הבנתי שלסרטן פנים רבות.

אז, לפני ארבע שנים, התחיל המסע שלי, של בעלי ושל משפחתי. מסע להחלמה, למלחמה ולחמלה. ולא סתם, לדעתי, אלה מילים שמורכבות מאותיות זהות.

בארבע שנים אלה למדתי לעשות את שלושת הדברים, לא בנפרד, לא אחד אחרי השני, אלא בו בזמן, ביחד. למצוא בתוכי מקומות של לחימה, של החלמה ושל חמלה. ולהבין שלפעמים זה אותו הדבר. ולהבין שזו אותה אני.

אני וסרטן המחמד כבר לא. אבל הצלקות שנותרו בבטני, מסמנות לי את המלחמה שלחמתי, את ההחלמה, שמתהווה בכל יום קצת יותר ואת החמלה, שאני לומדת להחיל קודם כל על עצמי ואחר כך על כל הסובבים אותי.

אני לא אכתוב שאני שמחה שזכיתי להיות במסע הזה, הייתי מוותרת עליו במחי יד. אני כן אסירת תודה על חברת הנפש, א' שלי, שהכרתי בזכותו. אני אסירת תודה על הרופא, שזכיתי להיות מטופלת על ידו, דר' קורח, המדהים. אני בעיקר בעיקר אסירת תודה להבין פעם אחר פעם עד כמה בורכתי בבן זוגי, במשפחתי ובכל מעגל החברים שלנו.

אני כבר אחרי, עם משפחה שמחבקת ותומכת, עם בעלי, עם הבן הבכור שהיום כבר בן 10, שהתחיל כיתה א' בבית ספר כשגיליתי את הסרטן, ועם תאומים בן ובת, בני 8 חודשים, שנולדו מתוך המאבק, בתהליך פונדקאות בגיאורגיה, שמאירים את ימינו, ובעיקר בעיקר מזכירים לי שצריכים להיות אמיצים, גם במלחמות וגם בהחלטות לגבי העתיד.

ושיהיה המון בריאות. 💗

כתבות נוספות בנושא

סיפור מבפנים

מרץ 14, 2019

היי אלופות ואלופים, אני מיה כץ גולן, אמא ל-3 ילדים בוגרים ו"בוגרת" סרטן בלוטת תריס, גרורתי לעמוד...

לא מוותרת על החלום

מרץ 14, 2019

ה-6.2.18 היה היום הכי הזוי, מאושר, מוזר, שמח וקשה שקרה לי בחיים. בבוקר אותו יום קיבלתי ליטוף...

הסרטן המעורר שלי

מרץ 14, 2019

לפני חמש וחצי שנים בערך, בגיל 36, לקראת סוף ההריון השלישי, גיליתי אותו. מיששתי אותו במקלחת. גוש...