אזהרה

האמת? אנחנו לא רוצים שתכנסו לכאן, אלא אם אתם צריכים. ו"צריכים", זה אומר שאתם או היקרים לכם עומדים לצאת למסע הפרידה.
ריכזנו כאן מידע מהותי שיעזור לכם להיפרד כמו שאתם רוצים, כמו שחשוב לכם, כמו שמגיע לכם. מבירוקרטיות וטופסולוגיות ועד המילים האחרונות שתרצו להשאיר.

MENUMENU
1

רעות

סיימתי טיפולים!

סיימת טיפולים?

סיימת טיפולים? צלצל בפעמון!

העלאת תמונה

סיפורים אישיים

מרב | פברואר 4, 2019

איך הופכים סרטן לזהב

סרטן זה חרא אבל הוא היה מורה עבורי.

לפני שאני מתחילה אני מגיעה לשורה התחתונה, תלכו להיבדק! גילוי מוקדם יכול לשנות הכל.

אין, סרטן זה שטן על פני האדמה. לצערנו היום אין אדם שלא מכיר מישהו שחלה או חולה בחרא הזה. מה שמדהים אותי כל הזמן, זה כמות הסוגים שקיימים.

הסרטן נגע בי באופן אישי, לצערי הרבה יותר מפעם אחת. מכירה כמה שמתו מזה וביניהם שניים מהאהובים עליי ביותר ובמפתיע (או לא) שניהם נפרדו ממני עם סרטן ריאות (אז אולי תפסיקו לעשן?). מכירה גם חברים שהתמודדו וכבר הבריאו (טפו טפו, חמסה חמסה, מלח מים שום בצל) וכמה שמתמודדים ממש עכשיו עם החרא הזה בגבורה ובהערצה.

כן, גם לי היה אחד.

אם שואלים אותי אני תמיד אומרת שסרטן זה חרא. גילוי מוקדם באמת הציל לי את החיים אבל אני מודה שהוא גם זעזע אותם (לא כמו המוות של אבא שלי מסרטן). פתאום דברים שהייתי סגורה עליהם, כמו מה אני רוצה לעשות בחיי, דימוי הגוף שלי ועוד השתנו לגמרי. שהתחלתי לעכל את מה שעבר עליי, אחרי שסיימתי את כל הטיפולים והבראתי, איבדתי את עצמי.

היום אני במסע להבנה מי אני, מה אני רוצה ואיך להשיג את זה.

אחד הדברים שאני מגלה במסע הזה היא היכולת להכניס דברים לפרופורציה. למרות שהתמודדתי עם סרטן אני עדיין יכולה לבכות מלב שבור, להתעצבן על הבוס, להתאכזב שלא קיבלתי משהו שרציתי או להתבכיין על צינון וכאב ראש. נכון, הכל "בקטנה" יחסית לסרטן אבל החיים ממשיכים ולמרות שהתמודדתי ויכולתי לו, זה לא אומר שכל השאר בטל. שהפיק של החיים שלי היה הסרטן.

די! נמאס לי שאומרים ״היה לך סרטן, זה קטן עליך״. זה נכון, אבל אני עדיין חיה, עדיין מרגישה, עדיין לומדת ומתמודדת עם החיים. נמאס לי שמקטינים כל דבר שאני עוברת לעומת הסרטן. גם בברכות, הרוב מאחלים רק בריאות. מה אני אגיד לכם, בריאות זה דבר נפלא וחשוב אבל אני רוצה יותר ומגיע לי יותר, כמו: אהבה, שמחה, אושר ושאר דברים טובים.

אז למרות שהסרטן זה חרא, אפשר להפוך אותו לזהב.

מהמוות של אבא שלי למדתי לראות את הכל מזווית הראיה הנכונה, למדתי לנסות למצות את החיים, להשאיר מורשת, לעשות טוב, להשפיע ובעיקר קברתי את ה'לא נעים לי' ממש לידו. התחלתי לעשות דברים שאני מאמינה בהם. הבנתי, הסרטן הביא לי גם מתנות, דברים חשובים.

גושון ז״ל נתן לי אומץ לעשות דברים שבחיים לא חשבתי שאעשה, לימד אותי המון על החיים ובזכותו הכרתי אנשים נפלאים ומקסימים.

כן, הסרטן גרם לי לראות דברים בצורה אחרת, גרם לכך שכשמשהו משמח אותי הוא משמח אותי עד הסוף, גרם לי להבין מי טוב לי ומי פחות וגרם לי להבין שאני יכולה ומסוגלת להתמודד עם החרא ולהפוך אותו לזהב.

תתחילו להיבדק כבר בגיל 30. אם יש היסטוריה משפחתית עדיף בגיל 25. גילוי מוקדם יחסוך טיפולים קשים מאוחר יותר. גילוי מוקדם באמת מציל חיים ובאמת שמשנה את כל תהליך ההבראה.

בלעדיו מי יודע אם הייתי פה כדי לזיין את השכל.

מאחלת לכם בריאות ומלא דברים טובים!

לכו להיבדק. כבר אמרתי?

כתבות נוספות בנושא

סיפור מבפנים

מרץ 14, 2019

היי אלופות ואלופים, אני מיה כץ גולן, אמא ל-3 ילדים בוגרים ו"בוגרת" סרטן בלוטת תריס, גרורתי לעמוד...

לא מוותרת על החלום

מרץ 14, 2019

ה-6.2.18 היה היום הכי הזוי, מאושר, מוזר, שמח וקשה שקרה לי בחיים. בבוקר אותו יום קיבלתי ליטוף...

הסרטן המעורר שלי

מרץ 14, 2019

לפני חמש וחצי שנים בערך, בגיל 36, לקראת סוף ההריון השלישי, גיליתי אותו. מיששתי אותו במקלחת. גוש...