אזהרה

האמת? אנחנו לא רוצים שתכנסו לכאן, אלא אם אתם צריכים. ו"צריכים", זה אומר שאתם או היקרים לכם עומדים לצאת למסע הפרידה.
ריכזנו כאן מידע מהותי שיעזור לכם להיפרד כמו שאתם רוצים, כמו שחשוב לכם, כמו שמגיע לכם. מבירוקרטיות וטופסולוגיות ועד המילים האחרונות שתרצו להשאיר.

MENUMENU
1

רעות

סיימתי טיפולים!

סיימת טיפולים?

סיימת טיפולים? צלצל בפעמון!

העלאת תמונה

חוכמת המסורטנים

אבו נפחא | פברואר 2, 2019

אבו נפחא

אז מה…? זה הסטרואידים או שאתם סתם שמחים לראות אותי? 😉

בגדול הם באו לעזור לנו, אבל כמו כל "לא פראייר" מצוי, גם הם – לא באים בחינם. הסטרואידים מביאים איתם לא מעט תופעות לוואי כמו שינויים התנהגותיים, שינוי או הפסקה במחזור החודשי שינויים ברמות הסוכר, תיאבון מוגבר והמוכר ביותר – התנפחות.

חשוב להגיד ולזכור שכל גוף מגיב אחרת לסטרואידים, וכמובן לסוגים השונים ולמינונים. אבל עבור אלו מכם שמזדהים עם התופעה, אספנו כמה טיפים ועצות של מנופחים ומנופחות.

לאכול נכון

זה קלישאתי ואולי אפילו מעצבן אבל זה נכון וזה עובד. אז נכון שהסטרואידים גם מעוררים רעב ותיאבון מוגבר ונכון שבא לנו לפצות את עצמנו בג'אנק ומתוקים כי "היי! יש לי סרטן. לפחות תנו לי ליהנות ממשהו!" אבל אם ננקה קצת סוכרים שומנים ופחמימות ונשלוט בשעות ובכמויות המזון, זה גם ישמח את הגוף וגם יעזור לנו להילחם בנפיחות.

לזוז 

הנה עוד סעיף מעצבן. למי יש זמן או כוח לעשות עכשיו ספורט? אז רגע. תנשמו. לא שלחנו אתכם למחנה אימונים אולימפי. מה שכן, פעילות גופנית קלילה ובסיסית כמו הליכה בפארק או רכיבה על אופניים גם תעשה טוב לנפש (בהתחייבות!) וגם תעזור לכם עם הנפיחות.

להתייעץ 

עם הדיאטנית במחלקה, עם מחלקת ספורט שיקומי, עם הרופא. אם אמרנו שלא כל אחד מגיב באופן זהה לטיפול בסטרואידים, אז גם לא כל אחד מגיב באופן זהה לטיפול בתופעות הלוואי. רוצים לומר – הדיאטה של האחד לא בהכרח עובדת לשני. אז דברו עם איש מקצוע, שתפו אותו, תנו לו לראות את התמונה המלאה ולתת לכם את הפתרונות.

לשנות מינונים 

לא בעצמכם ולא לבד כמובן. אבל אם המצב ממש מקשה עליכם, שווה לבדוק עם האונקולוג האם אפשר לשחק קצת עם המינונים ולעזור לכם להוריד קצת מכל הנפיחות הזאת.

קחו נשימה, גם זה יעבור 

" כמו הקינלי, כמו הטכנו, כמו הקרוקס… גם זה יעבור". יכול להיות שזה ייקח כמה חודשים, יכול להיות שזה יקרה ממש מהר. אם תשלבו תזונה מאוזנת ופעילות גופנית כנראה שזה יעזור לכם להאיץ את התהליך וגם אם לא, בסופו של דבר, אם ההתנפחות היא תוצאה של הסטרואידים בלבד, כשאלו יירגעו, גם הגוף יחזור למצבו הקודם.

ו… בואו. אל תתנפחו עלינו 😉

כתבות נוספות בנושא

מוח כימו

מרץ 14, 2019

הרה? לא. בכימו? אה… אם אתם כבר אחרי, ואם אתם רגע לפני וודאי שמעתם על המונח Chemo...

לחבר שלי יש סרטן

מרץ 14, 2019

"החכמת" הזה מוקדש בעיקרו (אבל לא רק) דווקא לחברים שלנו (ואם אתם חברים, תעבירו להם כדי שידעו...

לספר או לא לספר ואיך?

איך אנחנו אומרים תמיד? סרטן זה חרא! הוא תמיד מגיע באמצע החיים, הוא תמיד טורף את כל...